Kur dirba Lietuvos blogeriai?

Ar tau įdomu kur dirba Lietuvos blogeriai? Man labai.

Tiesa pasakius, šis klausimas mane kamavo jau senai, bet tik dabar pagaliau radau laiko ir drąsos paklausti. 

Ir... nieko nesužinojau... 

Bet apie viską iš pradžių.

Originalus laiškas, kurį siunčiau blogeriams:

Sveiki kolegos, 

Ar jums kada nors buvo įdomu, kur dirba Lietuvos blogeriai?

Man – taip. 

Kodėl rašau jums?

Atsiverčiau http://blogologas.lt/ sąrašą ir rašau visiems iš eilės. Praleidžiu tik įmonių ir multi blogus.  

Ko aš iš jūsų tikiuosi?

Kad pasakysite įmonės, kurioje dirbate pavadinimą. 

Kokie bus tokios apklausos rezultatai?

Savo tinklapyje https://www.nepo.lt/ paskelbsiu įmonių sąrašą ir jose dirbančių blogerių skaičių. (Kurioje įmonėje dirba koks blogeris paskelbsiu tik pačiam blogeriui pageidaujant) 

Ką tikiuosi sužinoti?

Kokios pakraipos įmonės vyrauja daugiausiai. Ar blogeriai daugiau renkasi dideles ir gerai žinomas įmones, o gal kaip tik mažas? O gal blogeriai nemėgsta verslo ir dirba valstybinėse įstaigose? Galbūt yra kokia nors viena įmonė, kurioje dirba tiesiog DAUG Lietuvos blogerių? O gal aš klystu ir didžioji dalis Lietuvos blogeriu vis dar studijuoja/mokosi?

Ar jus tokie atsakymai domintų?

Tai kur jūs dirbate(studijuojate/mokotės)? 

Pagarbiai

NePo

http://co.nepo.lt/

Jeigu manote, kad šis laiškas jus pasiekė per klaidą, nuoširdžiai atsiprašau. Ignoruokite jo turinį, o patį laišką ištrinkite ir užmirškite.

Tokio laiško jūs galėjote ir negauti dėl kelių priežasčių. Jeigu jūsų nėra blogologe galite kaltinti save, arba Aurelijų. Jeigu jūsų el.pašto adresą surasti sunku tuomet galite kaltinti tik save. 

Laiškų nesiunčiau įmonių blogams (nepyk Aiste), laiškų nesiunčiau multiblogams t.y. tokiems, kuriuos rašo daugiau nei vienas žmogus (pavyzdžiui Pixel.lt), laiškų nesiunčiau žmonėms, kurie „Apie“ punkte labai aiškiai parašę, kad vis dar mokosi, laiško taip pat nesiunčiau Karoliui (pataisyk mane jeigu klystu, bet tu net tapkių Lietuvoje nelaikai).

Taigi atsivertęs blogologą ir vadovaudamasis ankščiau nurodytomis taisyklės peržiūrėjau ~150 blogų ir susirinkau ~50 el.pašto adresų (Gal yra įmonių norinčių draugauti su blogeriais? Sutaupyčiau 2 valandas laiko). Sąžiningai pasakysiu, jog teko truputi pasikeikti, kadangi kolegos mėgsta užrašyti visaip keistai savo el.pašto adresus, manydami, jog tai juos apsaugos nuo brukalų (paveiksliukai irgi blogis). Ačiū visiems, kurie nebijo brukalų. 

Netikėtai pastebėjau vieną dalyką. Kuo populiaresnis blogas, tuo kontaktus surasti lengviau. Turbūt pastebėjimas verčiantis susimąstyti ane? 

Išsiuntęs laišką, pirmuosius dešimt atsakymų gavau valandos bėgyje. Dėkui, būtų smagų, jeigu taip reaguotų ne tik blogeriai, bet ir įmonės bei valstybinės institucijos. 

Po 24 valandų turėjau 18 atsakymų... Na, o iš viso gavau 19 atsakymų... Žvelgiant procentaliai, skaičiai nedžiugina. 

Ką aš sužinojau? Dalis blogeriu, nenori skelbti savo darbovietės, nes mano, jog tokia informacija gali pakenkti jų karjerai. IT įmonėse dirba 3, reklamos agentūrose 1, freelancina 2, studijuoja 3, mokosi 4.

Pirmieji, kurie nesilaužo buvo UAB „Barzda“ – 2 (kolegos, o kaip jūs pinigus darote?), taip pat paminėtos įmonės MTV Baltic – 2, Webmedia – 1. 

Tokios tokelės. Žinoma, jeigu bučiau neignoravęs multiblogų, kontaktų bučiau susirinkęs žymiai daugiau. Jeigu bučiau pasirinkęs atrankos būdui ne blogologą vėl skaičiai būtų kitokie, bet jeigu ne blogologą tuomet ką? 

Išvados

Tiesa pasakius išvados ne apie darbą. 

1) Nėra būdo kaip pasiekti kritinę blogerių masę. Aš nekalbu apie visus, visų nereikia. Didesnę dalį populiarių blogų. Jeigu norite rasti įdomių blogų galite pažiūrėti http://visiblogai.blogspot.com/ (buvau nustebęs, ten radęs net save, beje, kas autorius?), teigiama, kad puslapis seka daugiau nei 500 blogų, tačiau jų sąrašo nėra. Sąrašą galima rasti http://blogologas.lt/, tačiau sąrašas dar negarantuoja pasiekimo galimybės. Reikia eiti ir ieškoti kiekvieno kontakto asmeniškai. Pasiekimo nebuvimas manyčiau užkerta galimybę ateiti komerciniams pasiūlymams į Lietuvos blogosferą.

2) Blogeriai nenori būti pasiekti. Skaičiai kalba labai aiškiai: 150:50:19. Didžioji dalis net nenurodo savo el.pašto adreso (ar kito kontaktų būdo), o tie kurie nurodo nebūtinai tikrina dažnai savo nurodytą pašto adresą. Užsikraukite nezinau.lt ir suskaičiuokite per kiek laiko jūs surasite el.pašto adresą, tuomet pabandykite padaryti tą patį pas save. Arba geriau paprašykite vyresnio amžiaus žmogaus, kuriam internetas nėra gyvenimo būdas ir paskaičiuokite per kiek laiko jis suras el.pašto adresą jūsų puslapyje. (Taip, žinau šitoje srityje man irgi yra kur tobulėti.)

3) Blogas – ne asmeninis puslapis. Didžioji dalis blogerių, net tų, kurie nepriklauso IT kategorijai, rašo gana bendromis temomis (šiandien vėl sninga, gedo prospekte naujas kabakas ir panašiai). Asmeninės informacijos pateikiama labai minimaliai, taigi reakcija į mano apklausa akivaizdi. Vėl gi galbūt tam įtakos turi visuomenės (ne)susiformavusi nuomonė apie internetą, kurio dalis ir yra blogeriai. Blogas gali pakenkti karjerai?

Šiandien, jokių pasiūlymų iš mano pusės, tik vienas klausimas: ar manote, jog reikia kažkokio būdo kaip būtų galima pasiekti daug blogerių suinteresuotiems asmenims (o ne kitiems blogeriams)?

Jeigu kas nors norite pasigirti kur dirbate palikite komentarą arba parašykite man xxx@nepo.lt

Brukštelk žinutę