Animacija. Ghost in the Shell: Stand Alone Complex

Daugelis turbūt yra ne tik girdėję, bet ir matę Ghost in the Shell filmą, tačiau ar žinojote apie serialą?

Originalus filmas man nepadarė didelio įspūdžio, galbūt dėl to, jog jį žiūrėjau visai nesenai, o ne tuomet kai jis sukėlė revoliuciją bei įtakojo tokius filmus kaip Matrica. Kita vertus, serialas man pasirodė visai žiūrimas.

Dėl tvarkos siūlyčiau pirmiausiai pasižiūrėti filmą, o tik po to imtis serialo. O jeigu filmą jau matėte, tai seriale sutiksite jums gerai pažįstamus veikėjus.

Veiksmas vyksta 2030 metais. Public Security Section 9 yra elitinis kovos su terorizmu padalinys. Pagrindiniai personažai. Majorė Motoko Kusanagi – jinai turi pilnai prostetinį kūną, tačiau sunku pasakyti ar jinai androidas turintis dirbtinį intelektą, ar žmogus netekęs savo kūno. Filme jinai traktuojama kaip androidas, tačiau seriale yra epizodas, kur jinai prisimena, kaip buvo maža mergaitė. Batou galingas vyras, taiklus šaulys, visuomet pritaria majorei, tačiau apie jo asmeninį gyvenimą žinoma nedaug. Togusa buvęs policininkas, ypatingas tuo, jog vienintelis iš padalinio neturi jokių kibernetinių priedų ir yra natūralus žmogus.

Neatsiejama serialo dalis yra ir mėlyni robotukai Tachikoma. Jie gali būti laikomi tiek transporto mašinomis, tiek ginklais. Tačiau jie taip pat yra dirbtiniai intelektai su savo asmenybėmis, linkę gilintis į filosofiją ir diskutuoti tarpusavyje. Man asmeniškai jie labai nepatiko ir erzino, tačiau serialo rodimo metu jie tapo perkamiausiais žaislais.

Serialas turi du sezonus, kiekvienas iš sezonų turi savo istoriją.

Pirmasis sezonas. Dar vadinamasis besijuokiančio žmogaus incidentu. Hakeris nulaužęs televizijos transliaciją savo veidą užmaskuoja paprastu besijuokiančio žmogaus paveiksliuku. Hakeris nori įrodyti, jog korporacijos papirkdamos vyriausybę uždraudė pigių vaistų gamybą ir pelnosi iš brangių. Kaip Section 9 sekėsi kovoti su korporacijomis sužinosite pažiūrėję serialą.

Antras sezonas. Veiksmas vyksta praėjus dviem metams po pirmo sezono pabaigos. Dėl karų Azijoje Japoniją užplūdo imigrantai, kurie nepatenkinti japonų elgesiu su jais ir nori paskelbti savo nepriklausomą valstybę. Ne gana to grupė teroristų nori nužudyti Ministrę pirmininkę. Section 9 turės daug darbo.

Serijos ilgis: 25 min.

Sezonų skaičius: 2

Epizodų skaičius: 56

Kūrimo metai: 2002-2005

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę