Autorinės teisės

(Pastaba: kalbainiai rekomenduoja vartoti sąvoka "autoriaus teisės")

Visų tekstų autorinės teisės priklauso autoriui (t.y. man), nebent prie teksto pasakyta kitaip. Visų nuotraukų, iliustracijų, paveikslėlių autorinės teisės priklauso autoriams, nebent kur nors pasakyta kitaip.

Aš labai nemėgstu kai yra vagiami mano tekstai. Ir nors Lietuvoje negalioja Creative Commons licenzijos, tačiau kaip patirtis su vienos svetainės autoriumi rodo, įstatymai yra teksto autoriaus pusėje. T.y. už tekstų paėmimą iš svetainės, jūs galite būti patraukti teisinėn atsakomybėn ir iš jūsų išieškota kompensacija pinigine išraiška.

Tačiau aš nesu piktybiškas žmogus ir, jeigu kreipsitės į mane, esu tikras, kad sudarysim abiem pusėm naudingą susitarimą.

Atsakomybė

Kaip ir kiekvienas save gerbiantis portalas aš neprisiimu jokios priklausomybės už teksto poveikį jums, jūsų kompiuteriui, jūsų gyvūnams, jūsų artimiesiems, jūsų draugams, jūsų kaimynams ar šiaip atsitiktiniams praeiviams. (Paskaitykit ką rašo apie atsakomybę didžiuosiuose Lietuvos portaluose).

Svetainėje pateiktų tekstų turinys gali nesutapti su redakcijos nuomone, nors aš neįsivaizduoju kaip tai gali atsitikti. Jeigu svetainė turi moralinius standartus, niekuomet nepublikuos turinio, kuris juos pažeidžia.

Už rasistinius, diskriminacinius arba kitaip įžeidžiančius ar kieno nors teises pažeidžiančius komentarus galite būti patraukti teisinėn atsakomybėn, o jūsų kompiuteris gali būti konfiskuotas. Lietuvoje baudžiamieji įstatymai riboja kvailių žodžio laisvę.

Šios taisyklės gali keistis ir būtinai keisis jūsų neperspėjus. Savo nesutikimą galite išreikšti išeidami iš svetainės ir daugiau niekada neateidami, bet ar tikrai reikia imtis tokių drastiškų priemonių?

El. laiškai

Viskas, ką jūs parašote man el. paštu gali būti ir bus paviešinta, jeigu, mano nuomone, tai įdomu arba naudinga mano skaitytojams, gerbėjams, fanams, kurie renkasi įvairiuose socialiniuose tinkluose ir kitose platformose.