Ar nešiojate rankinį laikrodį?

Vakar žiūrėjau Sir Ken Robinson Ted Talk ir norėčiau aptartį vieną jo kalboje paminėtą momentą, kuris mane labai sudomino - rankinius laikrodžius.

Ken Robinson teigimu beveik visi žmonės, kuriems virš 25 metų nešioja rankinius laikrodžius. Ir jaunesni žmonės, kuriems iki 25 jų nenešioja, nes nesupranta kam laikrodis gali būti reikalingas. Kam reikalingas prietaisas turintis tik vieną funkciją, jeigu laiką gali pasižiūrėti telefone arba kompiuteryje. Tiesa, pasakius prietaisų rodančių laiką šiais laikais tikrai daug.

Tai kaip ar nešiojate rankinį laikrodį? Kodėl? Ar dažnai tikrinate laiką rankiniame laikrodyje?

Aš visur ir visuomet vaikštau su savo rankiniu laikrodžiu, bet tikrai negalėčiau pasakyti, jog žiūriu į jį dažnai. Gal dešimt metų atgal, kai telefonas nesvėrė kiekvieno iš mūsų kišenės, žiūrėdavau dažniau, o dabar... Dabar tai greičiau sėkmės talismanas, įprotis. Neužsidėjęs laikrodžio jaučiuosi... labai keistai...

Žinot, aš pagalvojau, jog tai net gi ne rankinio, o apskritai visų laikrodžių problema. Ar jūsų kambaryje kaba sieninis laikrodis? Aš niekada neturėjau sieninio laikrodžio, nes niekuomet nesiskiriu su savo rankiniu.

Ar reikalingas sieninis laikrodis virtuvėje? O kam, jeigu elektrinė viryklė turi laikrodį, šaldytuvas turi laikrodį, net garų surinkėjas ir tas turi laikrodį...

Ar turite žadintuvą? Aš turiu, bet žadinimo funkciją kuo puikiausiai gali atlikti ir telefonas. Pažadinti galėtų ir kompiuteris, tačiau dauguma žmonių prieš miegą, jį tiesiog išjungia.

Senoji - laikrodininkų karta nueina. Naujoji laikrodžių nenešioja ir manau, jog jie atsisakys ne tik rankinių laikrodžių. Ar tai reiškia, jog laikrodžiai išnyks?

Mano atsakymas - ne. Laikrodžiai liks, bet... Rankiniai laikrodžiai liks kaip prabangos, prestižo ir užimamų pareigų atributas, puošmena, tačiau pigių kiniškų laikrodžių po vieno, kito dešimtmečio jau įsigyti negalėsite. Sieniniai laikrodžiai liks, kaip antikvariatas. Vėl gi, tai greičiau prabangos ir savo tuštybės parodymo būdas, nei dėl praktinio naudojimo. O žadintuvai išnyks visai. Jūs galėsite (tiesa pasakius, jau dabar galite) įsigyti sekcija ar lovą ar bet kurį kitą baldą su žadintuvu, tačiau žadintuvas bus tik patogi, maloni smulkmena šalia pagrindinio daikto funkcionalumo. Kam gali būti reikalingas daiktas sugebantis atlikti tik vieną funkciją? Juk tai visiškai nepraktiška...

O ką jūs galvojate apie laikrodžius?

Brukštelk žinutę