Ar žiūrite multikus?

Nors pagal amžių jau „senokai turėjau išaugti“ iš multikų (kaip sako kai kurie žmonės), tačiau noriu viešai ir atsakingai pareikšti, jog žiūrėti multikus man patinka. Labai dažnai žmonės, kažkodėl asocijuoja animacinius filmukus su teletabiais, nors tai turi mažai ką bendro.

Ar jūs žiūrite multikus?

Turiu prisipažinti, jog Simpsonai, bet jau rodyti per lietuviškas televizijas, man niekada nepatiko - nejuokinga, nesuprantu. Kita vertus tikrai neatsisakau pažiūrėti Šeimos bičo ar Futuramos, nors šie serialai man patinka, tačiau nesu jų fanas.

Pradėjau paminėdamas būtent šiuos serialus, nes kalbant apie juos galima kelti klausimą - kam jie iš tiesų skirti: vaikams ar suaugusiems?

Tuo tarpu man patinkantis Ugly Americans nekelia jokios abejonės - skirtas suaugusiems. Ir mes jo niekuomet nepamatysime per lietuviškas televizijas, nes kiekvienos serijos turinys vaikšto šalia „S“ linijos, kartais iš vienos, o kartais iš kitos pusės. Lietuviška cenzūra (nežinau kaip juos kitaip pavadinti), tiesiog bijotų traumuoti vaikus rodydama tokias animacijas. Apskritai Lietuvoje bet kurį įdomesnį serialą galima rodyti tik po 23 valandos, nes, neduok dieve, vieną kartą parodyta kaukolė ar morgo patalpa traumuos vaikus. Mano nuomone tuščios pokalbių laidos traumuoja labiau, bet kas aš toks...

Amerikoje net gi yra kanalai rodantys animacijas tik suaugusiems. Lietuvoje žiūrėti multikus, tai panašiai kaip skaityti komiksus: Suaugęs žmogus, skaitai komiksus? Tai gal dar ir spalvojimo knygutes pradėsi pirkti?. Viskas kas piešta ir nėra Mona Liza yra vaikams.

Aišku, man patinka ir multikai skirti vaikams pavyzdžiui Gravity Falls arba My Gym Partner's a Monkey. Tačiau yra ir tokių, kurių niekaip kitaip kaip tik vaikiškais nepavadinčiau. Dabar nieko konkretaus negaliu sugalvoti, tačiau... Pavyzdžiui man visiškai nepatinka garsioji Ben 10 franšizė. Nežinau kodėl, tiesiog nepatinka.

Per metus sukuriama apie šimtas naujų multikų. Kaip žinoti, kuriuos žiūrėti, o kuriuos ne? Kai žinai pavadinimą, gali mėginti susirasti ištraukų youtube. Tačiau kaip sužinoti tik apie išėjusi naują serialą?

Yra daugybė puslapių skirtų filmų industrijai, bet neradau nei vieno, kuris būtų skirtas tik animaciniams serialams. Kaip jūs išsirenkate multikus, kurie patinka? Kaip jūs sužinote apie naujus multikus?

Brukštelk žinutę