Darbas pagal ROWE

Kodėl jūs dirbate: dėl to kad dirbtumėte ar dėl to jog jūsų neatleistų?

Anglai turi nuostabų žodį micromanagement (kaip lietuviškai?).

O gal jums kartais norėtųsi vidury dienos išeiti ir pasėdėti parke? Ką gi, norėčiau papasakoti apie ROWE.

Kas yra ROWE?

ROWE - Results-Only Work Environment kas lietuviškai greičiausiai turėtų verstis kaip "tik į rezultatus orientuota darbo aplinka". Ką tai reiškia? Visų pirma, tai jog jums nereikia sėdėti darbe nuo 8 iki 5. Galite ateiti į darbą kada norite, jeigu norite 14 valandą, puiku. Galite išeiti iš darbo kada norite, jeigu norite 14 valanda, puiku. Niekam nesvarbu kada ateinate ir kada išeinate. Kiek valandų dirbate. Nereikia stresuoti, jog sėdite per mažai viršvalandžių. Nereikia dalyvauti įvairiuose susirinkimuose, kuriuose išvaistoma daug laiko. Galite dirbti kada norite ir kur norite. Tai yra svarbu, nes niekas jums netrukdo (priešingai nei dideleme ofise). Jeigu jums patinka dirbti vidurnakti prie ežero, puiku, svarbu, jog darbas būtų padarytas laiku.

Kaip atsirado ROWE?

2003 metais Best Buy buvo lyderiaujanti elektronikos pardavėja, tačiau susidurdavo su didele darbuotojų migracija, o tie kurie nemigruodavo skųsdavosi dėl didelio streso patiriamo darbe. Tuomet dvi moterys Jody Thompson ir Cali Ressler, dviejuose skyriuose pasiūlė atlikti eksperimentą - pakeisti darbo tvarką. Jų nuomone suteikimas daugiau laisvės darbuotojams leistų jiems geriau subalancuoti darbo-namų pusiausvyrą, laiko leidimas su artimaisais, kai to nori arba buvimas vietose, kuriuose nori būti, sumažintų darbuotojų stresą.

Iš pradžiu visi į tokias idėjas reagavo labai skeptiškai: kaip kontroliuoti darbuotojus, kai nematai jų darbo vietoje? Kai sėdi darbo vietoje, prieini ir pamatai, kad dirba, o kaip patikrinti kai jų nėra?

Eksperimentas buvo toks sėkmingas, jog visi kompanijos skyriai užsimanė įsidiegti šią sistemą pas save. Kai kurie darbuotojai atsisakė paaukštinimų, vien dėl to, jog naujoje vietoje nebuvo ROWE. Kai kuriuose skyriuose produktyvumas padidėjo iki 30%. O pačios moterys įkurė konsultacijų kompaniją CultureRX, kuri diegia šias idėjas kituose įmonėse.

Daugiau apie ROWE

The New York Times - Time Wasted? Perhaps It’s Well Spent

BusinessWeek - Smashing The Clock

Time - Finding Freedom at Work

Tim Ferriss - No Schedules, No Meetings–Enter Best Buy’s ROWE

ABC News Video - Work When You Want, Where You Want?

Investormation - Best Buy’s Results Only Work Environment

TED Talks Video - Dan Pink on the surprising science of motivation

ROWE jūsų darbovietėje?

Pagalvokite kiek laiko savo darbovietėje išvaistote pokalbiams, el. laiškų (delfi) skaitymui, kavos pertraukėlėms. Daug? Bet juk tai nesvarbu, nes jums moka už atsėdėtas valandas, ne už rezultatus, ar ne? Ar nesinorėtų to iššvaistyto laiko praleisti kur nors kitur, naudingiau, maloniau?

Na gerai, ROWE tikrai nėra vaistas nuo visų ligų, ir tikrai nėra tinkamas visoms kompanijos. Aš neįsivaizduoju Maximos dirbančios pagal tokią metodiką. Darbuotojams nesėdint ofise taip pat lengviau gali nutekėti slapta informacija, ar netgi lengviau ją pavogti.

Kiek žinau Lietuvoje tokią metodiką taiko IBM, ar žinote daugiau kompanijų?

Ar jūs norėtumėte dirbti pagal tokią metodiką? Ar sugebėtumėte atskirti darbo laiką ir laisvalaikį, jeigu niekas jūsų neprižiūrėtų?

Brukštelk žinutę