Diena be įtakos

Neseniai perskaičiau, jog vienas žmogus per dieną įtakoja, bent keturis (dėl konkrečių skaičių, aišku, galima ginčytis) kitus. Tuomet pagalvojau, kad reikėtų surengti dieną be įtakos ir ėmiau ją kruopščiai planuoti.

Visų pirma, turiu pasakyti, kad, deja, aš negaliu pakviesti jūsų prisidėti prie šios idėjos, nes tai jau būtų mano įtaka jums. 

Taigi, jeigu aš išeinu kur nors ir manęs koks nors žmogus paklausia valandų, nepriklausomai nuo to, ar jam pasakau tiesą, ar meluoju, aš tam žmogui padarau įtaką, nes jis priiminės savo sprendimus atsižvelgdamas ir mano nurodytą laiką. Jeigu aš išeinu ir nusišypsau gražiai mergaitei arba negražiam berniukui, galbūt dėl to jos/jo diena bus geresnė ir vėl aš būsiu padaręs įtaką. Blogai, reikia to išvengti. Vadinasi tą dieną negalėsiu niekur eiti iš namų. 

Jeigu aš visą dieną sėdėsiu namie, kas nors gali užeiti pas mane į svečius, jeigu aš atidarysiu duris ir ką nors pasakysiu, vadinasi aš jam padarysiu įtaką. Blogai. Vadinasi teks apsimesti, jog nieko namuose nėra.

Jeigu aš sėdėsiu namie ir apsimesiu, kad manęs nėra, tai žmogus susinervinęs, dėl to jog niekas neatidarė durų, gali paskambinti ir paklausti kur aš dingau. Aš, aišku, negalėsiu jam pasakyti, kad esu namie ir turėsiu ką nors pameluoti pvz. kad žvejoju su draugais Trakuose. Skambinantysis dar sykį susinervins ir grauš nagus iš pavydo. Blogai. Vadinasi, teks išjungti telefoną.

Jeigu aš sėdėsiu namie, atsitvėręs nuo viso pasaulio ir prieisiu prie lango norėdamas pažiūrėti koks oras, o tuomet koks nors žmogus eidamas gatve pakels akis į mano buto langus bei pamojuos, o aš jam pamojuosiu atgal atsakydamas, jis pagalvos koks mielas tas žmogus iš antro aukšto ir taip aš jam padarysiu įtaką. Blogai. Vadinasi visą dieną negalėsiu artintis prie langų, todėl geriausiai bus gulėti lovoje.

Jeigu aš atsitvėręs nuo viso pasaulio sau ramiai gulėsiu lovoje ir nieko nedarysiu, bet koks nors žmogus užeis į mano puslapį ir perskaitys kokį nors įrašą, o perskaitęs pagalvos: „vo čia kietai parašyta, nuo šiandien ir aš taip darysiu“, tai vadinasi aš jam būsiu padaręs įtaką, nors nevisai tiesiogiai ir to visai nenorėjau. Blogai. Vadinasi man reikia ištrinti visus savo internetinius puslapius. 

Jeigu aš sau guliu lovoje nereaguodamas į aplinką bei ištrynęs visus savo sukurtus puslapius ir į vieną iš tų puslapių ateina pastovus lankytojas ir staiga nieko neranda, jis, aišku, susinervina. Jeigu jis mane pažysta gerai, jis parašys el.laišką klausdamas kas atsitiko. Jeigu jis mane pažysta labai gerai ims skambinti ir klausti kas atsitiko. Aš, aišku, būsiu išsijungęs telefoną. Jeigu jis mane pažysta labai, labai gerai, tai susinervins dar kartą, šį kartą, dėl to kad nekeliu telefono. O tai jau nėra blogai, tai – šūdas. 

Dėliok kaip nori, tačiau niekaip neišeina, kad neįtakotum tyčia ar netyčia bent vieno žmogaus kasdieną. Jeigu būtum ponas Niekas, tai niekam ir nerūpėtum, bet šiais laikais, kai yra internetas ir visos kitos technologijos, tiesiog neįmanoma pasprukti iš šiuolaikinio pasaulio. Gal būt prieš 100, 200 metų diena be įtakos vadintųsi – eilinis pirmadienis. O dabar dieną be įtakos teks atidėti iki geresnių laikų.

Brukštelk žinutę