Dievas ir evoliucija

Nesenai teko išgirsti du teiginius:

1) Dievas ir evoliucija nesuderinami.

2) BCC praneša, jog artimiausiu metu žmonės gali suskilti į dvi rūšis. Pirmieji bus maži, susisukę ir nemokės kalbėti – kompiuderastai. Jie spaudinės klaviatūrų mygtukus ir valdys viso pasaulio technologijas. O antrieji bus aukšti, gražus – žmonės ir valdys viso pasaulio pinigus. Viena grupė su kita nesugebės susikalbėti, net viena be kitos negalės gyventi. Aš aišku juokauju, mano sapalionės mažai ką turi bendro su tuo straipsnių. Jeigu tikrai domina apie skilimas į rūšys geriau skaitykite BBC.

Kai turim tokius du teiginius išvada peršasi savaime – evoliucija yra, Dievo nėra. Kunigai, gerbiamas Popiežiau, galite eiti namo, jūs atleisti – Dievo nėra.

Ką sako evoliucija apie pasaulio, mūsų planetos – Žemės, susikūrimą? Iš pradžių buvo didysis sprogimas, o po jo susikūrė planetos. Hm... Įdomu, kodėl tas didysis sprogimas įvyko būtent tada? Kas jį sukėlė? Kodėl tokie sprogimai nevyksta dabar? O kas sakė kad nevyksta, tik dabar didžiuosius sprogimus vadina terorizmo aktais.

Pripažinkit, jog toks visatos sukūrimo paaiškinimas visai nežavi.

O kaip jums kitokia versija. Iš pradžių buvo žodis. Tuomet Dievas sukūrė Saulę. Po to sukūrė Merkurijų, bet jis buvo per arti saulės, todėl gyvybei netinkamas. Vėliau – Venera, deja jos paviršiaus slėgis 90 kartų didesnis nei Žemės, ten gausu ugnikalnių, o dėl tankaus atmosferos debesų sluoksnio planetos paviršius įkaista netgi labiau nei Merkurijaus. Žodžiu, dar vienas pramazas, bet kaip sakoma trečias kartas nemeluoja. Taigi Dievas sukūrė Žemę ir nesuklydo. Dėl sukurtų palankių sąlygų Žemėje prasidėjo evoliucija. Geologinę įvykių skalę galite pasižiūrėti čia.

Savo pasakojime aš kažkur pamečiau pirmo žmogaus – Adamkaus sukūrimo istoriją bei pasakojimą apie Nojaus arką. Bet tokia pasaulio sukūrimo istorija daug šaunesnė nei vienas pirstelėjimas (ta prasme sprogimas), ar ne? Tuo labiau, kad ir Dievas yra, ir evoliucija yra. Visi laimingi?

Brukštelk žinutę