Eurų paroda

2005-11-17 - 2006-01-17 Lietuvos banko Kauno skyriuje vyksta paroda "Eurų monetų kilmė". Aš neabejoju, kad apie paroda girdėjote mažai arba galbūt išvis negirdėjote, ir todėl net neketinate ten nueiti. Mano, kaip jums ištikimo žurnalisto, pareiga jus informuoti ir pasiūlyti ten nuvykti.

Taigi aš nusprendžiau susipažinti su ta paroda. Vis kas prasidėjo nuo to, kad pabandžiau patekti į vidų per išėjimą. Ir kas galėjo matyti, jog įėjimo durys yra už 100 metrų? Su senais griozdiškais pastatais visada taip atsitinka.

Įėjęs į vidų pamačiau du reklaminius stendus skelbiančius, kad paroda išsidėstė per du aukštus. Pirmiausia patraukiau į pirmo aukšto salę, kuri taip pat yra ir klientų aptarnavimo salė. Tik patekus, į akis krinta didžiuliai mėlini stendai su daug teksto ir monetų piešiniais. Iš karto kyla klausimas, o tikrų eurų aš pamatysiu?

Pirmo aukšto salėje galima pamatyti popierinius Lietuvos pinigus: Litus ir Talonus(atsimenate tokius?). Taip pat galima išvysti geležinių Europos šalių pinigų pavyzdžius. Dabar, neatsimenu, bet, rodos, toje pačioje salėje yra ir popieriniai busimieji eurai. Pasižiūrėjus į juos pasidaro net gaila kaip ES netaupo popieriaus. Jeigu vienaženklius ir dviženklius eurus be problemų galima įsidėti į mūsų senasis pinigines, tai apie triženklius to pasakyti negaliu. Jie yra maždaug dvigubai storesni. Bet, matyt, nekiekviena aplankys tokia laimė piniginėje nešiotis šimtą eurų.

Antrame aukšte paroda įrengta koridoriuje, kuris skirtas apžvelgti atskirų valstybių pinigų maketus. Prie kiekvienos valstybės pateiktas trumpas aprašymas ir gausybė pinigų maketų, vieni jų piešti, kiti iš plastmasės, ar velniai žino kokios medžiagos. Prie kiekvieno maketo yra po autoriaus pavardę, kurios tokiam lankytojui kaip aš be abejonės nieko nesako. Kai kurie maketai yra delno, ar net geros lėkštės dydžio.

Valstybės ant savo pinigų vaizduoja įžymius, žmones, architektūros palinkus ar sudėtingas pynes. Tik va mes be fantazijos su savo arklių. Lietuviai zoofilai ar kaip? Pasižiūrėjus kokius pinigus pristato kitos valstybės tikrai nesinori, kad būtų įvestas euras ir pradėti kalti pinigai su arkliais. Kodėl mes negalėtume ant dviejų eurų išspausti, pavyzdžiui, Trakų pilį arba Lituanica? Vis šis tas ir kaimynams ne gėda parodyti.

Pastate žmonių nedaug, tik paslaugus, nuobodžiaujantys, apsauginiai, doriems žmonės užstojantis praėjimo kelią. Jeigu ne apsauginiai, jausčiausi kaip senoviniame name su vaiduokliais.

Vat tik paklausti užmiršau: 1) ar galima užsisakyti gidą? 2) ar galima fotografuoti?

Išeidamas pagalvojau, kad tikrai norėčiau pamatyti rublių (atsimenate tokius pinigus?) parodą.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)