Filmai. Europa vs Amerika

Šį savaitgalį pažiūrėjau netgi keletą filmų, kas man neįprasta ir norėčiau pasidalinti savo įspūdžiais.

Pirmasis, kaip supratau, filmuotas Vengrijoje – „Kita rūšis“ (The Breed 2001m.). Ateities pasaulyje vampyrai norėtų sugyventi taikoje su žmonėmis, jie teigia, kad jau daug metų negeria žmonių kraujo, o vartoja sintetinį pakaitalą. Tačiau, kaip tik tuo metu pasipila žiaurios žmogžudystės įvykdytos vampyro. Nusikaltimus tirti paskiriamas žmogus ir vampyras. Dabar prasidės spoileris(tie kas ruošiatės žiūrėti šį filmą geriau neskaitykite toliau). Žmonės, aišku, nebūtų žmonės, jeigu nenorėtų užvaldyti vampyrų, arba jų visiškai sunaikinti. Taigi, jie slaptoje laboratorijoje sukūrė virusą, kuris beveik nepavojingas žmonėms, bet už tai mirtinas vampyrams. Kai pagrobiama, policijos šefo duktė, tai nusprendžiama, kad laikas paleisti virusą į darbą. Policininkas, perspėja savo kolegą vampyrą ir po ilgos painelynės, paaiškėja, kad iš tiesų, tas mokslininkas, kuris sukūrė virusą yra parsidavėlis, o virusas, visai nekenksmingas vampyrams, bet pražudo žmones.

Dabar apie tai kas filme buvo keista/blogai. Taigi, pirmasis klausimas, jeigu tai ateitis, tai kodėl žmonės važinėja su senokomis mašinomis? Vos tik pamatęs vampyrų vyriausiąjį pagalvojau, kad jis ir yra tas žudikas, gal reikėjo kažkaip gudriau jį užmaskuoti?

Apibendrinat filmą vertinu teigiamai, savotiška atmosfera, specialiųjų efektų ne per daug ir kaip tik ten kur reikia. Bet yra ir geresnių.

Antrasis filmas „Ultravioletas“ (Ultraviolet 2006m.). Turbūt metai apie filmą pasako net gi daugiau nei reikia: kokio lygio turi būti filmas pastatytas šiais metais, kad jį parodytų lietuviška televizija? Tie pas kuriuos ant liežuvio sukasi kas nors iš „Š“ raidės visiškai teisūs. Bet pirmiausiai klausimas vertėjams, jeigu pagrindinė filmo veikėja yra moteris vardu Violeta, tai kodėl filmas vadinasi Ultravioletas, o ne Ultravioleta?

Taigi, tolimoje ateityje tarp žmonių gyvena vampyrai, kurie filme kažkodėl vadinami hemofagais. Žmonės griežtai valdo savo pasaulį ir todėl vampyrams tenka gyventi pogrindyje. Žmonės pagaliau sukūrė ginklą, kuris sunaikins visus vampyrus, tačiau vampyrė Violetą, tą ginklą pagrobė, iš valdžios atstovų. Vėliau paaiškėja, kad tas ginklas – vaikas. Gal kas galėtų paaiškinti kaip maždaug 5 metų vaikas telpa į rankinuką? Violeta besistengdama apsaugoti vaiką, nuo visų norinčių jį nužudyti išsiaiškina, kad iš tiesų, tas vaikas yra ginklas, ne prieš vampyrus, bet prieš paprastus žmones. (Nieko neprimena?). Na, o jau pačiame finale paaiškėja, jog žmonijos vyriausias valdytojas pats yra vampyras.

Filme specialiuosius efektus, turbūt reiktų skaičiuoti tonomis, bet įspūdžio tai visai nedaro. Pavyzdžiui važiavimas motociklu namo sienomis... Man žymiai labiau patiko kaip „Dienos Sargyboje“ viena moteriškė pasivėžino namo siena automobiliu.

Galu gale, žiūrėti filmą, kuriame viena Milla Jovovich nužudo 500 vyrų, reikia būti stipriai feministiniu pažiūrų.

Apibendrinant, matyt, Milla‘i prilipo skerdikės etiketė, po jos pasirodymo „Absoliutus blogis“ seriale (dvi dalis vis dėl to), tačiau tai tikrai nieko gero. Ir filmas nevertas jūsų dėmesio.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)