Gera mokykloje

Mokyklą baigiau jau senai, tačiau artėjančio šimtadienio proga (šimtas dienų iki egzaminų dvyliktokams) nusprendžiau papasakoti mokiniams, ką jie paranda baigę mokyklą.

1) Mokykla - antrieji namai. Norit pykit, norit ne, bet dvylika metų, kiekvieną darbo dieną tekdavo keltis anksti ryte ir žygiuoti į mokyklą, nes pamokos dažniausia parsidėdavo 8 valandą. Mokykloje praleisdavote pusę dienos. Čia jūs turėdavote apie 30 klasiokų, kuriuos ( tikiuosi ) vadindavot draugais. Čia jūsų laukdavo visas tuntas mokytojų, kurie ( tikiuosi ) visada buvo pasiryžę padėti. Tai buvo jūsų šeima. Prisiminkit kiek džiaugsmo akimirkų sutikote mokykloje. Pabaigę mokyklą jūs turite du kelius: eiti dirbti arba stoti į universitetą. Kad ir kurį kelia pasirinksite, jūs jau nebeturėsite tiek daug klasiokių, tiek daug mokytojų, kurie būdavo visada šalia. Jeigu eisite dirbti, turėsite porą kolegų, kurie greičiausiai už jus bus vyresni ir, dar turbūt, ne viena dešimčia metų. Jeigu stosite į universitetą, ten galite susirasti nuo 10 iki 60 grupiokų, bet kas iš to? Na gerai, aš pažystu puse kurso, bet kiek tokių žmonių yra? Didžioji dalis netgi nepažysta visų savo grupiokų. Galų gale niekas jūsų nevers lankyti paskaitų, universitetas yra didelis, kartais iš vienos paskaitos į kitą netgi gali tekti keliauti automobiliu, ar kita transporto priemonę. Tai tikrai nebus jūsų antrieji, tretieji ar n-tieji namai.

2) Galimybė būti vaiku. Pabaigę mokyklą jūs iškart tapsite suaugusiais, deja, tai nėra taip smagu, kaip galėtų atrodyti. Pirmiausia vaikai gali daryti, ką nori, jie nėra atsakingi už savo veiksmus. Už vaikus atsako tėvai, o didžiausia bausmė, kuria gali gauti vaikas, tai būti pastatytas į kampą, uždrausta naudotis kompiuterių, ar blogas įvertinimas. (Kam rūpi tokios bausmės?). Jeigu išdaušit langą už jus mokės tėvai. Vaikai neturi problemų. Antra, vaikams nereikia dirbti. Taip, taip, jums reikia eiti į mokyklą, bet kiek laiko jūs praleidžiate mokykloje ir kiek laiko suaugusieji praleidžia darbe? Ar pastabėjote, jog suaugusieji iš darbo grįžta kažkokie sugriuvę? Pažiūri teliką ir miegot. Vaikams taip pat nereikia rūpintis iš kur pinigai atsiranda. Jei kažko reikia, paprašote tėvų ir jie ( beveik ) visada jums nuperka.

3) Pertraukos. Turbūt skamba juokingai, bet pabaigę mokyklą prarandate pertraukas. Būkim atviri, mokykloje pats geriausias dalykas yra pertrauka. Tereikia kentėti 45 minutes, kad galėtum džiaugtis 15 minučių. Universitete viskas kitaip, turit kentėti visas 90 minučių, jog per 15 minučių nubėgtumėte į kitą pastatą. Darbe dar blogiau, te turite tik vieną - pietų pertrauką, per kurią su kolegomis tikrai nežaisit gaudynių.

4) Galimybė pakeisti pasauli. Taip suprantu, jog tai skamba utopiškai. Bet pažiūrėkim į suaugusiuosius, jie dirba 5 dienas per savaite, tam, kad dvi dienas ilsėtųsi. Jie dirba iki 60-ties (nesigilinkime į smulkmenas, bet dirbi reikia ilgiau), kad po to galėtų gauti varganas išmokas ir dejuoti - koks blogas šiuolaikinis jaunimas. Jie tarsi žiurkės įkalintos rate, kuriame bėga nesustodamos ir nenorėdamos iš to rato išlipti. Vaikai, nėra įkalinti ar kaip nors apriboti. Vaikai, gali kurti internetinius puslapius, piešti, rašyti eiles ar pasakas. Jie gali daryti tai kas jiems patinka. Ir tai būtina daryti dabar, vėliau nebebus laiko.

Kaip gera mokykloje.

Brukštelk žinutę