Geriausi techniškųjų universitetų absolventai

Du universitetai KTU ir VGTU rengia akciją „100 geriausių techniškųjų universitetų absolventų“ ir aš ten buvau - alų, midų gėriau, per barzdą varvėjo... Juokauju, nedavė niekas ten gerti, ir realiai jokios naudos kol kas nepajutau, bet apie viską iš pradžių.

Pirmiausiai iš universitetų įvairių fakultetų yra paimami duomenys ir atrenkami 500 geriausių studentų pagal vidurkius. Tuomet jiems visiems pasiūloma parašyti po motivacinį laišką. Čia teoriškai, praktiškai šioje vietoje sistema truputėlį streikuoja, nes jeigu studentas nėra užsiregistravęs http://www.karjera.ktu.lt/ puslapyje, gauti jo kontaktus gana problematiška. Kad aš patekau tarp išrinktųjų, sužinojau visai atsitiktinai, bet čia neesmė.

Kas mane labai nustebino, tai motyvacinius laiškus parašė tik 200 studentų. Aišku, dalis laimingųjų, nežinojo, kad buvo atrinkti, bet nemanau, kad tiek daugiau. Tuo labiau, jog buvo pažystamų, kurie pateko, tačiau nusprendė negaišti savo brangaus laiko. Šito aš nesuprantu, paaiškinkit man. Čia maždaug: „Imk milijoną“ , „Ne ačiū, ką jūs man nereikia“, „Imk milijoną, jis tavo“, „Oi, ne dėkui, tikrai nereikia, dar po to netyčia išleisiu“.

Sekantis etapas – pokalbis. Užjaučiu psichologę, kuriai reikėjo atlaikyti 200 pokalbių, tam jog atrinktų 100 vertų dėmesio studentų. Kai tai buvo atrinkta tik 100, jie gavo užduotį į 270 simbolių sutalpinti 3 savo pasiekimus. Jeigu kam įdomu tai šiuo metu aš esu jau aprašęs daugiau nei 1425 simbolius skaičiuojant su tarpais, o dar nieko įdomaus nepapasakojau. Kitas dalykas – aš esu pasiekęs tikrai daugiau nei tris dalykus.

Ir paskutinis dalykas - visi tie pasiekimai buvo atspausdinti verslo žinių priede. Tiesa pasakius, atrodo nelabai įspūdingai. Lygiai taip pat atrodo policijos paieškomų asmenų suvestinė. Na gerai, pasakysiu sąžiningai kas man užkliuvo: tai puslapis sudarytas iš daug kvadratukų, viename kvadratuke yra žmogučio nuotrauka, vardas, fakultetas, pasiekimai. Viskas. Jeigu pastabėjote, nėra pavardės, nėra kontaktinių duomenų. Tai tarsi parduotuvės reklama, kai neparašomas jos adresas, jeigu ta parduotuvė būtų Maxima, tai eitume į artimiausią, bet kai ta parduotuvė yra „Pas Petrą“, tai aš tikrai nežinau kur kreiptis.

Dabar pereikim prie linksmosios dalies. Ir ką gi mūsų šaunieji absolventai yra pasiekę? 80% baigė mokyklą su pagyrimu. Tai viskas ką jūs pasiekėte? Tai buvo prieš gerus 4 metus ir viskas kuo jūs galite pasigirti, tai kad esate suknisti moksliukai? Aš to pasiekimu nelaikau. Kai manęs psichologė paklausė ką aš esu pasiekęs gyvenime, tai pirmas pasiekimas, kurį įvardinau – gimiau. Bet ji iškarto užginčijo, esą tai nemano pasiekimas. Tačiau ką tos moterys supranta apie vyriškus reikalus?

Antras pagal populiarumą pasiekimas yra studijos užsienyje. Sutinku, jog tai svarbus dalykas, parodo, kad žmogus matė pasaulio ir gali mąstyti truputėlį plačiau, bet... Kaip minėjau, tai antras pagal populiarumą pasiekimas, kitaip sakant, gerbiamieji, jūs neišsiskiriate iš minios.

Trečias pagal populiarumą pasiekimas – ZXW olimpiadų dalyvis. Dalyviai, dalyviais, o kaip su pergalėmis?

Dar vienas labai populiarus bruožas XY atstovybės narys, tarp atstovybių pirmauja Somsa (kvepia korupcija?).

Pereikime prie pikantiškesnių dalykų. Cituoju: „Negeriu, nerūkau, bet... merginos patinka“. Vo čia tai vyras, vo čia tai pasiekimas! Tiesa, tau merginos patinka JAU ar VIS DAR? Maždaug, „aš anksčiau buvau gėjus, bet universiteto dėka tapau normalus – tai didžiausias mano pasiekimas“. Daugiau komentarų nereikia...

Kitas nemažiau nusipelnęs vyrukas: „Esu komunikabilus...“ ir .t.t Jeigu esate rašę CV, tai žinote standartines frazes, kurios eina į punktą asmeninės savybės. Aš nieko nesakau, galbūt komunikabilumas, tam žmogui buvo didelis iššūkis ir jis tai laiko pasiekimu...

Žmogus baigęs KTU Mechanika kaip pasiekimą parašė „Studijuoju specialybę kurią noriu“... Na taip, daugelis į mechaniką įstoja netyčia, pasisekė žmogui...

Gerbiamieji kolegos, norėčiau paklausti kiek jums sumokėjo firmos už jų vardų paminėjimą? Pvz. „Atlikau praktiką XYZ kompanijoje“...

Labiausiai pasigedau originalumo, taip suprantu, jog 270 simbolių nesuteikia daug erdvės vaizduotei pasireikšti, bet kodėl nepabandžius? 90% studentų, kaip jiems ir liepė parašė lygiai po 3 pasiekimus, kitaip sakant, jie yra lengvai ganomos avelės arba gerai dresiruoti šuniukai (kuris jums apibūdinimas labiau patinka?), daugeliu atveju matyt, tai ir yra ko nori firmų vadovai, bet tai nėra tai ką aš vertinu. Tiesa likę 9% pasirodė, mano nuomone, dar blogiau parašydami kažką panašaus į „aš esu komunikabilus...“. Taip matematiką aš moku, 1% studentų verti dėmesio. Velnias, nuo 100, tai tik vienas studentas... Iš tiesų man patiko keli, bet prieš tai dar keletas pastabėlių.

Daugelis t.y. tie 90% studentų gyvena praeitimi, paaiškinkit man kaip mokyklos pabaigimas su pagyrimu gali įtakoti jūsų ateiti? Tai buvo prieš kiek metų? Emm... Buvo pražuvo, jeigu nieko nesugebėjote pasiekti man nuoširdžiai gaila...

Gerai, dar apie tai kas man patiko. Rodos, net du studentai parašė, jog sėkmingai įgyvendina savo verslo idėją. Nuoširdžiai juos sveikinu, tikrai norėtųsi sužinoti daugiau, gaila bet 270...

Tiems, kurie pateks į 100-tuką ateityje siūlyčiau gerai pagalvoti kaip išsiskirti. Kaip jau minėjau, vienas dalykas apie ką niekas nepagalvojo, tai kiek informacijos apie studentą bus pateikta, o jos pateikta per mažai. Siūlyčiau pagalvoti tokio ar panašaus sakinio įtraukimą: „darbo pasiūlymus siųsti el.p. koks@nors.lt“.

Rodos, tai ir viskas ką norėjau pasakyti.

Ps. Graži mergaite, kuri patekote tarp 100 šauniausių studentų parašykite savo telefono numerį adresu xxx@nepo.lt

Brukštelk žinutę