Įvaizdis virtualioje erdvėje: trečia dalis

Ką gi tęsiu pasakojimą apie virtualaus įvaizdžio kūrimą. Viena iš svarbiausių jo dalių, be abejonės, yra jūsų slapyvardis. Teko matyti daug įvairių slapyvardžių ir sunku pasakyti, kuris iš jų geriausias. Vis tik vėliau pabandysime apibrėžti taisykles susigalvoti geram slapyvardžiui, bet prieš tai pabandykim paanalizuoti ką mano patys žmonės.

Dauguma žmonių negali tiksliai pasakyti, kodėl slapyvardžiui pasirinko vieną ar kitą raidžių derinį. Dažniausiai sakoma, kad tai pirmas žodis atėjęs į galvą, užrašas pamatytas ant kokio nors skelbimo ar reklamos, mėgstamas žaidimas, laida, filmas, dalis taip pat pasiteisina, jog tai asmeniška ir nenori atskleisti. Dabar pateiksiu keletą mano nuomone įdomesnių atsakymų:

užplaukė prieš kokius 3 metus, gal būt pirma mintis buvo atėjusi į galva ir tiek ... Šiaip mamos grožio salono pavadinimas magija.

IdeaG - santrumpa iš ilgo IdeaGenerator, kurį jau labai senai, prieš kokius 6-7 metus ar dar anksčiau pasirinkau norėdamas kad atspindėtų mano būdą.

<sc0rp`> nežinau šiaip užėjo... Pamačiau straipsnį internete apie skorpionus ir dingtelėjo... Nulį pasirinkau dėl mandrumo, bet kadangi sc0rp jau buvo užimtas tai teko prisidėti ir ` simbolį.

Kad slapyvardis prasidėtų maža balse ir antra raidė būtų didžioji, aš esu kaip tie pankai, kur nori išsiskirti iš visuomenės

Žmonės pakankamai skirtingai žiūri į slapyvardžio keitimą. Tačiau atidžiau patyrinėjus apklausos duomenis, galima akivaizdžiai pastabėti, jog tai kažkaip susiję su jų amžiumi. Vyresni žmones nelinkę keisti savo slapyvardžio, nes tai jau yra kaip ir jų vizitinė kortele internete. Tuo tarpu jaunesni yra pakeitę nevieną slapyvardį ir artimiausiu metu, eilinį kartą, galvoją jį keisti. Greičiausiai tai susiję su tuo, kad žmonės augdami, bręsdami, sužino daugiau informacijos, keičiasi drabužius, keičia požiūrį į gyvenimą, o tuo pačiu nori pakeisti ir savo įvaizdį. Yra ir dar viena priežastis dėl ko žmonės keičia slapyvardžius. Kartais žmonės, dažniausia jauni, „ko nors prisidirba“ t.y. padaro tai ko daryti neturėtų, pasako tai ko sakyti neturėtų, po to išsigąsta ir slapstosi nuo kitų. Tai kaip ir realiame gyvenime, kai vaikas išmušęs kaimynų langą slapstosi nuo jų, tačiau virtualiame pasaulyje užtenka tik pasikeisti savo slapyvardį ir tikėtis, jog niekas nepastebės, kad tu jį pasikeitei. Slapyvardžio pasikeitimas tai, tarsi, dalies savo virtualaus gyvenimo nubraukimas.

Slapyvardžio pilnai nekeičiau nei karto, tik trumpinau. Ir šiaip būtų jau sunku pakeisti jį dabar, esu pakankamai smarkiai prie to vardo prisirišęs (net į vizitinę įsirašiau). Be to, šiuo vardu mane žino ir atpažįsta daugelis žmonių, taigi nenorėčiau prarasti ir šio atpažinumo.

1 karta keičiau. kodėl keičiau ? Nes "zyza" žmonės laikydavo mot. g., tai teko pridėt "mr-", kad nepainiotu.

Ar slapyvardis turi atspindėti lytį? Daugelis sako, kad ne, tuo labiau, jog dalis slapyvardžių yra žodžiai, puikiai besiverčiantys iš anglų kalbos į lietuvių, tiesa, ne visada į daiktavardžius.

Priklausomai nuo pasirinktos bendravimo formos ir virtualios interneto vietos yra susikūrę tam tikri stereotipai. Vis tik pats dažniausias stereotipas, kad internete daugiausia bendrauja vyrai, todėl nepriklausomai slapyvardžio skambesio naujai prisijungusiam žmogui priskiriama vyro lytis.

Šiaip man kartais pikta pasidaro, kai mane bernu išvadina, o atrodo slapyvardis tai elementarus. Nu, aiškiai, parodo, kad esu pana.

Mane tai dažniausiai kokiam delphi kanale palaiko bernu.

Dėl to kaip šneki? Bet palaiko vyru tikrai ne dėl to, jog slapyvardis labiau vyriškas ar moteriškas...

Nu gali būt.. Gal nelabai įprasta, kad mergina ten programina ...

Manau, nebūtinai slapyvardis turi atspindėti lytį. Maniškis, tarkim, yra neutralus, bet dėl to problemų nekyla - absoliuti dauguma mano lyti atpažįsta teisingai.

Žmonėms labai nepatinka, kai sumaišoma jų lytis. Kartais, jie įsižeidžia ir kategoriškai atsisako su jumis toliau bendrauti. Kartais jie būna perdaug įsižeidę arba perdaug pavargę, kad tai pasakytų ir vėliau iš jūsų išsityčioja. Bet kokiu atveju, tai nėra labai gerai ir jums patiems. Jau geriau užduoti labai kvailą klausimą ir paklausti: „tu jis ar ji?“, nei savo klaidingais išvedžiojimais įžeidinėti žmones.

Nu ta prasme palaikydavo. Kartais eidavo iš kart į privatą ir sakydavo: „sveika“. Dabar kažkodėl, nežinau, bet tokie dalykai liovėsi. Gal dėl to, jog padaugėjo pažinčiu svetainių ir visi pažinčių ieškotojai susirinko ten arba tiesiog sėdžiu ne tuose kanaluose.

Taip, slapyvardis turi atspindėti žmogaus lytį. Bet yra tokiu keistuoliu, kurie taip ar taip neatpažįsta kur mergina, kur vyras... Dėl proto stokos, gal ne proto, o išprusimo.

 

Kaip pasirinkti gerą slapyvardį?

Kaip jau minėjau sunku pasakyti, kuris slapyvardis geras, kuris - blogas. Tačiau vis tik galima apibrėžti tam tikras gaires. Kaip pagrindą pasirinkau Guy Kawasaki įvardintas taisykles kaip turėtų skambėti geras kompanijos pavadinimas. Aišku, tai nevisai tas pats, todėl dalį teko pakeisti, dalį pridėti nuo savęs.

1. Kawasaki siūlo pradėti firmos pavadinimus, su kiek galima ankstesne abėcėlės raide. Virtualiame pasaulyje viskas yra kiek kitaip. Jeigu nori išsiskirti iš minios turi būti sąrašo viršuje ar sąrašo apačioje. Per vidury yra tik pilka masė ir kuo daugiau žmonių sąraše, tuo mažesnė tikimybė esančiam viduryje būti pastabėtam.

2. Nenaudokite lietuviškų raidžių. Nors vis daugiau ir daugiau programų yra lietuvinamos, net interneto adresai jau galimi su lietuviškomis raidėmis, tačiau vis dar lieka per daug vietų, kur lietuviškos raidės bus kliūtis.

3. Nenaudokit specialių simbolių( [] {} - ^ ~ ` ‘ “ ), tik raides. Netgi skaičius naudoti nerekomenduojami. Visų pirma specialių simbolių naudojimas yra leidžiamas ne visur pvz. IRC galima, bet jeigu norėsite užsiregistruoti el. pašto adresą jums greičiausiai nepavyks. Antras dalykas – pabandykite ištarti savo slapyvardį, juk nesakysite „laužtinis skaustas brūkšnelis Petras brūkšnelis laužtinis skliaustas“. Žmonės labai dažniai nemėgstą tokių, kurie naudoja simbolius, laiko juos mažvaikiais. Vis tik tokių simbolių naudojimas yra kartais atleistinas ir dabar norėčiau paminėti keletą išimčių:

3.1. Skaičius naudoti galima pažinčių kanaluose, skaičiai gale slapyvardžio dažniausia reiškia amžių.

3.2. Kadangi labai sunku susigalvoti originalų vardą, tokio koks nebūtų užimtas žmonės kartais nepastebi vieno nedidelio simbolio slapyvardžio gale ` arba ‘ (čia daugiau taikytina irc) arba viduryje . (el. pašte). Tokiu atveju taip pat daug kas pasirenka skaičius.

3.3. Laužtiniai skaustai [] slapyvardžio gale arba pradžioje ypač mėgstami interneto žaidimų bendruomenėse, taip žmonės išreiškia savo priklausomybę tam tikrai grupei žmonių – klanui, skliaustuose įrašydami klano inicialus.

4. Gerbkite save. Kartais žmonės susigalvoja slapyvardžius turinčius menkinamąją reikšmę pvz. nevykėlis, „lameris“, „looseris“. Iš karto kyla klausimas, kaip galima gerbti tokį žmogų, kuri negerbia savęs? Ir jau nuo pirmo karto pradedi žiūrėti į tą žmogų su panieka, kaip į kokį menkesnį padarą.

5. Žodynas nepadės susigalvoti geresnio slapyvardžio. Kartais žmonės pasitelkia pagalbą žodyną norėdami susigalvoti gražesni slapyvardį pvz. gato iš prancūzų kalbos išvertus reiškia katiną. Tačiau čia galima susidurti su netgi keliomis problemomis: 1. gražūs žodžiai dažniausiai būna jau užminti ir jums bus sunku, kai norėsite kur nors užsienyje užsiregistruoti. 2. Jūs galite žodyne sužinoti oficialią vieno ar kito žodžio, tačiau net neįsivaizduojate ką jis gali reikšti slenge. Paimkime labai elementarų pavyzdį pvz. gaidys arba žąsinas (jau matau, kad juokiatės turbūt komentuoti neverta?). Kaip matote pasirinkome labai gražius paukščius, būrio vadus, tačiau kažkodėl buityje jie įgijo neigiamą, menkinamąją reikšmę.

6. Pasirinkite optimalų ilgį. Optimalus ilgis yra 6-8 simboliai. Kuo trumpesnis slapyvardis tuo lengviau jį atsiminti, tačiau norit užsiregistruoti kur nors pvz. el. paštą gali susidurti su problema. Man ne karta teko pastebėti, kad trumpesnių nei 6 simboliai sistemos nemėgsta registruoti. Taigi, iš eina, kad kuo ilgesnis tuo geresnis, tačiau vėl gi kuo ilgesnis tuo sunkiau, kitiems jį įsiminti, be to egzistuota ir ilgio limitas, taip kad labai ilgų susigalvoti tikrai neverta. Ilgio limitas daug kur yra skirtingas, tačiau vieną kartą man teko matyti apribojimą maksimaliam ilgiui 8 simboliai. Tai greičiausia išimtis nei taisyklė, bet verčianti susimąstyti.

Ką dar pamiršau? Kokia jūsų patirtis? Gal galėtumėte ką nors dar pasiūlyti?

Brukštelk žinutę