Janetter - nuostabus twitter klientas

Paprastai aš būnu piktas žmogus, bet šį kartą trykštu džiaugsmu atradęs Janetter ir, kol mano nuomonė nepasikeitė, nusprendžiau pasidalinti savo džiaugsmais su jumis.

Bet kadangi daugelis mano skaitytojų nesinaudoja twitter, tai pradėkime nuo to kas yra twitter apskritai.

Kas yra twitter?

Įsivaizduokite vietą, kur susirenka šimtas žmonių ir vienu metu rėkia, bet vienas kito nesiklauso. Arba įsivaizduokite, jog choras susirinko į repeticiją ir tik nedidelė smulkmena – visas choras yra girtas kaip šliurė. Maždaug taip atrodytų twitter realybėje.

twitter yra socialinis tinklas, kuriame gali dalintis įvairiomis mintimis neilgesnėmis nei 140 simbolių (sms ilgis). Priešingai nei facebook, tau nereikia draugauti su visu pasauliu, čia gali sekti tik tuos žmones, kurie tau yra įdomūs (garsenybės, firmų naujienos). Ir priešingai nei facebook čia viskas yra atvira ir vieša visiems (jeigu nori slėpti, nesupranti twitter esmės). Čia nėra daugybės programėlių, žaidimų, tik tekstas – srautas, kurį pats nusprendei sekti. O labiausiai man patinkanti dalis – tu gali likti anonimas.

Taigi, užsiregistravau ir jaučiuosi kaip Robinzonas Kruzas neatradęs Penktadienio, ką man daryti? Jeigu turi draugų, tai pirmiausiai gali pamėginti juos sekti, o jeigu ne tuomet reiktų susirasti įdomių žmonių.

Kaip žinoti, kurie žmonės yra įdomūs? Rekomenduočiau pradėti nuo #upkarma top10, bet pradžiai reikia paaiškinti kas yra #upkarma.

Kai žmogus mums pagelbėja, padeda surasti tai ko ieškome ar tiesiog prajuokina pakeldamas mūsų nuotaiką, mes norime jam atsidėkoti. #upkarma yra virtualus būdas atsidėkoti – duoti tam tikrą taškų skaičių. Žmonės esantys viršuje turėtų būti labiausiai teigiami, mėgstantys bendrauti ir visuomet mielai padedantys. Todėl rekomenduočiau savo nuotykius pradėti nuo jų, o toliau surasite, kas jums patinka, išmesite tuos, kurie nepatinka.

Gerai, jau turiu ką sekti, bet manęs niekas neseka ką daryti? Kai kurie žmonės, vos pradėjus juos sekti, pradės sekti ir jus automatiškai. Tačiau daugelis naujokų nepastebi, todėl norėdami surinkti sekėjų, komentuokite, ką kiti sako, atsakykite į klausimus, padėkite, kai žmonės prašo pagalbos ir taip įgysite sekėjų.

Kitų lietuvių nuomonė:

@laimeskudikis: Lietuviškas Twitter – jaukus ir puikiai nusiteikęs

@Bernex: „Twitter“ - paprastas, naudingas, galingas (pažintis su geriausiu socialiniu tinklu)

Janetter

Yra daugybė įvairių twitter klientų, tačiau daugelis jų atrodo kaip traktoriai. O aš norėjau mažo, lengvo patogaus, panašaus į Mini Cooper. Iš pradžių naudojau DestroyTwitter pakankamai paprastas, mažas, simpatiškas, bet neatnaujinamas jau visą amžinybę.

Vakar išbandžiau Janetter ir likau labai maloniai nustebintas:

Visu pirma, jis turi malonu lengva interfeisą (su daugybę dizainų).

Labai lengva sekti pokalbį, nes parodo į kurią žinutę žmogus atsakė.

Yra iš šokantys pranešimai apie naujas žinutes ar įvykius, kada kas pradėjo tave sekti. Nors, jeigu nori rimtai dirbti, tai geriau visus tuos iššokančius pranešimus išsijunkti.

Vienas iš smagiausiu dalykų, jeigu žmogus įkelia nuotrauką, nėra būtina spausti ant nuorodos norint ją pamatyti – parodo mažame formate.

Jeigu koks nors vartotojas netikėtai tampa hyperaktyvus, jį galima užtildyti tarkim trim valandoms ir negauti jokių žinučių (apsauga nuo girtų twitter vartotojų) (Pats nebandžiau).

Galima filtruoti žodžius, tarkim jūs nemėgstate futbolo ir nenorite gauti nei vienos žinutės apie jį, tiesiog sudėkite žodžius ir žinučių turinčių tuos žodžius negausite (Pats nebandžiau).

Adresų trumpinimas veikia taip kaip ir pačiame twitter t.y. įdedi nesutrumpintą adresą, ir programa pati paskaičiuoja kokio ilgio jis bus sutrumpintas ir kiek simbolių dar liko žinutę rašyti. Be to jeigu žmonės naudojasi t.co, tai visi adresai žinutėje rodomi atkoduoti.

Yra automatinis užbaigimas ir žmonių slapyvardžiams ir tagams.

Yra įspūdingas profilis, ypač jeigu mėgstate stalkinti kitus žmones, sakyčiau žymiai geresnis ir patogesnis nei pačio twitter.

O dabar trūkumai. Kol kas pavyko jų pastebėti nedaug. Pirmiausia tas langas skirtas žinutei rašyti yra mažas ir man - žmogui mėgstančiam rašyti 100 simbolių ir ilgesnės žinutes - nepatogu.

Jeigu tris žmonės retweetina tą pačią žinutę, tai jūs ją gaunate tris kartus. Įsivaizduokite, jog sekate visus fwd.lt autorius, kai yra paskelbiamas naujas straipsnis visi jie būtinai retweetina.

Nėra autokorektoriaus. Aš rašydamas darau daug gramatinių klaidų ir pripratau, kad MS Word, Opera, Firefox turi žodynus ir neteisingai parašytus žodžius pabraukia, pasiūlo teisingus. Ką gi, dabar rašydamas darysiu daugiau klaidų arba teks rašyti atidžiau...

Nenoriu per daug girti ar peikti, tiesiog paimkite ir pabandykite. Tai tikrai išskirtinė programa, jeigu jums reikia kažko kas atrodytų simpatiškai ir paprastai.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)