Kainos: slėpti ar rodyti?

Prieš savaitę Vilniuje įvyko Kaziuko mugė. Šį savaitgalį Kaune šurmuliavo Kazimiero mugė. Skirtinguose miestuose tos mugės vyksta skirtingais savaitgaliais, kad tie patys prekeiviai spėtų du kartus prasisukti.

Kadangi tiekėjų prekybininkams skaičius yra žiauriai ribotas, tai kas penktame kioske ne tik prekės, bet ir kainos yra identiškos. O ką nors tikrai unikalaus ir originalaus galima pamatyti tik viename iš šimto kioskų. Bet nenukrypkime nuo temos, pakalbėkime apie kainas.

Aš noriu užduoti jums klausimą. Kaip jūsų manymu yra geriau: sudėlioti kainas prie produktų ar jas slėpti? Jeigu visi prekybininkai elgtųsi vienodai, tai klausimų nekiltų arba jie būtų kitokie, tačiau dabar vieni prekybininkai sąžiningai sudėlioja kainas, kiti laukia, kol pasiteirausite.

Matot, aš žmogus iš interneto, todėl jeigu noriu ką nors sužinoti, tai pirmiausiai bandau išgooglinti. Realybėje to nepadarysi, todėl sakykime, kad aš paprasčiausiai drovus. Jeigu iš toli pamatau, kokį nors produktą, kuris mane sudomina, tuomet prieinu pasižiūrėti iš arčiau. O pamatęs, jog nėra padėtos kainos šalia produkto, aš tiesiog nueinu. Aš neklausiu. Todėl man kilo klausimas: ar aš esu toks tik vienas ar iš tiesų prekeiviai taip elgdamiesi mugėje praranda pardavimus?

Jeigu būtų kaina, tuomet ją matydamas aš iš anksto nuspręsčiau produktas jos vertas ar ne. Jeigu ne, savaime suprantama, nueičiau šalin, jeigu taip tuomet nusipirkčiau.

Aišku, grybukai po 3 litus ar vafliukai po 4, nežinau kaip jums, bet kai pagalvoju, kad galiu nusipirkti pigiau maximoje, tai noras pirkti ir nekyla, bet... Kaip minėjau, kas 100 kioskų būna ir tokių unikalių produktų. Vienas iš jų, kuris mane tikrai sužavėjo, tai rankų darbo žvakės. Kadangi, prie kiosko žmonių visai nebuvo, tai galiu spėti, kad pardavimai nebuvo itin sėkmingi. O žvakės - tikrai gražios. Jeigu būtų kainavę 5lt, būčiau nupirkęs dvi. Jeigu 10lt - tuomet vieną. Tačiau kainos nebuvo ir aš kažkaip pagalvojau, jog nėra, nes viena žvakė kainuoja ~30lt. (Na taip, mes juk visi puikiai suprantame, jog tuose mugėse kainos būna gerokai kilstelėtos.) O kadangi kainos padėta nebuvo, tai aš nuėjau nepaklausęs, o kam klausti, jeigu nepirksi?

O kokia jūsų patirtis mugėse?

Brukštelk žinutę