Kaip NePo verslavo 2008 2

Taip jau gavosi, kad vakar nepadariau padorios įžangos. Bet geriau vėliau, nei niekada. Galbūt kai kas jau suprato, jog aš dalyvauju konkurse „Verslauk!“ ir mano idėja praėjo pirmąjį etapą. Ta proga aš kaip ir dar keliasdešimt laimingųjų gavau teisę dalyvauti mokymuose, apie kurios čia ir dalinuosi savo mintimis.

Šiandien, priešingai nei vakar teko išklausyti net trijų paskaitų.

Iš karto galiu pasakyti, kad visi pasakotojai skundėsi laiko trūkumu.

Dieną pradėjo Kęstutis Usevičius, kiek prisimenu, praėjusiais metais aš juo buvau labai nepatenkintas. Klausydamas antrą kartą galiu būti atlaidesnis. Čia turbūt todėl, kad aš priešingai nei daugelis kitų bent jau maždaug įsivaizduoju, ko reikia konkursui ir man švilpti ant to ką sako. Toliau kaip ir vakar pateiksiu išsakytas mintis ir savo pastabas.

Tai ką aš sakysiu atrodytų neturi jokio ryšio su verslu. Anaiptol, viskas yra svarbu. Ir pradėjo pasakoti apie vorus bei vėžių naktinę medžioklę. Jeigu kas netingit paaiškinkite man šių alegorinių pasakojimų naudą, man kaip „Verslauk!“ konkurso dalyviui. 

Po poros metų mano kritikos, kad 10.000 yra katino ašaros, pagaliau Vilniaus savivaldybė duoda 20.000. Labai džiugu, kad yra kam prisiimti nuopelnus už pasiektus laimėjimus. 

Verslo planas yra kaip pelenės kurpaitė: graži, gera, bet kitoms netinka.

Vienas paveikslėlis vertas 10.000 žodžių. Vienas netinkamas paveikslėlis pavagia 10.000 žodžių.

Verslas yra neatskiriamas nuo verslininko, todėl nekompleksuokite pasakodami savo idėją, tik 2 iš 100 gali įgyvendinti tą pačią idėją.

Niekas netrukdo paimti kitą idėją ir su ja laimėti kitame etape. Iš tiesų labai įdomus teiginys. Ką aš rimtai galiu laimėti pirmą etapą su vieną idėja, antrą su kita, o trečia su dar kita?

Siūlau pigų būdą kaip nusipirkti knygą. Visi susimeskit po 2-5 litus ir po to traukite burtus kam atiteks knyga. Aš parašiau ne vieną knygą, pirkite dabar. Tiesa pasakius, nemačiau, kad kas nors pirktų tas knygas, o gal vis dėl to kas nors nusipirko?

Čia pastebėjau, kad kartojasi, ne tik teorinė medžiaga, bet netgi anekdotai tie patys kaip praėjusiais metais. Sutinku kad verslo principai per metus nesikeičia, tačiau galėjo, bent jau, naujesnių anekdotų pasiieškoti internete.

Turtingi žmonės turi ir turtingą biblioteką.

10% kodėl lemia 90% kaip. Jeigu nežinote kodėl norite parduoti jums nieko nesigaus.

Paskaitos vedimo estafetę perėmė Eduardas Potašinskas. Reikia pastebėti, jog LABAI daug informacijos kartojosi iš praėjusių metų. 

Tiesai visada reikia žiūrėti tiesiai į akis, net jei tai tavo pačio snukis.

Lietuvoje yra 155 organizacijos tikrinančios verslą.

Marketingo dėsnis: negamink tai ką moki, gamink tai ką reikia.

Na, o paskaitų ciklą užbaigė Gertrūda Šeškutė. Jeigu verslo dėsniai per metus nepasikeitė, tai įstatymai šiek tiek pasikeitė ir, manau, pradedančiųjų verslą naudai.

Nesteikite įmonės po gruodžio 10 dienos, nes negausite 400 litų Vilniaus savivaldybės paramos. Palaukite naujų metų.

Jeigu nekyla klausimų vadinasi nieko nesuprantate.

Trumpa apibendrinus paskaitos įdomios ir manau daugeliui pravers. Tačiau tikrai nevisos orientuotos į tai, kad padėtų laimėti konkursą. Dar vienas svarbus dalykas versle – pažintys, tačiau laiko susipažinimui nėra skiriama daug, tik trumputės pertraukėlės per kurias kartais pavyksta ką nors užkalbinti, kartais - ne. Galbūt į oficialiąją dalį reiktų įtraukti ir susipažinimą?

Ps. Dėkui už parvežimą.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)