Kam reikalingas diplomas?

Labai dažnai, kai klausiama, kodėl studijuoji, atsakoma dėl diplomo. Šiandien kažkaip kilo klausimas kam reikalingas tas diplomas?

Karo metais vienas profesorius sukūrė intelekto testą ir nusprendė jį pritaikyti lakūnų atrinkimui. Taigi karo lakūnus (rodos Didžiojoje Britanijoje), atrinkinėjo profesorius ir patyręs generolas. Profesorius atrinkdavo tuos, kurie surinkdavo aukščiausius įvertinimus intelekto teste, tuo tarpu generolas juos iš karto atmesdavo. Kadangi generolo ir profesoriaus nuomonės radikaliai skyrėsi, tai profesorius buvo labai nepatenkintas generolo sprendimais ir niekino jį.

Po karo profesorius nusprendė pasižiūrėti į rezultatus ir pastebėjo, kad generolo atrinkti lakūnai žūdavo kelis kartus rečiau nei jo. Tada jis nuėjo pas generolą išsiaiškinti kokia jo atrankos paslaptis. Ir generolas pasakė, kad atrankos metų jis užduodavo vieną klausimą: „Ką darytum skrydžio, jei metų lėktuvą atakuotų raketomis nuo žemės?“ Pagal vadovėlį, atsakymas buvo - reikia kilti aukštyn. Būtent taip atsakiusių žmonių generolas ir neimdavo. Visa bėda tą, kad tuos pačius vadovėlius skaitė ir vokiečiai... Jie skirdavo aukščiau virš debesų ir numušinėdavo kylančius lėktuvus.

Žmonės su aukštu intelekto rodikliu gerai išmoksta vadovėlines tiesas ir jas linkę taikyti gyvenime, tačiau jiems iškyla problemos, kai reikia improvizuoti. Taigi, ko vertas diplomas kuriame vieni dešimtukai? Nežinau, spręskite patys. Kita vertus aš nenoriu pasakyti, kad jeigu pas jus vieni penketai, tai jus gerai improvizuojate, nes jeigu tai būtų tiesa, tai jūsų pažymiai būtų tikrai geresni.

Jeigu paskaitytume milijonierių biografijas pastebėtume, kad dauguma jų patys iškrito arba netgi buvo išmesti iš universiteto. Paimkim mano mėgstamiausius pavyzdžius Bill Gates ir Steve Jobs Pirmasis metė universitetą trečiais metais, o antrasis viso labo sugebėjo ten ištverti tik metus. Kol kiti kala milijonus, mes brūžiniame universitetų suolus. Kodėl? Todėl, kad mes prakeikti moksliukai ir nesugebam pasitelkti fantazijos? Kaip pasitelkti tai ko neturi? Belieka, tik kalti, kalti, kalti... Galbūt aš klystu, galbūt jūs turite fantazija, galbūt jūs busite milijonieriais. Bet reikia nuo kažko pradėti, mes kas rytą keliamės, einame į tą nuobodų universitetą, ieškome darbo...

Ir vis tik ieškant darbo daugelyje firmų prašo aukštojo mokslo diplomo. Kodėl? Negi jiems reikia kalikų be fantazijos, kurie mokosi tik dešimtukais? Greičiausiai ne (nors galbūt kai kam taip). Prisipažinkit, juk kiekvienas atsiskaitymas sukelia stresą, o sesiją, kur per porą savaičių reikia iš eilės išlaikyti keletą atsikaitymų, tai tikras streso maratonas. Taigi darbdaviams nusišvilpti, ant to jūs didelis moksliukas ar ne, visi senai žino, kad universitetas neruošia tokių žmonių, kokių reikia verslui. Diplomas tai įrodymas, kad sugebate įveikti stresinę situacija, kad mokate planuoti savo darbus ir tą planą įgyvendinti. Vėliau gyvenime nebebus sesijos savaičių, bet nuo nuolat reikės planuoti savo darbus ir laiku juos įgyvendinti. Kartas nuo karto teks susidoroti su stresu, darbdavys priimdamas naują žmogų, nori būti tikras, kad jis sugebės susidoroti su iškilusiomis problemomis, o nepalūš kaip drebulė pirmam stipresniam vėjui papūtus.

Svarbiausia ne pažymys ir ne diplomas, geriau lavinkite fantazija, improvizuokit.

Brukštelk žinutę