Kas yra draugystė?

Vakar kalbėjau apie vienatvę, šiandien norėčiau pakalbėti apie visiškai priešingą dalyką – draugystę. Aš ir pats dažnai užmirštu svarbiausius dalykus apie ją, todėl pagalvojau, kad praverstų vieną kartą užrašyti.

Kas tau yra draugystė?

Tai pasitikėjimas. Ar aš galiu tavim pasitikėti? Ar aš galiu kalbėti atvirai ir būti ramus, kad mano žodžiai nebus panaudoti prieš mane? Ar aš galiu būti tikras, jog nesityčiosi iš mano „nelaimės“, kad ir kokia juokinga jinai tau atrodytų? Kad apskritai nemėginsi traukti per dantį?

(Ar pastebėjai, jog mūsų atlaidumas skirtingiems žmonėms skiriasi? Žmonėms, kurie mums patinka, leidžiame save labiau patraukti per dantį, nei kitiems?)

Ar aš galiu tikėtis būti suprastas ar bent jau išklausytas?

Tai atlaidumas. Ar aš galiu tikėtis, jog atsiprašysi, kai peržengsi ribą?

Aš sakau kai, nes dviejų žmonių bendravime nuolatos yra mindžiojamos ribos ir kartais nepajaučiama, kai nueinama per toli. Kartais draugui jautri tema tau atrodo juokinga, netikėta, kartais niekada nebūtum pagalvojęs, jog ta tema apskritai kam nors gali būti jautri...

Tokiais momentais nesvarbu kas yra teisus, o kas ne. Žmogus, kuris peržengė ribas, turėtų atsiprašyti, nes tik taip galima išsaugoti draugystę. Kai vienas jaučiasi įskaudintas, o kitas teisus neįmanoma išsaugoti draugystės.

Tai supratingumas. Tuos pačius reikalavimus, kuriuos keliu tau, privalau taikyti ir sau. Aš kartais paliesiu temas ar užduosiu klausimus, kurių galbūt liesti neturėčiau. Greičiausiai tą aš padarysiu nesąmoningai. Greičiausiai aš net nesuprasiu, jog tave įžeidžiau, įskaudinau. Ar tu būsi pakankamai protingas, jog tą pasakytum vietoj to, kad rengtum sudėtingus keršto planus ar kviestum į dvikovą?

Aš pažadu atsiprašysiu, aš pažadu nusileisiu, net jeigu manysiu, jog esu teisus, nes turėti draugų yra daug smagiau, nei sėdėti vienam visada teisiam.

Galbūt pasakysi, jog draugystė yra tai kas tiesiog veikia, tačiau jeigu pamėginsi paanalizuoti, tai suprasi, kad jinai veikia dėl dalykų, kuriuos čia paminėjau, net jei paminėjau ne visus.

Brukštelk žinutę