Kas yra vaizduotė?

Užsimerkite. Ne, palaukite, pirma perskaitykite užduotį, tuomet užsimerkite.

Įsivaizduokite, jog einate keliu. Geras, malonus oras. Jūs niekur neskubate, esate atsipalaidavę. Pažvelkite į kairę, ką matote? Pažvelkite į dešinę, ką matote?

Dabar galite užsimerkti.

Na, tai ką pamatėte? Pažvelgę į kairę pamatėte tikrą, egzistuojančią vietą ar įsivaizduojamą? Pažvelgę į dešinę pamatėte tikrą, egzistuojančią vietą ar įsivaizduojamą? Jeigu abi vietos buvo tikros, ar jos abi iš vienos vietos ar iš skirtingų? Kaip detaliai galite apibūdinti, tai ką pamatėte?

Kai aš užsimerkiu, matau tik… tamsą. Jeigu bandau įsivaizduoti kelią, tai tik akimirksniu praskriejanti mintis. Jinai pabėga kaip nepagauta žuvis. Kai bandau pažvelgti į kairę (ar į dešinę) mano galvoje susimaišo praeities prisiminimai ar tiesiog fantazijos. Aš negaliu apibūdinti to ką matau konkrečiau nei žodžiu „medžiai“.

Mano klausimas yra ar menininkai, ypatingai tie, kur dirba su vizualiniais menais, pavyzdžiui, tapo paveikslus ar kuria 3d kompiuterinius personažus irgi lygiai taip pat sunkiai įsivaizduoja ar jie mato vaizdą savo galvoje ir gali jį apibūdinti iki mažiausių smulkmenų?

Tai yra klausimas iš serijos: kokia yra spalvos spalva? Jeigu tu vieną spalvą vadini mėlyna ir aš tą spalvą vadinu mėlyna iš kur žinoti, jog mes matome lygiai taip pat? Aš nekalbu apie tą daltonizmą, kuris pirmiausiai jums ateina į galvą: kai žmonės maišo žalią ir raudoną. O kas jeigu mes abu matome mėlyna, bet aš matau tamsiai mėlyna, o tu šviesiai mėlyna?

Tiek to, nesigilinkime į spalvas, grįžkime prie vaizduotės.

Kodėl aš parašiau šitą tekstą?

Matote aš nemoku piešti. Tie, kas seka mano internetinę karjerą, tikrai žino apie mano bandymus. BET… Jeigu aš užsimerkęs galiu pamatyti vaizdą iki mažiausių smulkmenų, aš jį galiu nupiešti tiksliai taip kaip matau… Tiesa, mano gyvenime taip atsitiko gal tik tris kartus… Todėl man kyla klausimas: galbūt man reikia lavinti ne ranką, o vaizduotę?

Ką manote jūs? Kokia jūsų patirtis?

Brukštelk žinutę