Kodėl vampyrai bijo sidabro?

Visi žinome, kad nusileidus saulei vampyrai pakyla iš savo karstų medžioti žmonių kraujo. Vampyrus galima nužudyti mediniu kuolu persmeigus jų širdį. Vampyrai taip pat bijo dienos šviesos, veidrodžių, česnakų ir sidabro. Man pasidarė įdomu: kuo jau tas sidabras ypatingas?

Pirma teorija.

„Gardelijos vampyrų kronikos“ yra fantastinių knygų serija (šiuo metu yra išleistos 5 knygos) parašyta Colleen Gleason apie vampyrų medžiotojų šeimą. Joje pateikiama tokia teorija, kodėl vampyrai bijo sidabro:

Pirmasis vampyras buvo Judas sugundytas Liuciferio, jis pardavė Jėzų už 13 sidabrinių. Bijodamas, kad Jėzus jam niekada neatleis, Judas pasikorė. Liuciferis panaudojo Judo kūną sukurti naują rasę – vampyrus.

Greičiausiai panašių teorijų galima rasti ir kituose kūriniuose, tačiau, kadangi religija mane nelabai žavi, norėjau surasti kitokių paaiškinimų.

Antra teorija.

Ši teorija šiek tiek susijusi su kitais prietarais. Vampyrai bijo dienos šviesos, nes jinai juos pražudo. Sidabras, kai kuriose kultūrose yra laikomas tyrumo ir šviesos deivės simboliu.

Trečia teorija.

Ši teorija irgi susijusi su kitais prietarais. Kadangi vampyrai yra prisikėlę numirėliai, tai jie negali turėti sielos. Senovėje taip pat tikėjo, jog veidrodis parodo tikrąją žmogaus sielą, todėl vampyrai veidrodžiuose nesimatydavo. O veidrodžiai buvo daromi iš sidabro.

Ko dar bijo vampyrai?

Sunku patikėti, kiek daug dalykų jie bijo. Be jau mano minėtų įžangoje, vampyrai dar bijo: bėgančio/tekančio vandens, krintančio sniego, šventinto vandens, (baltų) rožių, garstyčių sėklų, erškėčių, kryžių.

Kryžius yra religinis krikščionybės simbolis, todėl jį reikia aptarti atskirai. Ar vampyrai bijo kitų religijų simbolių? Vienareikšmiško atsakymo pateikti negaliu. Viena iš versijų yra, ta, kad vampyras bijo tos religijos simbolių, kuriai priklausė prieš tapdamas vampyru (saugokitės ateistų). Tačiau reikia atsižvelgti ir į kitą medalio pusę. Vampyrai suklestėjo dėka holivudo, bet atsirado, kai krikščionių inkvizicija persekiojo visokius nedorėlius, todėl vampyrai yra labiau krikščioniškos nei kitų tikėjimų būtybės. Kiti tikėjimai turi savo blogio analogus.

Jeigu susiruošite persmeigti vampyrui širdį, pravartu žinoti, jog labiausiai tam tinka baslys padarytas iš gudobelės, nors galbūt jums pasiseks ir pataikysite ant neišrankaus vampyro.

Vampyrai sutrinka prie sankryžų ir negali atskirti vienos krypties, nuo kitos.

Vampyrai negali įžengti į namus, kol jų niekas nepakvietė į vidų, todėl geriau nekvieskite nepažįstamų žmonių.

Ir pabaigoje norėčiau grįžti prie sidabro, kuris iš tiesų turi ypatingų savybių, tiesa, ne magijos, bet savo cheminės sudėties dėka. Nuo seno žinota, kad sidabras užmuša blogąsias bakterijas, bet naujausi tyrimai rodo, kad sidabras nesugeba atskirti gerų bakterijų nuo blogų ir užmuša jas visas. Kitaip sakant, didelės dozės sidabro kenksmingos ne tik vampyrams, bet ir žmonėms.

Nuorodos

Vampyras

The Gardella Vampire Chronicles

Our Vampires Are Different

When did the myth of Vampire silver allergy start?

Brukštelk žinutę