Komiksas. Jurgis Jonaitis - Paslėptas miestas

Lietuvoje trūksta tikrai kokybiškų komiksų. Vienas potencialus kandidatas į tą titulą atsidūrė mano rankose. Tai ką aš turiu turbūt reiktų vadinti rankraščiu: kokybiškai atspausdintas, bet be ISBN.

Kai pirmą kartą išgirdau apie komiksą buvau nusiteikęs labai skeptiškai. Garsūs žmonės daug reklamavo savo kuriamus komikus, bet kai paėmiau į rankas, tai buvo visiškas šlamštas. Tačiau šį kartą taip neatsitiko.

Paėmęs į rankas buvau nustebintas piešimo kokybės. Tačiau piešimas dar ne viskas ar ne? Reikia geros istorijos.

Aš turiu pirmąją Paslėpto miesto dalį. Tai labai plona 30 puslapių (su visais viršeliais) knygutė.

Istorija prasideda pagrindinio veikėjo Mindaugo geriausio draugo dingimu. Ir baigiasi tokiu dideliu kabliu, kad aš nekantraudamas laukiu antros dalies.

Komikso tikslinė auditorija yra 12 – 15 metų berniukai, tačiau istorija užkabino ir mane. Šiuo metu yra sukurtos penkios dalys ir suplanuotos dar penkios.

Aišku, komiksas nėra be trūkumų. Mindaugo pasaulyje yra uždrausta lietuvių kalba, todėl daugelis veikėjų kalba gramatiškai neteisingai. Kai pirmą kartą tą pamačiau pagalvojau: ar negalėtų personažai kalbėti angliškai/rusiškai/vokiškai/lenkiškai ir šalia būti lietuviškas vertimas? Tai turbūt nelabai koks variantas, o kaip dėl žemaitiškai? Daugeliu atveju lietuvis vis dar gali suprasti kas kalbama ir neatrodo taip keistai kaip obuolys su dviem O nosinėmis...

Būsiu atviras, aš norėčiau, jog šitą komiksą popieriniame variante būtų galima įsigyti kiekviename knygyne. Aš jį tikrai pirkčiau. Jeigu galite padėti tai įgyvendinti būtinai susisiekite su autoriumi.

Daugiau apie komiksą galite sužinoti čia ir čia.

Brukštelk žinutę