Komiksų tipai

Komiksus galima skirtyti pagal įvairias kategorijas: internetiniai - spausdintiniai arba gražūs – negražūs. Arba pagal piešimo stilių ir dar daug kitų parametrų, bet šiandien norėčiau juos suskirstyti pagal istoriją ir veikėjų charakterius. Tai kokios kategorijos?

Dienos pokštas. Šituos skaityti lengviausia, kadangi komiksai visiškai nesusiję, gali pradėti nuo bet kurio ir vis tiek suprasi. Autoriaus tikslas yra sukurti trumpą komišką situacija. Tokiuose komiksuose dažniausiai veikėjai net neturi charakterio, o išvaizda nėra būtina. Tokio tipo komiksai: xkcd, Twisted Cartoons, Mimi and Eunice, Geek And Poke, Cyanide and Happiness .

Vienas pasaulis. Šituos komiksus kaip ir vienos dienos pokšto kategorijos galima pradėti skaityti nuo bet kurio, nes komiksai nėra susiję, tačiau juos apriboja viena tema, kad ir kokia jinai būtų. Jeigu tema yra melžėjos, tai tokiame komikse vargu ar kada nors sutiksite traktoristus. Geriausias vieno pasaulio pavyzdys yra Dilbert. Dilbert komiksas yra apie verslą, todėl paliečiamos vadybos efektyvumo, darbuotojų motyvacijos bei panašios temos ir tik labai retai vienas kitas komiksas pasitaiko apie Dilberto pasimatymą.

Viena istorija. Šis komiksų tipas yra priešingas dienos pokštui. Norint gerai suprasti kas vyksta pageidautina pradėti skaityti nuo pat pradžių. Šitame komiksų tipe yra ne tik griežtai apibrėžtas pasaulis, bet ir stiprūs veikėjų charakteriai, kartais situacija galima suprasti tarp eilučių tik todėl, kad sekdamas istoriją nuo pat pradžių žinai ko galima ir ko nereikia tikėtis iš kiekvieno komikso veikėjo. Geriausias tokių komiksų pavyzdys Ctrl+Alt+Del. Čia viena istorija trunka maždaug apie pusmetį ir norit ją gerai suprasti verta skaityti nuo pradžių. Nors pasitaiko vienas kitas ir nesusijęs komiksas.

Ar yra dar kokia nors mano nepaminėta komiksų kategorija?

Kokios kategorijos komiksai jums labiausiai patinka? Kokius komiksus skaitote?

Brukštelk žinutę