Magiški žodžiai

Kažkada skaičiau romaną (Sergej Lukjanenko – „Šalčio krantai“) apie žmones, kurie žinojo Žodį. Ne paprastą Žodį, o magišką. Žodžio pagalbą, buvo galima akimirksniu ore paslėpti bet kokį daiktą ir vėliau jį pasiimti. Tiesa pasakius, nebuvo vieno Žodžio, jų buvo daug, kiekvienas žmogus žinojo vis kitą. Ar norėtumėte žinoti nors vieną magišką Žodį? Nežinau tokio, kuris gali paslėpti daiktus tiesiog ore, bet žinau labai daug kitokių galių turinčių Žodžių. Patys paprasčiausi: Ačiū, Prašau.

Jaučiatės nusivylę? Bet aš visai rimtai. Žmogus per savo gyvenimą tyčia ar netyčia įtakoja kitų 10.000 gyvenimus. Kiekvienas žodis skaitosi. Taip, aš esu tikras, jog niekuomet nesusimąstote apie žmogų, kuris troleibuse paklausė, ar išlipate kitoje stotelėje. Ir vis dėl to jūs su tuo žmogumi bendravote, kaip atsakėte: grubiai pasiuntėte kur nors toli, toli ar nusišypsojote ir maloniai užleidote praėjimą? Na gerai, nekreipkime dėmesio į tuos 8000 atsitiktinių žmonių, lieka vis dar pakankamai didelis skaičius dėl kurio galbūt vertėtų pasistengti?

Žodis žvirbliu išskrenda, bet jaučiu sugrįžta. Jeigu šita patarė būtų tiesa – tuomet aš bučiau ūkininkas. Ir nors patarlėje stipriai sutirštintos spalvos, tačiau joje yra tiesos. Ar kada susimąstėte kokius Žodžius vartojate savo kalboje? Kokių Žodžių daugiau: neigiamų ar teigiamų? Kai jūs bendraujate su žmonėmis, jūs juos kritikuojate ar skatinate?

Net jeigu jūs vienas sėdite prieš veidrodį, jūsų pasakyti Žodžiai vis tiek įtakoja, šiuo atveju tik vieną, tačiau patį svarbiausią žmogų – jus patį. Kaip jūs apibūdinate save?

Visi Žodžiai yra magiški. Juk ne kas kitas o būtent Žodis žeidžia stipriausiai, juk ne kas kitas, būtent Žodis mus prajuokina. Kai mums sunku - mes norim išgirsti paguodžianti Žodį, kai mums liūdna - mes norime išgirsti pralinksminantį Žodį, kai padarėme kokį nors darbą - mes norime išgirsti pagiriamąjį Žodį. O kartais mus tiesiog norisi išgirsti bent vieną gražų...

Žodis. Magiškas Žodis. Po to dar vienas ir staiga jau visa seka, kuri įgauna sielą, kuri įgauna kūną ir virsta veiksmu. Jie keičia pasaulį. Jie griauna iliuzijas ir suteikia viltį. Žodžiai. Magiški Žodžiai.

Norėtumėte pakeisti pasaulį? Norėtumėte, kad jis būtų geresnis? Reikia visai nedaug, tiesiog pasakykite gražų Žodį pirmam sutiktam žmogui. Pasakykite mielus Žodžius savo artimiesiems. Pasakykite pagiriamąjį Žodį savo kolegoms. Ir nepamirškite pačio svarbiausio – savęs: kiekvieną rytą pasveikinkite save šypsena ir gražiu Žodžiu. Nereikia būti Dievu, jog suprastum...

Iš pradžių buvo Žodis.

Brukštelk žinutę