Man taip neatsitiks

Siūlau tris variantus, pagal galimybes:
1. Susikurti namų tinklą su serveriuku (storage) arba tokius specialius rooterius su hardu, kurie turėdami prieigą prie jūsų kompiuterio saugos visą jūsų kietųjų diskų informaciją.
2. Nusipirkti išorinį hardą - kompaktišką 2.5" (geriausia prie laptopo), didelį 3,5" su papildomu maitinimu arba pačiam susikomplektuoti hardą su dėžute.
Ir prisijungus per kokią rsync protokolą palaikančią programą atnaujinėti savo hardo duomenis.
Pradžioje tai užtruks, bet vėliau bus atrenkami tik tie failai, kurie keitėsi.
3. Talpinti "debesyse" :) Tik šiam atvejui reikia gero interneto srauto su užsieniu.

Aš naudojuosi mažu 2,5" hardu, bet pabosta tas rankinis kopijavimas, kurį tai užmiršti padaryti, ar patingi, todėl norėčiau viską automatizuoti.

Beje sena gera tiesa: investuokite į savo duomenų saugumą ne daugiau kiek verti patys duomenys ar jų atstatymas.

Prieš mėnesį tokia pat situacija buvo nutikusi, bet gruodžio mėnesį kažkodėl (nuojauta?) buvau hardo kopiją pas brangiausiąjį kompe pasidarius, todėl praradau labai nedaug - tik keleto mėnesių informaciją. O RSS tai aš Google Reader'yje skaitau, taigi niekas nedingo, kol slaptažodį prisimenu...

Išplėsiu Artūro pasiūlymus.
1. Namų serveris su keliais HDD.
Duomenu saugojimas:
a) Hardware RAID - gali kilti bėdų nulūžus kontroleriui
b) Software RAID - turbūt geresnis sprendimas
c) Atskirai primoutinti diskai ir kažkuriuo laiku atliekamas duomenu archyvavimas

Duomenu pasiekimas:
*) SSH, FTP, SMB, RSYNC
Pats naudoju per SMB primoutintus katalogus. Jei esu ne namie - VPN.


2. Išorinis HDD tikriausiai mažiausia inveticija, tik kad papildomai reikia nešiotis kažką. Aišku su tokiu tavo duomenų kiekiu tai ir kelių flashų užtektų :)
Susikiši įrenginius ir pasileidi kokį scriptą, kuris per rsync atnaujina failus flashe.
Arba visuomet galima archyvuoti. :)

Archyvus galima darytis ir tam pačiam diske. Juk kartais ne HDD nulūžta, o kas nors failą perrašo.Užuojauta...

Man žiemą pagrindiniam harde atsirado blogų sektorių, ir kompas nusiminė labai, bet nunešiau kaip garantinį į BMS ir nepraėjus nė 2 mėnesiam atgavau jau su nauju HDD ir (didele) dalimi atstatytų duomenų.
Tiesa, grąžindami jie man įmetė Vištą, bet visų kitų programų kurios buvo perkant kompą nebesurašė (nors iš jų visų gaila tik pirštų antspaudų skaitytuvo).
(HP 17" laptopas su dviem HDD)

turi omeny galutinai numire? nesisuka hardas? Jei dar sukasi gali pameginti http://karolis.pocius.lt/istrintu-duomenu-atkurimas/ As netycia papke nuo dektopo nutryniau - tai su easy recovery atkure visus failus, bet nesugadintu buvo 80 %

as tai cia izvelgiu ir teigiama puse. busi priverstas atsifiltruot is tu 200 RSS tikrai tuos, kur idomu skaityt ;)
sekmes tvarkantis..

Pasidaryk ant kompo RAID masyva. Paprasciausias kuris turetu tikti duomenu "dvigubinimui" - 2 berots, arba daryk 10. Tiesa reikes minimum 2 hardu (priklausomai nuo raidu) ir priklausomai kuri darysi, tai buna letas disko irasymi greitis (Raid 5). Bet su kazkuriuo RAIDU berots gali daryti "hot swapinga". Bet kita vertus namu vartotojui RAID'as... :) Geriau turek kiekviena diena atliekama automatine sinchronizacija i kita kompa tam tikru metu. Ir saugok paskutiniu 7 dienu kopijas. Turetu uztekti ;)

O jei savo kietąjį diską įdėtum į kitą kompiuterį??

Jei informacija vertingesnė už papildomą HDD - no brainer, perki dar vieną hdd ir darai kopijas. Kas mėnesį po backupą, tokiais atvejais ne taip širdį skaudės. Ir duomenų laikmenai pinigų nereiktų gailėti. Man prieš savaitę išorinis hdd 'sulūžo', gerai kad ten tik filmų storage'as buvo..

Aurelijus Valeiša 2009-05-15 08:07:07 

Nuotraukas talpink picasaweb :) pigiausia. t.y. nemokama.

1 | 2 |