Migruojatys žmonės arba Bliuzo naktys

Taigis kaipgi. Visi turėjome net 4 laisvas dienas. Daugelis žmonių ta proga patraukė į Palangą, aš irgi keliavau į tą pusę tik kiek arčiau –Varnius. Dabar pabandysiu atgaminti ką nors iš to ką mačiau ir girdėjau t.y. papasakosiu apie savo įspūdžius iš „Bliuzo Naktų“.

Vieta. Į Varnius atvykome gana vėlai tik apie penktą valandą vakaro ir žmonių jau buvo prisirinkę daug. Palapinę galima buvo pasistatyti dvejose vietose: mokamoje arba nemokamoje. Mokamos vietos privalumas, kad jinai buvo išsidėsčiusi netoli ežero, tarp medžių, todėl visuomet galima buvo tikėtis pavėsio. Pagrindinis trūkumas, kad stovėjo palapinė prie palapinės, o jeigu palapinė bent jau iš trijų pusių neapstatyta kitomis, tai tada bent jau iš dviejų pusių palapinę supdavo laužai. Žodžiu, jeigu rasdavai kur koja pastatyti šalia palapinės būdavo gerai, apie kokį nors privatumą galima pamiršti. Dar vienas trūkumas, jog tokioje vietoje pastatęs palapinę, niekada negali būti tikras ar koks nors girtas pankas neįlis joje miegoti. Be abejonės ir vertingų daiktų palikti negalima, nes tikrai jeigu tik palapinė laisva, ją kas nors užsimanys patikrinti.

Šioje vietoje palapinės buvo pastatytos net ant smėlio, du žingsniai nuo vandens...

Nemokamos vietos privalumas – daug erdvės, be to čia beveik niekas neužsuka. Tačiau vėlgi daiktų palikti nereikėtų (čia buvo vienas iš dalykų sugadinęs nuostabų savaitgalį). Galima nesirūpinti dėl eilės prie tualeto, iki miško keturi žingsniai, o tokio didelio tualeto tikrai niekas neužims. Pagrindinis trūkumas, jog ta vieta – tai laukas, be nėvieno medžio, dieną nėra kur slėptis nuo karščio. Taip pat ta vieta toli nuo pliažo, ar scenos, kita vertus muzika girdisi kuo puikiausiai.

Žmonės. Pirmiausia reikia pasidžiaugti, kad forsų, pankų, skinų ir kitų blogų mistinių herojų buvo nedaug (Aš aišku juokauju, bet manau daugelis norėtų, jog tie veikėjai būtų tik mistiniai). Nesakau, kad incidentų nebuvo, bet jų buvo gerokai mažiau. Akis į ką paganyti tikrai buvo, prisižiūrėjau tokių maudymosi kostiumėlių...

Reikėtų atkreipti dėmesį, jog dauguma lankytojų buvo jaunimas, nors pasitaikydavo ir vyresnių. Be abejonės mažiausia grupė buvo visai jaunų pyplių (iki 10 metų). Atvirai sakant, nesuprantu tėvų, kurie vežasi vaikus į tokį renginį. Kam kankinti tą vaiką? Juk jis tikrai negali ištverti koncerte nuo 21 iki 3 valandos, o miegoti triukšme...

Man ypač patiko viena porelė, jau gerokai su amžiumi, nenoriu vadinti jų pensininkais, bet greičiausiai jiems jau apie 60 metų. Koncerto metu jie šoko tikrai nemažiau už jaunimą, ir kai visi šokinėjo į viršų iškėlę rankas, jie neatsiliko. Tikrai buvau sužavėtas.

Man nepatiko, nes absoliučiai visos panos buvo su cigarete rankoje. Per tas dienas turbūt buvau privertas surūkyti daugiau nei tris pakelius cigarečių.

Gėrimai Kadangi organizatoriai paprašė nesivežti stiprių alkoholinių gėrimų, tai visi taip ir padarė. Šiaip daugelis gėrė alų (savo atsivežtą), bet tikrai buvo tokių kurie gėrė ir kai ką stipresnio, aišku tokie žmonės nesireklamavo perdaug.

Iš tiesų per karštį gerti alkoholinius gėrimus nerekomenduojama, bet kam tai rūpi?

Patarimas, tiems kurie ruošiasi važiuoti ateityje: pasiimkit daug geriamo vandens.

Pliažas. Jeigu dar išryto iki kokios 11 valandos dar malonu įlipti į vandenį, tai vėliau jau vanduo pasidaro šiltas ir tiesa pasakius visai negaivina. Atsižvelgiant į ežero specifiką – labai negilus prie kranto, galima aiškiai matyti, kurioje vietoje jis pradeda gilėti, ten susispaudusi didžiulė žmonių minia.

Kai, žmonės atsivežė pripučiamus čiužinius, plaustus, o vieni net ir jachtą.

Koncertas. Galbūt aš nieko nesuprantu apie muzikos stilius, bet kas man gali paaiškinti kodėl bliuzo festivalyje groja rokenrolą (Asmeniškai man rokenrolas labiau patinka)? Nesakau, kad pusė dainų buvo rokenrolas, bet jo buvo daug.

Prieš koncerto pradžią bliuzo pranešėja pranešdavo, kiek laiko liko iki koncerto pradžios t.y. likus valandai, pusvalandžiui, penkiolikai ir penkioms minutėms. Deja, jų laikrodis rodė pieno riebumą.

Koncertui prasidėjus, kol dar šviesu, žmonių buvo nedaug, bet sutemus vos buvo galima rasti kur koją pastatyti.

Pirmos dienos koncerte aš sudalyvavau neilgai iki pirmo lūžimo (ne savo, muzikos). Dabar jau nepasakysiu, kuriai grupei grojant dingo elektra ir viskas paskendo absoliučioje tamsoje. Po to tai įvyko dar tris ar keturis kartus.

Antros dienos koncerte pabuvau beveik iki galo. Iš visų kuriuos aš atsimenu, mane turbūt labiausia sužavėjo „Road band“. Pasibaigus jų koncertui, kol vieni muzikantai atsijunginėjo, o kiti atsinešė savo aparatūrą, grupės lyderis užėmė publiką grodamas lupine armonikėle. Tai turbūt vienintelė tokia pauzė, kuri nebuvo tyli. Siūlyčiau organizatoriaus pagalvoti apie tai ateityje. Gerą įspūdį paliko ir Arina, kuri ant scenos atsivedė net 14 žmonių.

Vienas iš dalykų, kuris man nepatiko tai, kad šokinėjant buvo pakeltas didžiulis dulkiu kiekis, nuo kurio kojos tapo juodos kaip pas kaminkrėtį, o gerklė pasidengė trijų milimetrų dulkių storiu. Kitas dalykas, tai kad visi šoka vienoje rankoje laikydami cigaretę, o kitoje butelį alaus. Aišku, žiūrėdami įrašą per televiziją greičiausia nepamatysit žmonių šokančių su alaus buteliais.

Grįžtant prie dulkių ir cigarečių, tai tokiems žemiems žmonės, tikrai nepasisekė – nebuvo kuo kvėpuoti. Įdomu, jeigu butų pamatavę oro užterštumą, koks jis būtų? Kažkodėl aš esu ištikinęs, kad nedaug nusileistų, o gal net viršytų didmiesčio užterštumą piko metu.

Dar vienas nuotaiką gadinantis dalykas, tai kad vienas girtas pilietis bešokdamas išsitiesė ir kelias minutes gulėjo nejudėdamas. Tačiau, kol atėjo seselė, jis spėjo atsikelti ir užsiversti alaus bambalį. Po velnių, jeigu prisigėrei, tai būk savo vietoje! Bet kam tai rūpi? Po to, jis dar kelis kartus išsitiesė...

Geras dalykas, tai kad bent jau koncerto pradžioje šiukšlių surinkėjai vaikščiojo tarp žmonių ir bent kažkiek bandė aprinkti šiukšles.

Dėl pavadinimo, pavadinau „migruojantys žmonės“ nes koncerto metu, nuolatos kas nors keliavo tai pirmyn, tai atgal, gal tai normalu, o gal aš atsistojau ant kryžkelės?

Kiti įspūdžiai. Niekada nesuprasiu žmonių, kurie atvažiavę į tokį renginį klauso rusišką muziką. Na gerai, dieną dar atleistina, bet koncerto metu! Ir ant viso garso, kiek tik leidžia supuvusi mašinos aparatūra. Nesuprantu.

Man dar neteko matyti tiek daug alaus viename kvadratiniame metre. Savaime suprantama suvartoto alaus.

Įvykiai, kurių nenorėtumėte pamatyti, bet greičiausia nesupyktumėt pabandyti. Viena porelė, nusprendė pratęsti giminę vandenyje, jie aišku labai stengėsi, neatkreipti kitų dėmesio, bet kaip sakoma akys duotos tam, kad matytum (tai ko kiti nemato). Turbūt vieša paslaptis, kad visi eina nusičiurkšti vandenį, bet kai vyras, stovi ant kranto ir myža ant besimaudančių... (You were PWNED).

Tai be abejonės nevisi įspūdžiai, kuriuos teko patirti, tiesiog reikia viską reikia pamatyti pačiam, tiesiog reikia sudalyvauti. Nepykit, jeigu pamiršau ką nors įdomaus.

Brukštelk žinutę