Moksleivių forumo taisyklės

Tai ne kokios nors oficialios taisyklės, tai greičiau patarimai kaip elgtis, kad nugalėtumėte. Nors punktai ir sunumeruoti, tačiau tai nereiškia, kad vienas yra svarbesnis už kitą. Pirmiausia pradėsim nuo to ko daryti negalima:

1. Nekramtykite gumos pristatinėdami. Nenoriu nieko apkaltinti, bet man pasirodė, jog tokių dalyvių šiemet buvo.

2. Neatsukite užpakalio komisijai (net, jei jūs mergina, tai komisijos nesužavės), komisija nori matyti jūsų veidą (arba krūtinę jeigu jūs mergina). Šiemet kompiuterių stalai buvo pastatyti, taip kad monitoriai būtų atsukti į komisiją. Todėl dauguma pristatinėtojų, tiesiog sėsdavo ant kėdės nugara į komisiją. Monitoriai atsukti į komisiją, tokiam atvejui, kad jeigu netyčia kažkas užsimanytų demonstruoti programą ant dviejų kompiuterių komisija galėtų matyti, nes projektorius tik vienas. Kaip išsisukti iš tokios nepatogios padėties? Visų pirma pristatinėti reikėtų stovint. Jeigu jums labai nepatogu ir demonstruoti programą ir pasakoti stovint, tai pabandykite pasitelkti į pagalbą draugą.

3. Nekartokite, to ką rašėte anotacijoje, komisija ją skaitė (arba bent jau turėjo būti skaičiusi). Atrodo žmogus pristatydamas savo programa "Šiluma" pakartojo savo anotacija žodis žodin. Tiesą pasakius, man tai įspūdžio nepadarė, ir labiau susidomėti programa noro nesukėlė.

4. Neskaitykite nuo šikpopierio pristatymo metu, jūs galite pasirašyti sau pagrindines mintis, bet skaityti jų nereiktų. Žmogus pristatinėdamas "Žagarės bažnyčių istorija, raida ir dabartis" atėjo, atsisėdo ant kėdės, nuskaitė nuo lapo visą pristatymą, atsistojo ir išėjo. Hm... ir už tokį pristatymą tikimasi prizo?

5. Jeigu jūsų skaidrės aiškina kaip naudotis programa, tai kam jos išvisi reikalingos? Elektroninio fizikos žinyno "Eureka!" autoriai buvo parengę skaidres, kuriose aiškino kaip naudotis programa, bet komisija parašė negaižti laiko ir iškarto pereiti prie programos demonstravimo.

6. Kurdami programa nenaudokite nestandartinių šriftų(standartiniai yra: Times New Roman, Verdana, MS Sans Serif). Šiais metais net dvi (PartyDj ir Mygtukai) programos veikė blogai dėl, to kad autoriai naudojosi nestandartiniais šifrais.

7. Nebijokite, komisija nesikandžioja. Norėčiau pasakyti, jog nereikia jaudintis, atsipalaiduokit viskas bus gerai.

8. Nekalbėkite apie tai kas bus kitose versijose, komisijai įdomu kas yra dabar. Iš tikrųjų pasakymas kas bus kitoje versijoje galėtų būti suprastas kaip tam tikros dalykinės srities išmanymas arba kad šioje programos versijoje niekas neveikia. Kai žmonės sako, kad kitoje versijoje aš esu numatęs padaryti dar tą ir aną, tai nuteikia labai skeptiškai, kadangi kitos versijos retai kada būna ir komisija apie jas dažniausia neišgirsta.

9. Gerbkite save ir kiti jus gerbs. Šiemet, net nevienas dalyvis paklaustas, kodėl nėra vieno ar kito dalyko atsakė: "aš per durnas tam realizuoti". Jūs save vadinate kvailiais ir tikitės po to gauti prizą? Kaip išsisukti iš tokios situacijos? Galima sakyti: "taip iš tiesų, aš apie tai galvojau ir tai bus įgyvendinta kitoje versijoje". Aišku, tai nėra gerai, bet daug geriau nei save viešai išvadinti kvailiu.

Tai ką reiktų daryti:

1. Kalbėkite garsiai. Jūsų klauso netik komisija, bet ir jūsų draugai.

2. Programas reikia susikelti ir išbandyti jų veikimą prieš renginį. Jeigu jūs bandote įkelti programą, tuo metų kai reikia pristatinėti, tai gaištate savo ir kitų brangų laiką. Vidutiniškai vienam pristatymui būna skirta 10 minučių, jeigu jūsų įkėlimas užtruks ilgai, tai turėsit mažiau laiko pademonstruoti kokia šauni jūsų programa. Jeigu jūs demonstruojate ir kas nors neveikia, tai nereikia dėlto kaltinti, komisijos ar kompiuterių, buvo duotas laikas, kai galėjote išsibandyti, reikėjo juo naudotis.

3. Jeigu programą kūrėte dviese, tai pasidalinkite pasakojimą, kad parodytumėte abu savo indėlį. Labai svarbu, kad komisija suprastų kiekvieno žmogaus indėlį į programos kūrimą. Svarbu, parodyti, kad abu supranta apie ką vyksta kalba. Jeigu darėte dviese, bet vienas visą pristatymą tylėjo, tai komisija gali susidaryti neigiama nuomonę apie antrąjį asmenį ir tai lemti galutinį įvertinimą.

4. Dalyvaukite tik viename konkurse. Vienas lenktynininkas yra pasakęs: "jeigu nori nugalėti turi susikoncentruoti į ateinančias varžybas" Šiemet net keli žmonės bandė sudalyvauti abejuose konkursuose, bet... Vien tik norit dalyvauti konkurse, daryti nieko nereikia, bet juk dalyvaujam tam kad nugalėtume? O norit nugalėti, reikia pasiruošti, nesvarbu ar jūs dalyvaujate programavimo konkurse ar programų pristatymo ruoštis vis tiek reikia. Jeigu ruošitės dviems iš karto, tai turėsite du kartus mažiau laiko nei jūsų konkurentai.

5. Išvardinkite visas savo programos funkcijas. Jeigu jūsų programa turi slaptą funkciją atnešti alaus, tai pademonstruokite ją, jeigu nenorite pademonstruoti tai bent jau papasakokite apie ją. Komisija nemoka skaityti minčių ir to ko jūs nepasakėte - vadinasi nėra. Kiekvienam dalyviui siūlyčiau pasiruošti po mažiausia dvi skaidres: pirma - visos įmanomos programos funkcijos, antra - programos privalumai. Kam to reikia? Žmonės pristatinėdami jaudinasi ir todėl kartais pamiršta galbūt neesminius, bet pliusų duodančius dalykus.

6. Per parodomąjį pristatymą irgi reikia gerai pasirodyti. Po to kai jau oficialus pristatymai įvyko ir komisija išrinko nugalėtojus, tenka pakartotinai pristatyti programą. Tas pristatymas aišku nelabai ką lemia, bet! Per pakartotinį pristatymą wsoft "Pilies užgrobimas" grupės žmonių pasakytus žodžius buvo galima suskaičiuoti ant rankų pirštų. GĖDA! Gavosi taip, kad maždaug jūs pažiūrėti be garso mūsų video klipą ir viską suprasit. GĖDA! Per pakartotinį pristatymą, jus stebi nepalyginamai daugiau žmonių, kurie norėtų žinoti už ką dalinami prizai. Tarp stebėtojų yra ir dėstytojai, kurie norėtų įvertinti būsimus studentus.

7. Pakartokite svetainės adresą tris kartus. Šiais metais net keli žmonės paminėjo, kad jų programas galima atsisiūti iš oficialių svetainių. Aš (ir netik aš) dabar su mielu noru tai padaryčiau, bėda nevienas pristatinėtojas taip ir nesugebėjo nei karto paminėti tos oficialios programos adreso.

8. Pristatykite savo programą ankščiau. Ne, pristatymo eilės tvarką nusprendžia komisija ir čia jūs nieko nepakeisite. Bet jūs galite gauti papildomų taškų paskelbdami apie savo programa įvairiuose programuotojų forumuose. Visų pirma, jūs gausit nemokamų testuotojų, bei patarimų kaip patobulinti savo programą. Antra, komisijos nariai gali atsitiktinai skaityti vieną ar kitą forumą ir anksčiau sužinoti apie jūsų programą. Jeigu jie iš anksto susidarys gerą nuomonę apie jūsų programą, tai pabandys gerai nuteikti ir visą komisiją jūsų atžvilgiu. Žaidimas "Pilies užgrobimas", užėmė antrą vietą dėka dviejų dalykų. Pirma dėl to jog "Akelotė ir ko" ruošėsi jį iš leisti ir antra - dėl to , kad komisija apie jį jau buvo skaičiusi gamedev.lt forume. (Aš taip dažnai miniu tą žaidimą, neįsivaizduoju kaip vyrai turės man sumokėti už reklamą).

9. Sukurkite savo programai svetainę. Sukurti programai svetainę nėra būtina, bet jeigu jūs ruošiatės, kurti tolesnę programos versiją, tai jūsų žodžiai atrodys daug rimčiau, kai programa turės savo svetainę. Tuomet, jūs galėsite pasakyti:" sekančia programos versiją galėsite taip pat parsisiūti iš svetainės, kurią galima rasti adresu..."

10. Testuokite savo programą. Kartais paleidus programą ji veikia ne taip kaip tikėjosi programos autorius, arba tiesiog viešai užmėto klaidų pranešimais. Šito būtų galima išvengti, jeigu jūsų programą išbandytų nemažiau kaip du draugai, kurie nesidomi programavimu. Jeigu jūsų programa, ant draugų kompiuterių veikai idealiai, tai bandykite ant priešų kompiuteriu.

11. Viską ko reikia atsineškite kartu. Jeigu sukūrėte programą su JAVA, nesitikėkite, kad universiteto kompiuteryje bus sdk, jdk ir jre. Visą tai ir kitas reikalingas bibliotekas reikia atsinešti su savimi. Prieš renginį yra duodama šiek tiek laiko, kad jūs pasiruoštumėte. Jeigu manote, kad universiteto kompiuteriai, gali būti per silpni ar ką nors instaliuoti gali būti sudėtinga atsineškite savo. Nesitikėkite malonės iš Dievo, jis padeda tik nugalėtojams.

Brukštelk žinutę