Nesiparink

Norit atspėti ką aš šiandien sužinojau? Nepatikėsit. Aš irgi nepatikėjau. Ar galėtumėte įsivaizduoti, kad Žemė apvali? Nesąmonė ar ne? Tai kodėl aš žiūriu į prieki ir matau tik plokštumą? Ar bandėte stovėti ant kamuolio? Neįmanoma, tai kaip būtų tuomet įmanoma stovėti ant apvalios Žemės? Jeigu Žemė apvali, tai kaip tiems, kurie atsiduria apačioje? Juk iš karto nuskirtų. Negano to, dar sužinojau, kad jinai sukasi. Galbūt todėl gyvenimas taip veža? Mąstykim blaiviai, jeigu Žemė sukasi, tai vadinasi pakankamai aukštai pašokęs aš turėčiau nusileisti kitoje vietoje. Bandžiau nepavyko. O jums? Būtent! Nepavyko niekam! Kažkokia nesąmonė! Žemė yra plokščia!

Ką mes tokiam žmogui sakome?

Nesiparink.

Aš, kaip visuomet, visiškai rimtai sakau – nesiparink. Būkim atviri, koks skirtumas Žemė plokščia ar apvali? Ar tai ką nors keičia kasdieniniame gyvenime? Ar nuo žemės sukimosi greičio priklauso alga? Bent jau ne mano.

Galbūt aš truputėli sutirštinau spalvas, bet kaip dažnai galvojame apie dalykus, kurių mes negalime pakeisti? Apie dalykus, kurių mes net negalime įtakoti? O kas bus jeigu lis? Aš įsivaizduoju, kad bus šlapia. Bet ar tai ką nors keičia? Bijai lietaus, pasiimk skėti. O kas bus jeigu autobusas pavėluos? Hm.... nieko? Jeigu bijai pavėluoti į darbą ar sutikimą, dėl to, kad vėluos autobusas, išeik anksčiau, važiuok ankstesniu autobusu. Bet dėl Dievo meilės ir visų aplinkinių ramybės bei sveikatos, nekankink savęs tokiais klausimais. Tu negali nieko pakeisti tokioje situacijoje, todėl imkis darbų, kur gali ką nors pakeisti.

Nesiparink, neverta. Įsidėmėk: negali pakeisti gamtos veiksmų ar stichijos siautulio; negali pakeisti kitų žmonių veiksmų ar jų nebuvimo. Viskas ką gali pakeisti tai tik save, savo požiūrį, savo mintis. Negalvok kas bus jeigu autobusas pavėluos, nešvaistyk savo laiko veltui, imkis priemonių, kurios yra tavo valioje. Važiuok kitu autobusu, važiuok anksčiau, susitark dėl vėlesnio susitikimo laiko, galu gale išsikviesk taksi. Dalykų, kuriuos gali yra pakankamai daug, kad galėtum užsiimti produktyvia veikla.

Svarbiausia – nesiparink.

Brukštelk žinutę