Pirmas apsilankymas

Ar kada nors pagalvojote kokia didžiausia problema su renginiais?

Gal pradžiai reikia apibrėžti, jog aš nekalbu apie tuos didelius renginius, kurie vyksta Litexpo ar panašaus dydžio vietose. Aš kalbu apie renginius, kurie sutraukia nuo penkių iki trisdešimt penkių žmonių ir kartojasi kas tam tikrą laiką: kartą per savaitę, kartą per mėnesį... Tai galėtų būti JS programuotojų susitikimai, tai galėtų būti jogos kursai, ta galėtų tiesiog kokios nors Facebook grupės susitikimai...

Didžiausia problema yra pirmas kartas.

Vieta. Jeigu žmogus nesilankė toje vietoje, tai bijo, kad gali nerasti. O kas jeigu vieta yra kokio tamsaus koridoriaus gale? O kas jeigu norint rasti vietą reikia pasukti penkis kartus į kairę, šešis kartus į dešinę? O kas jeigu norint rasti vietą reikia du kartus lipti į viršų ir tris kartus žemyn? O kas jeigu norint rasti vietą reikia pereiti penkis ilgus koridorius? O kas jeigu norint rasti vietą reikia praeiti du nekaip kvepiančius bromus?

Žmonės. Jeigu lankaisi pirmą kartą, tai kaip suprasi, jog atėjai čia? Pavyzdžiui jeigu Facebook grupė susitaria susitikti kavinėje, kaip žinosi, kurie kavinės lankytojai yra būtent tie žmonės, su kuriais atėjai susitikti? O kas jeigu niekas neateis?

Tęstinumas. Jeigu žmogus sugalvoja lankyti jogos kursus (ar ką nors panašaus), ar jis gali ateiti bet kada? Ar jis turėtų palaukti naujos grupės susiformavimo? Jeigu ateis nuo vidurio ar netaps pajuokos objektu seniesiems lankytojams?

Laikas. Renginio laikas labai nepatogus, jis prasideda pusantros valandos po darbo pabaigos, ką aš turėčiau daryti? Ar važiuoti namo ir vėl atvažiuoti į centrą? O gal turėčiau padirbėti iki renginio pradžios? O kaip vakarienė, po ilgos darbo dienos kiekvienas turėtų jaustis bent jau truputi alkanas.

Aišku, visos tos priežastys yra tik baimės galvoje, o ne tikros. Tačiau jeigu žmogaus galvoje pasirodys bent viena baimė, tai jis gali neateiti, todėl reikia iš anksto užbėgti tokioms baimėms už akių. Kaip joms bus užbėgta priklauso nuo organizacijos profesionalumo ir biudžeto.

Taigi, ką galima būtų padaryti?

Pats lengviausias dalykas - tai internetinėje svetainėje ar facebooke pateikti žemėlapį, ne tik adresą. Taip pat galima parašyti artimiausios stotelės pavadinimą bei kokie troleibusai/autobusai joje stoja.

Jeigu reikia eiti painiais koridoriaus atspausdinti lapus su rodyklėmis ir renginio pavadinimu ir išdėlioti ant kiekvieno posūkio, aukšto.

Keliant į aukštesnį profesionalumo lygį, galima paskelbti telefono numerį, kuriuo galėtų paskambinti kiekvienas pasiklydęs žmogus. Taip pat galima pastatyti vieną ar kelis žmonės prie durų, įėjimo aprengtus specialiais marškinėliais, kad palydėtų visus svečius į renginio vietą, salę.

Galima padaryti išankstinę registraciją, kurioje žmogus turi įvesti el.pašto adresą ir telefoną. Turint el.pašto adresą galima nusiųsti priminimą apie renginį, jei renginys vyksta kartą per mėnesį. Turint telefono numerį, galima paskambinti ir padrąsinti žmogų ateiti.

Jeigu renginys yra mokamas galima daryti nuolaidą, jeigu žmogus ateina su draugu, nes su draugu visuomet ateiti yra drąsiau nei vienam.

Yra daugybė būtų kaip išspręsti tas įsivaizduojamas baimes, bet mane stebina kaip dažnai organizatoriai nedaro nieko ir mano, kad viskas bus gerai...

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)