Specialistas 24 valandoms

Vakar kalbėjau apie skirtumą tarp specialistų ir žvalgų. Šiandien norėčiau pratęsti tas mintis.

Ar esate skaitę mano tekstą apie Sąmoningą sapnavimą?

Kažkada man kilo mintis išsiaiškinti kas tai yra sąmoningas sapnavimas, kaip jo pasiekti, ar tai pavojinga. Dvi savaites skaičius įvairius tekstus (tiek anglų, tiek lietuvių kalbomis) internete. Pradėjau suprasti kas rašo šūdą, kas kopijuoja nuo kitų, o kur tikri deimantai. Galiausiai viską sudėjau į savo straipsnį.

Mėnesis po to buvau sąmoningo sapnavimo specialistas. Galėjau skaityti pranešimus konferencijoje, galėjau kalbėtis su tos srities ekspertais, niekas nebūtų manęs palaikęs išsišokėliu, nors greičiausiai leidusis į gilesnes diskusijas pasijustų mano žinių trūkumas.

Ar aš pats kada nors bandžiau sąmoningą sapnavimą? Ne. Ar kada nors man prireikė tos informacijos, kurią parašiau? Ne. Ar aš dabar galėčiau papasakoti ką nors apie sąmoningą sapnavimą? Ne.

Tuo metu man buvo įdomu, tačiau parašius straipsnį tas įdomumas dingo. Pasiekiau savo tikslą ir tema tapo neaktuali, todėl tiesiog užmiršau.

Ar skaitėte mano knygą? Senai, senai man kilo problema, kad visko ko reikia negalima rasti apie CSS vienoje vietoje. Pagalvojau, jog būtų smagu turėti viską po ranka. Pirminė idėja buvo sukurti svetainę su visa man reikalinga, aktualia informacija, mano džiaugsmui ta idėja virto knyga. Tačiau kitaip nei straipsnio atveju, tas virtimas užtruko gerokai ilgiau. Vien rašymas truko apie metus laiko. Kai pabaigiau, man net gi bloga buvo nuo viso to darbo. Šiuo atveju aš vėlgi tapau specialistu mėnesiui, galbūt dviem. Tačiau, kadangi, norėjosi pasiilsėti nuo visos tos informacijos, tai žinios vėlgi užsimiršo. Ar man pačiam kada nors prireikė to ką parašiau? Meluočiau, jeigu sakyčiau, kad nereikėjo, tačiau knygą atsiverčiau gal tik porą kartų.

Kai tema įsisavinta, tiesiog nebesinori grįžti atgal prie jos. Norisi ieškoti kitų temų, nes pasaulyje yra tiek daug įdomių dalykų.

Panašių istorijų galėčiau papasakoti ir daugiau pavyzdžiui apie stalo žaidimus, apie technologijas prieš šimtą metų, lietuviškas švenčių tradicijas ir t.t.

Sunku nuspėti kokia kita tema gali sudominti mane. Man patinka surinkti informaciją sužinoti viską ką tik įmanoma, aš galiu parašyti straipsnį, padaryti reprezentaciją, net gi paskaityti pranešimą, tačiau daugeliu atveju aš tos informacijos niekur nepritaikau, tiesiog pamirštu.

Aš tarsi kolekcininkas - kaupiu informaciją. Kodėl? Nežinau, man tai patinka.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)