Viešieji tulikai

Ar žinote kiek jūsų mieste yra viešųjų tualetų? Ir kur jie yra?

Kaune, dėmesio, net keturi! (Rotušės aikštėje, Nepriklausomybės aikštėje, automobilių stovėjimo aikštelėje prie Kauno pilies ir T. Masiulio gatvėje netoli Kauno marių).

Vilniuje apskritai nėra tokio sąrašo. Galbūt nekeista tuomet skaityti, jog turistai vis bando atlikti savo gamtinius reikalus ant prezidentūros?

Be viešųjų tualetų yra antra tualetų kategorija - tai Autobusų, Geležinkelio stotys ir didieji prekybos centrai: Akropolis, Prizma, Hyper Maxima, Hyper Rimi, bei visokie vietiniai Panaroma, Ozas, Mega, Savas, Babilonas.

Žiūrint iš tokios perspektyvos, tai jeigu Kauno centru laikyti Laisvės Alėją ir Senamiestį, tai teoriškai vienas tulikas yra viename centro gale – Akropolyje, kitas kitame centro gale – Prizmoje. Vietiniai turbūt supranta, jog toks palyginimas šiek tiek pritemptas. Realiai turbūt reiktų statyti po tuliką ant kiekvienos sankryžos. Biotulikai tikrai nepuošia miesto, bet ar turite geresnį pasiūlymą?

Vilniuje bent jau teoriškai šituo klausimu situacija geresnė, nes daugiau didelių prekybos centrų, tačiau kiek iš jų yra senamiestyje? Kiek tualetų yra tarkim visų pamėgtoje Vokiečių gatvėje?

Trečioji tualetų kategorija – tai degalinės ir kavinės. Bėda, jog dažniausiai tokių įstaigų tulikai būna užrakinti po devyniais užraktais ir skirti tik klientams. Aišku, jų dėl to kaltinti nereikia, kam jiems bereikalingos išlaidos papildomiems valymo darbams?

Kalbant apie tualetų kokybę, tai patys blogiausi yra Stoties tulikai, antroje vietoje drąsiai rikiuojasi Akropolio šalia kino teatro.

Kaip dažnai tulikuose būna kažko panašaus į muilą? Drįsčiau teigti, jog tik viename iš dešimties. Neatsižvelgiant į tai, kiek žmonių po reikalo nusiplauna rankas? Neturiu statistikos Lietuvoje, tačiau užsieniečiai rėkia, jog tik 5%!

Galiausiai galim pakalbėti apie tai kodėl aš apskritai šitą temą pradėjau. Daugelis tulikų suprojektuoti yra neteisingai. Nežinau su kuo galvojo architektai, bet tikrai su kažkuriuo kitu organu nei smegenys.

Teisingai suprojektuoto tualeto durys turi atsidaryti į abi puses koja!

Kai reikia palenkti rankeną norit išeiti iš tualeto, visuomet įsivaizduoju, kad paimu šimtą pimpalų į delną...

Brukštelk žinutę