Viešieji žaidimai
Viešieji žaidimai taip vadinasi, nes yra žaidžiami viešajame transporte. Norėčiau aptarti pačius populiariausius, jeigu netyčia kokio nors nepaminėsiu, nesikuklinkite aprašykite ir tuomet galėsime pažaisti kartu. Šitie žaidimai labai priklauso nuo regiono tradicijų ir gali būti įvairių jų atmainų, todėl kalbėsiu tik apie Vilniaus miesto viešuosius žaidimus.
Atspėk kur komposteris. Tai labai linksmas žaidimas įlipi pasižiūri priešais – komposterio nėra. Tuomet pasižiūri po kaire – komposterio nėra... Žaidimo tikslas kiek galima greičiau pasižymėti talonėlį, tačiau šis žaidimas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastas, kadangi skirtinguose troleibusuose ir autobusuose komposteriai išdėlioti skirtinguose vietose. Ypač smagu žaisti prailgintose transporto priemonėse, kai ieškant komposterio gali tekti pereiti pusę jos. Taip pat labai įdomu, kad nežinai ko tikėtis: ar seno raudono krokodilo atšipusiais dantimis ar oranžinio bedančio elektroniko. Teko matyti ir rudų elektroniku, tačiau neatkreipiau dėmesio ar jie turi dantis.
Atspėk ką aš turiu. Tiems, kurie nemėgsta žaisti pirmojo žaidimo, turėtų patikti antrasis. Turėčiau perspėti, jog paskubėtumėte sužaisti šį žaidimą, nes žaidimo laikas ribotas. Šis žaidimas yra žaidžiamas su kontrolieriais. Žaidimo esme nusipirkti e-bilietą (galima ir vienos dienos), ir jo nepildyti, kažkas užmiršo kontrolieriams išdalinti prietaisus tikrinančius šiuos dalykėlius, tačiau e-bilietais prekiauja jau porą mėnesių. Taigi dabar kontrolieriai norėdami sužinoti ar jūs papildėte e-bilietą, ar ne, turi pažiūrėti į jūsų akis. Nebandykite slėpti savo akių, akiniai nuo saulės žiemą tikrai sukels kontrolierių įtarimą.
Pirmas prie durų. Tai turbūt pats populiariausias žaidimas. Jeigu kada nors atkreipsite dėmesį, tai pastebėsite, jog net 70% žmonių žaisdami šį žaidimą nusigrūda prie transporto priemonės durų. Žaidimo esmė, atsistoti kiek galima arčiau durų nepriklausomai nuo to kaip toli važiuojate. Daugiausiai taškų surenka tas žmogus, kuris atsistoja prie durų, nors visai neketina lipti ir savo veiksmais truko išlipti kitiems.
Kas pirmesnis - tas gudresnis. Tai labai panašus žaidimas į mano anksčiau minėtą „Pirmas prie durų“, tik šis žaidimas vyksta ne maršrutiniame transporte, o stotelėse. Žaidimo esme atsistoti taip, kad galėtum pirmas įlipti į atvykusią transporto priemonę. Tai labai sudėtingas ir reikalaujantis patirties žaidimas, kadangi reikia atspėti kur sustos atvykęs troleibusas ar autobusas. Maršrutinei transporto priemonei sustojus, reikia iš karto šokti į vidų, nelaukiant, kol iš jos kas nors išlips, daugiausiai taškų gauna tas žaidėjas, kuris sugeba sutrukdyti išlipti didžiausiam skaičiui žmonių.
Dvikova. Nelabai populiarus žaidimas, taip pat pavojingas sveikatai. Žaidimas kažkuo primena dvikovas iš amerikietiškų vesternų: du žaidėjai atsistoja priešais ir svaido piktus žvilgsnius vienas į kitą, taip bandydami pašalinti priešininką iš dvikovos jai dar neprasidėjus. Dvikovos pradžia laikoma, kai viduryje troleibuso ar autobuso atsilaisvina sėdimoji vieta, gavę signalą abu varžovai iš skirtingų pusių pasileidžia bėgti laisvos vietos link. Laimi tas, kuris užimą laisvą vietą. Kad žaidimas būtų įdomesnis žaidėjai gali pasirinkti vieną ar net kelis ginklus pvz.: moteriška rankinė su sunkiu makiažo rinkiniu viduje, lietsargis, krepšys pilnas maisto produktų ir kiti.
Olimpinės žaidynės. Olimpinėse žaidynėse žaidžiami keli žaidimai iš eilės. Pirmiausia žaidžiamas „Kas pirmesnis – tas greitesnis“, vėliau pasirinktinai priklausomai nuo žaidėjo kvalifikacijos „Atspėk kur komposteris“ arba „Atspėk ką aš turiu“ ir tuomet pereinama prie pačio sunkiausio, kuris dažniausia ir lemia Olimpiados nugalėtoją – „Pirmas prie durų“.
Aš asmeniškai žinau, net gi dvi Olimpines trasas Vilniuje: pirmoji – „Pašilaičiai - Stotis“, antroji – „Šiaurės miestelis - Lazdynai“. Pirmoje trasoje Olimpinės žaidynės prasideda stotelėje „Stotis“, kai visi susirinkę žaidėjai bando prasibrauti į 16 troleibusą. Ši trasa turi savo specifiką. Pirmiausiai išlipantieji dažniausiai skuba į traukinį ar autobusą, todėl būna pasitelkę sunkią ginkluotę, taigi ilgai užlaikyti juos yra sudėtinga ir pavojinga žaidėjo sveikatai. Antras dalykas yra tas, kad troleibusas nepajuda iš karto, todėl tik įsigavę į vidų žaidėjai pereina į „Dvikovos“ rungtį, ir tik išsiaiškinę nugalėtojus joje, tęsia Olimpines žaidynes, pagal anksčiau minėtą programą.
Antra trasa yra labiau skirta pradedantiesiems žaidėjams, savaime suprantama daug lengvesnė. Ji prasideda stotelėje „Šeškinės kalvos“, taip, taip supratote teisingai jinai prasideda išėjus iš Akropolio. Skirtumas yra tas, jog čia dažniausiai žaidėjai būna gerai ginkluoti, tuo tarpu išlipantys jų priešininkai beveik visi beginkliai. Žaidimas prasideda pamačius, kad atvažiuoja 7 autobusas. Tuomet žaidėjai, pasitelkdami savo patirtį ir ginklus bando užsiimti kuo geresnes pozicijas „Kas pirmesnis - tas gudresnis“ startui. Toliau žaidynės vyksta pagal standartinę schemą.
Ar žinote kokius nors dar viešuosius žaidimus, kurių nepaminėjau? Nesikuklinkite, pasidalinkite, visiems bus įdomiau juos išbandyti ir pasivaržyti su jumis.
O kol kas sėkmingų Olimpinių žaidynių.