10 būdų kaip iššvaistyti laiką

Kažkas pastebėjo, jog vartotojai dažniau paspaudžia ant straipsnių nuorodų, kai straipsniai vadinasi: 10 kažko kaip padaryti kažką. Ir visi puolė tokius straipsnius rašyti, nes internete paspaudimai ant nuorodų lygu reklamos peržiūroms, o reklamos peržiūros lygu pinigams. Dabar internetas man primena televiziją. Blogąją prasme.

Kada paskutinį kartą skaitėte straipsnį 10 kažko kaip padaryti kažką ir sušukote iš džiaugsmo, jog tai super naudingas ir praktiškas straipsnis, kuris pakels jūsų gyvenimą į aukštesnį lygį?

Būkim atviri, ar tikrai skaitote tokius straipsnius ar tik greitai perbėgate per paryškintus punktus ir nesigilinate kas yra tarp jų? Tarp paryškintų punktų galėtų būti parašyta loren ipsum, turbūt koks 90% skaitytojų net nepastebėtų.

Internetas virto televizija. Ir jeigu nežinote, kas yra televizija… Paskutinius dešimt, o gal visus dvidešimt metų daug kas skundėsi, jog televizija rodo tik labai kvailas laidas ir neskatina intelektualinio augimo. Ir tos kelios laidos, kurios bandė kelti tautos intelektą buvo nugrūstos į tokius laiko intervalus, kad jas žiūrėdavo tik tie, kas nenorėdavo miegoti po „suaugusiųjų filmo“… Pagrindinį laiko intervalą užkariavo laidos skirtos sudominti žmonėms su žemiausiu IQ Lietuvoje. Internete atsitiko lygiai tas pats.

Aišku, yra labai didelis skirtumas tarp interneto ir televizijos. Televizijos programos ilgis yra ribotas, geriausiu atveju vienas kanalas gali sutalpinti tik 24 valandas produkcijos, taip pat reikia suprati, jog dirbantys žmonės gali žiūrėti nebent trumpais momentais iš ryto tarp atsikėlimo ir išėjimo į darbą bei vakare tarp grįžimo iš darbo ir ėjimo miegoti. Internetas šita prasme nėra ribotas. Teoriškai niekas neriboja kada ką tu nori žiūrėti ar skaityti. Svetainių skaičius teoriškai irgi gali būti neribotas. Be vis to, geras turinys neišnyko, deja, jį surasti labai sunku, nes pirmuosius google puslapius užkariavo visokie 10 kažko kaip padaryti kažką. Kaip žinia, šūdas yra linkęs kilti į viršų.

Netikite, jog 10 kažko kaip padaryti kažką straipsniai yra beverčiai?

10 būtų kaip gauti 4. 2+2=4; 2x2=4; 3+1=4; 4x1=4; 5-1=4; 6-2=4; 8/2=4; 8-4=4; 16/4=4; 100-96=4. Prašau. Kiek naudos jums tai suteiks? Jeigu jūs turite du ir du, tik keletas patarimų jums naudingi, tačiau visi kiti yra visiškas šlamštas. Ar šis pavyzdys atrodo per daug abstraktus? Gerai, paimkime kitą.

Kažkiek būdų kaip užsidirbti pinigų internete - tokių straipsnių yra tikrai daugiau negu reikia. Tačiau ar nors vienas iš jų yra praktiškas? Pabandykime pavardinti tuos pačius būdus.

1) Rašyti tinklaraštį. Kiek žmonių uždirba rašydami tinklaraštį. Realiai. Kiek iš jų rašo ne apie tai kaip uždirbti pinigus internetu? Ir šiaip, kodėl mes kalbama apie tinklaraštį, imkimės reikalo iš esmės: įkurti svetainę. Kokia pirma svetainė uždirbanti pinigus jums ateina į galvą. Delfi.lt Ką? Sakote, nesąžiningas palyginimas? Bet mąstykit realistiškai, kiek vieno žmogaus svetainių kažką uždirba? Kitas klausimas, kaip jie tai sugebėjo? Jie buvo pirmieji? Labai, gaila jūs jau nebebūsite pirmieji. Jiems netyčia pasisekė? Niekas nesako, kad jums nepasiseks. Deja, niekas taip pat nesako, kad jums pasiseks.

2) Pardavinėti daiktus aukcionuose. Nežinau, kaip jūs bet aš neturiu ką parduoti.

3) Įkurti filialą (ang. Affiliate, nežinau kaip lietuviškai išversti). Teoriškai šituo būdu gali uždirbti bet kas. Tereikia sukurti labai lankomą svetainę ir reklamuoti svetimus produktus, o jūs gausite pinigus nuo pardavimų. Bet, jeigu galite lengvai įkurti labai lankomą svetainę, tai kodėl nedaryti nr1 punkto? Gerai, neapsimetinėkime, lengvai padaryti nieko nepavyks. Tam, kad galėtumėte uždirbti šituo būdu, jums reikės įdėti daug darbo.

4) Sukurti programėlę, e-knygą. Žinote kiek naujų programėlių (e-knygų) atsiranda kiekvieną dieną? Ir mes kalbame apie kiekvieną dieną, nes kalbant apie kiekvieną mėnesį skaičiai pasidaro tokie dideli, kad jų suvogti neįmanoma. Du trečdaliai iš tų naujų programėlių neturi daugiau nei dešimt nusipirkimų, nes autorius pats daugiau nenuperka.

5) Pardavinėti savo nuotraukas, piešinius tam skirtose svetainėse. Šis punktas labai panašus į ketvirtą, tačiau jeigu ketvirtame punkte galite darbui atlikti nusisamdyti freelancerį, tai čia neišsisuksite ir visą darbą turėsite atlikti patys.

Aišku, yra skirtumas, tarp uždirbimo poros centų per metus ir galimybės gyventi iš to. Jeigu jus tenkina poros centų uždirbimas, tai bet kuris būdas puikiai tiks.

Suraskite populiarią svetainę, kuri šiais metais nėra parašiusi nei vieno 10 kažko kaip padaryti kažką. Būkim sąžiningi, per dešimt metų aš ir pats parašiau bent vieną tokį straipsnį ir greičiausiai daugiau nei vieną.

Tikrai gero ir naudingo turinio negalima suspausti iki dešimt paprastų punktų, nes kokybiškas turinys turi giliai analizuoti situaciją ir prieiti gerų išvadų. Kokybiškas turinys yra pritaikomas tik siauriai specifinei auditorijai, jis nėra universalus. Kokybiškas turinys nėra lengvai virškinamas.

Norėčiau skaityti daugiau kokybiško turinio, bet nežinau kaip jį rasti per visus 10 kažko kaip padaryti kažką.

Brukštelk žinutę