4 argumentai padėsiantys laimėti bet kokį ginčą

Kažkada ankščiau rašiau 100 priežasčių nieko neveikti, dabar nusprendžiau pateikti 4 argumentus kaip laimėti bet kokį ginčą.

1) Eik tu šikt – vidutinio nuotolio argumentas, nurodantis ginčo dalyviui kryptį, kuria jis turėtų traukti su savo nuomone. Jeigu manote, kad šis argumentas per daug stiprus ir nepadorus galite naudoti artimojo nuotolio argumentą: Eik tu nAmo, labai svarbu pabrėžti raidę A. Na, o jeigu jūs neturite jokių stabdžių, galite panaudoti ir tolimojo nuotolio argumentą, kuris skamba labai panašiai.

2) Į snukį nori? – vidutinio poveikio argumentas, tačiau turi net keletą trūkumų. Visų pirma prieš panaudojant tokio tipo argumentą reikia turėti svorio persvarą. Tarkim, jeigu jūs sveriate 90kg, o jūsų oponentas 60kg, tuomet viskas gerai, tačiau jeigu situacija atvirkštinė, jums vertėtų pasiieškoti draugo kuris taip pat svertų apie 60kg, kad sumoje jūsų argumentas būtų pakankamai stiprus. Kitas šio argumento trūkumas yra, jog jeigu netyčia tektų jį pritaikyti praktikoje, tuomet lieka įkalčiai oponento veide. Šiai kategorijai priklauso ir lengvo poveikio argumentas Darbo netekti nori?. Jis vadinamas lengvo, kadangi įkalčius po šio argumento panaudojimo labai lengva nuslėpti, be to jis veikia daug efektyviau, bet vėl gi labai svarbu turėti svorio persvarą savo pusėje. Taip pat turbūt atkreipėte, jog žodis „nori“ sakomas paskutinis ir labai svarbu jį pabrėžti.

3) Užsikišk – vidutinio stiprumo argumentas, labai svarbu kad būtų pateiktas kiek galima garsiau, jog išgirstų netik oponentas, bet ir kiek galima daugiau aplinkui esančių žmonių. Nedidelio stiprumo argumentas šiuo atveju būtų Užsičiaupk. Vis tik reiktų pastebėti, jog šitie argumentai ne visada efektyvus, ir todėl dažnai tenka juos paremti bent vienu argumentų iš mano anksčiau minėtų kategorijų.

4) Jau baigei? – šis argumentas priešingas argumentui Užsikišk, kadangi jį reikia pateikti kiek galima tyliau, dėl savo pateikimo specifikos gali tekti pakartoti kelis kartus, kadangi įsismarkavęs oponentas gali jūsų neišgirsti. Tai vidutinio stiprumo argumentas, kadangi jūsų oponentas bus priverstas suprasti, jog nenorite jo išklausyti. Lengvo pobūdžio argumentai šioje kategorijoje būtų Nu ir? arba Kas iš to?. Pateikus tokius klausimus oponentas pamanys, kad jūs nesupratote, kurios nors dalies jo nuomonės ir todėl pabandys paaiškinti, tačiau kelis kartus pakartojus tą patį klausimą, jis pagaliau nuspręs, jog esate beviltiškas ir bus priverstas užsičiaupti.

Jeigu dar žinote gerų argumentų pasidalinkite, bet perspėju iškarto necenzūriniai bus ištrinti iš karto.

 

Sėkmingų ginčų.

Brukštelk žinutę