Apie programavimo kalbas ir statybas

Aš jau vieną kartą rašiau apie programavimo kalbas. Ką gi noriu jums pristatyti dar vieną palyginimą, šį kartą apie namus ir statybas:

Assembly – „štai tau kastuvas ir plaktukas, nori pabandyti pastatyt namą?“

C++ – „Gerai, mes tau duosime ekskavatorių ir tiek sunkvežimių lentų, kiek reikia, daryk ką nori.“ Teoriškai tokių įrankių užtektų pasatytį ir visą miestą, bet kam taip vargintis?

HTML – Gali pasistatyti nuostabų fasadą, bet kai atsidarai duris ir į eini į vidų suprantu, jog vis tiek stovi lauke, ir kam ta viena siena reikalinga?.

PHP – Gali pastatyti milžinišką dangoraižį, bet dažniausiai daugelis stato tik tualetus, tiesa tie patys būna tokie skylėti, jog hakeriai nuolatos vagia tualetinį popierių, bet kita vertus pridengus gražiu fasadu galima privilioti daug žmonių. Žmonės, kurie pastatė tualetą, dažnai šalia ima statyti ir kioską, jeigu jie ko nors pasimokė statydami tualetą, tai kioskas būna ne toks skylėtas, tačiau bet kokiu atveju, hakeriai jeigu nori apsitarnauja patys, nieko nemokėdami už prekes.

Ruby on Rails – Arba statai iškarto dangoraižį, arba nestatai nieko. Statymo procesas vyksta taip: pirmiausiai pasakai, jog nori 16 aukštų pastato, atvažiuoja statybininkai sumontuoja karkasus, tuomet sakai, jog būtų gerai pastatą įstiklinti, atvažiuoja statybininkai iškrauna stiklus, tuomet pasiimi savo įrankius ir pats vienas visus stiklus turi susidėlioti į vietas.

Javascript – „Klausyk, bičiuli, matau, kad turi viešbutį, tau tikrai praverstų neoninė iškaba, ji privilios daugiau naujų klientų.“ Iš tiesų neoninės iškabos privilioja daugiau naujų klientų, bėda, ta kad jos erzina nusprendusius apsistoti kiek ilgiau.

Pascal – Seniau buvo madinga statyti nedidelius vieno-dviejų kambarių namukus, jei visi atrodo labai panašūs, bet žmonėms to užteko.

Java – tai nuostabus namas ant ratų, nori pasistatai Linux mieste, nepatinka gali persivežti į Windows miestą.

C# - „Gerai, žiūrėk čia yra pamatai visam miestui.“ Deja, daugelis pasižiūri ir pasistato poros kambarių namus, išimtinais atvejais vieną kitą dangoraižį, bet niekas dar nebandė pastatyti viso miesto.

XML – „Gerai, žiūrėk ten upelis teka, ten smėlis, ten molis. Imi molį lipdai plytą, žiovini saulėje, statai namą.“ Teoriškai galima pastatyti didžiausius ir prašmatniausiu rūmus, tačiau praktiškai dažniausiai žmonės apsiriboja šuns būdos pastatymu.

SQL – jūs galite statyti ką norit, bet tai bus tik tušti pastatai, gal reiktų įsidėti porą baldų?

Brukštelk žinutę