Apie programavimo kalbas ir statybas

Leisiu šiek tiek pataisyt kolegą. HTML ir XML nėra programavimo kalbos. Kaip tada atskirti programavimo kalbą nuo neprogramavimo? Simple! Programavimo kalba gali vadinti viską, kas turi sąlygų operatorius ir ciklus. Tiek užtenka. O tuo tarbu HTML ir XML yra sužymėjimo kalbos.

senisbesmegenis 2006-12-06 18:12:39 

Idomi improvizacija, bet kaip jau minejo Pawka tiek xml/html beje sql ir iš dalies javascript nėra programavimo kalbos. Turbūt ir pats žinai kam jos reikalingos. Bet visgi, tiek su html+javascript "nama" pastatyt gali, dėl to neiginčysiu ;)

Vėlgi leisiu sau pataisyti senįsbesmegenį. Kad JavaScript yra programavimo kalba tai čia 100%, net nežinau kodėl neturėtų taip būti. Na o dabar pakalbėkim apie SQL. Šiaip SQL yra užklausų kalba, kurioje galima naudoti loginias funkcijas. Apskritai, logika ir yra programavimo pradžia. Turėdami loginius kintamuosius, galime realizuoti įvairias logines funkcijas: tiek be atminties, tiek ir su atmintimi (trigerius, etc.). Toliau galime realizuoti automatus, kurie gali atlikti BET KĄ. Tai ir yra programavimas. Iš to seka, kad SQL yra programavimo kalba. Beje, turėtum žinoti, kad duomenų bazės savyje turi relizuotas daugybę funkcijų (tarkim kad ir paprasčiausia suma), o taip pat leidžia kurti savas procedūras. Manau klausimų likti neturėjo.

EImantas Vaičiūnas 2006-12-13 12:40:18 

Assembly: Štai tau du akmenys. Iš jų pasidaryk aštresnius įrankius iš kurių galėsi išsidrožti kotą kastuvui ir po kažkiek šimtmečių išgauti plieną. Po to galėsi bandyt statyti sudėtingas mašinas, kaip buldozerius, sunkvežimius. Ir tad galėsi bandyti pasistatyti sau namą

Pawka,
javascript kaip ir visokie actionscript ir panasus dalykeliai nera programavimo kalbos. tai yra scriptu rasymo kalbos. jie tik papildo tam tikrus dalykus bet is ju vienu jokios naudos nebus. su javascriptais gali papildyti html su action scriptais gali patobulinti ir sukurti tam tikrus veiksmus ir efektus kurdamas flash animacija

Brukštelk žinutę