Animacija. Accel World

Tris dalykai, kurių labiausiai nemėgstu: robotų kovos, mokykla, romantika. Šitas serialas turi viską. Tai kodėl aš apie jį kalbu?

Turiu prisipažinti, kad man patiko šito serialo idėja. Šiame pasaulyje visi gyvena prisijungę prie interneto… Įsivaizduokite, kad Google Glass tapo realybe, tačiau jums nereikia nešioti akinių, o savo akiratyje turite visą kompiuterį: norite rašote laiškus, norite žiūrite video arba atliekate bankines operacijas… Tai tik dalis idėjos.

Šiame pasaulyje egzistuoja ypatinga programa… tiksliau žaidimas, kuriame žaidėjai kaunasi tarpusavyje. Aišku, už pergales gauna taškus, kuriuos gali išleisti pirkdami geresnius ginklus ar kitus pribumbasus. Tačiau, taškus taip pat galima išleisti norint pagreitėti realiame pasaulyje. Jūs sakote: ką? Tikrai taip. Veikėjai naudoja tai siekdami pergalių kendo turnyre, bei norėdami gauti maksimalų balą mokykliniame egzamine. Būdamas greitesnis nei priešininkas gali laimėti bet kuriame kovų mene, kaip tai padeda išspręsti testą, neklauskit…

Šiame žaidime žaidėjai negali susikurti avatarų, kaip bet kuriame normaliame žaidime, kur žaidėjai pasirenka labiausiai patikusius bruožus. Žaidimas sukuria avatarą iš žaidėjo baimių, vaikystės traumų ir neišsipildžiusių troškimų. Visai įdomi idėja, ar ne?

Gerai, pakalbėkime apie patį serialą. Pagrindinis veikėjas yra Haruyuki Arita, kaip paritus, kaip pastačius. Tai vienintelis storas personažas šiame seriale ir jis labai netinka prie kitų. Visi yra kūdi ir ištįsę, o Arita praktiškai jiems yra tik iki kelių.

Mokykloje Arita yra reketuojamas ir vienintelis dalykas kuo jis džiaugiasi, tai kad gali būti greičiausias viename virtualiame žaidime. Arita avataras virtualiame pasaulyje yra paršiukas… Arita yra įsimylėjęs studentų tarybos viceprezidentę Kuroyukihime, tačiau būdamas nevykėlis mano, kad neturi jokių šansų net užkabinti merginą, kol vieną dieną pati mergina pasiūlo jam įsidiegti Brain Burst programą.

Kuroyukihime nori, kad Arita jai padėtų pasiekti dešimtą žaidimo lygį, kuris anot gandų leis susitikti su žaidimo kūrėju. Kad pasiektų dešimtą lygį, žaidėjas turi nugalėti penkis devinto lygio veikėjais, kurie vadinami karaliais, nes jie pasidalino žaidimą į zonas ir tarpusavyje nekariauja.

Serialas vyksta šiek tiek žaidime, šiek tiek realiame pasaulyje. Atvirai kalbant, kai kuriuos momentus seriale norisi praleisti… Kai kurie epizodai yra keisti… Pavyzdžiui ketvirtame epizode Kuroyukihime prisipažįsta meilėje Arita ir po to nieko neatsitinka… Ta prasme, nei vienas personažas pradedant ketvirtu epizodu nei karto nepasibučiavo, nekalbant apie ką nors daugiau… Skant, mokyklinė romantika, kai eini namo už rankučių susikibęs.

Seriale taip pat yra logikos spragų. Kiekvienas žaidėjas gali pakviesti tik vieną kitą žaidėją. Kiek žaidėjų turėtų pakviesti originalus žaidimo kūrėjas, kad žaidimas nemirtų? 50? Jeigu tarkim, kad grandinė maksimaliai tęstųsi per 6 žmones, tai iš viso būtų 300 žaidėjų… Esant tokiam skaičiui žaidėjų turėtų būti laikas, kai niekas nėra prisijungęs… Plus kokia tikimybė būtų sutikti žmogų realiame pasaulyje ir dar daugiau, kad jis eitų į tavo mokyklą?

Bet tai dar ne viskas. Jeigu žaidėjas pralaimi visus taškus, žaidimas automatiškai išsiinstaliuoja, žmogus pamiršta viską apie žaidimo egzistavimą ir negali niekada gyvenime instaliuotis antrą kartą. Esant tokioms sąlygoms, pakvietimas į žaidimą yra praktiškai aukso vertės. Ką jūs kviestumėte? Savo geriausią draugą ar atsitiktinį žmogų internete?

Kad žaidimas nenumirtų, originalus kūrėjas turėtų pakviesti bent jau 10.000 žmonių, bet jeigu jis pakviestų tiek daug, tai būtų keista, jeigu niekas nežinotų kas yra kūrėjas…

Apibendrinant, tikrai yra geresnių serialų, bet jeigu visus geresnius jau pažiūrėjote, galite pažiūrėti ir šitą.

Pabaigoje noriu pasakyti dar vieną dalyką. Aš viršuje aprašiau idėją ir sakiau, kad man jinai patiko. Dabar įsivaizduokite, jog tą idėją perkelti į kitą pasaulį, pavyzdžiui gansterių ant kiek istorija galėtų būti įdomesnė?

Serijos ilgis: 24 min.

Epizodų skaičius: 24 + 2 OVA + filmas

Kūrimo metai: 2012

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę