Animacija. Avatar: The Last Airbender

Čia kalbėsiu ne apie mėlynus katinus, bet apie kitokio tipo Avatarą.

Pasaulyje egzistuoja keturios tautos: vandens, oro, žemės ir ugnies valdytojai. Vienu metu pasaulyje gyvena tik vienas žmogus galintis valdyti visas keturias stichijas - tas žmogus vadinamas avataru. Avataras turi būti nešališkas pusiausvyros ir taikos tarp tautų saugotojas. Avatarui mirus jo siela pereina į kitos tautos tuo metu gimusio kūdikio kūną. Avataro ciklas yra toks: ugnis, oras, vanduo, žemė.

Mirus avatarui Roku, avataro siela perėjo į oro valdytojo kūną. Dvylikametis Aang sužino, kad jis yra avataras ir išsigandęs atsakomybės pabėga nuo savo mokytojų ant skraidančio bizono (ang. flying bison) Appa. Patekęs į audrą Aang įžengia į avataro būseną, kurioje sustingsta ledkalnyje šimtui metų. Per tą laiką Ugnies tauta išnaikina visus oro valdytojus, kad nebūtų avataro, kuris galėtų sustabdyti jų ekspansiją ir užkariauja beveik visą pasaulį.

Istorija prasideda, kai keturiolikmetė Katara ir metais vyresnis jos brolis Sokka atranda sustingusį Aang. Vaikai leidžiasi į kelionę po pasaulį, kad padėtų atkurti pusiausvyrą ir nugalėti Ugnies imperijos valdovą. Serialą sudaro trys sezonai, kurių kiekvienas vadinasi stichija, kurią Aang turi išmokti: vanduo, žemė, ugnis.

Ištremptas ugnies princas, šešiolikmetis Zuko, lydymas dėdės Iroh keliauja po pasaulį ir tikisi sugauti avatarą, kad užsitarnautų savo tėvo palankumą ir galėtų sugrįžti atgal pas savo tautą. Jis turbūt vienas įdomiausių personažų šitame seriale, viso veiksmo eigoje nei vienas žmogus nepasikeičia taip stipriai kaip Zuko. Galiausiai jis gauna tai ko siekė, tačiau kelias kuriuo tai pasiekė, kaip pasirodo, buvo visai ne toks kaip tikėjosi.

Iroh yra tikrasis ugnies sosto paveldėtojas, tačiau sostą iš jo atėmė jo brolis Ozai. Iroh atrodo labai linksmas, visuomet atsipalaidavęs, nerūpestingas senukas, tačiau iš tiesų jis yra labai stiprus karys bei slaptos Balto Lotuso draugijos įkūrėjas.

Seriale sutinkama ir daugiau veikėjų, kurių neapibūdinsiu, kad nepaspoilinčiau jums siužeto.

Serialas yra amerikiečių, tačiau jo piešimo stilius yra artimas rytų animacijai. Seriale išsakytos mintys ir filosofijos yra panašios į budistų filosofiją. Valdytojų judesiai, kuriais jie valdo elementus yra sukurti pasitelkiant skirtingus kinų kovos menų judesius. Todėl žmonės dažnai klaidingai šį serialą pavadina anime.

Serialas susilaukė neįtikėtinos sėkmės ir yra vienas iš geriausių Nicktoons produktų. Pagal serialą buvo sukurti tris video žaidimai, kortų žaidimas, kolekcinės figūrėlės, pliušiniai žaislai, LEGO ir filmas. Filmas pastatytas pagal tą patį scenarijų kaip ir šis serialas, kažkas pabandė tris sezonus sugrūsti į maždaug valandą laiko, tai buvo didžiulis pravalas. Aktoriai vaidina siaubingai, specialieji efektai apgailėtini. Jeigu norite sužinoti kaip nereikia kurti filmo pasižiūrėkite.

Serialas taip pat susilaukė tęsinio pavadinimu The Legend of Korra, bet apie jį pakalbėsiu kitą kartą.

Mane asmeniškai labiausiai žavi šio serialo pasaulis, kuris gana artimas steampunk, tik kitoks atsižvelgiant į visas valdytojų galimybes. Pasaulio sukūrimui autoriai greičiausiai nepagailėjo laiko, už kiekvienos tautos stovi ne tik jų gyvenimo vieta, bet ir filosofija, jų judesiai, tautosaka. Taip pat ir įvairūs nukrypimai nuo normos pvz. yra vandens valdytojų, kurie sugeba valdyti kraują arba žemės valdytojai sugeba valdyti geležį.

Šitam serialui turiu tik vieną priekaištą – jo pabaiga. Dėmesio spoileris. Visą serialą Aang kadrina Katarą ir jinai vis atstumia, tačiau paskutinės serijos paskutinę minutę Aang pasako Katarai: tekėk už manęs ir jinai sutinka. Galima buvo sugalvoti šimtą geresnių variantų, o ne tokį banaliai apgailėtiną.

Serijos ilgis: 22min.

Sezonų skaičius: 3

Epizodų skaičius: 61

Kūrimo metai: 2005 – 2008

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę