Animacija. Chihayafuru

Šis serialas savo pirmomis minutėmis siekia išbaidyti visus savo potencialius žiūrovus.

Gerai, kad aš neturėjau visiškai ką veikti ir pažiūrėjau daugiau nei dvi minutes.

Tai serialas apie japonų žaidimą Karuta. Kaip aš supratau iš serialo, taisyklės yra sekančios. Žaidimą sudaro šimtas kortelių, ant kiekvienos kortelės yra užrašytas klasikinis eilėraštis. Žaidimo metu naudojama penkiasdešimt kortelių, kurias pasidalina du žaidėjai, kiekvienam po dvidešimt penkias. Skaitytojas ima korteles atsitiktiniu būdu ir skaito. Žaidėjai turi pagriebti korteles. Pirmasis žaidėjas atsikratęs visų savo dvidešimt penkių kortelių laimi. Taisyklių yra daugiau, bet tai pačios pagrindinės.

Pagrindinė serialo veikėja yra Chihaya Ayase. Mergina į gyvenimą dažnai žiūri pro rožinius akinius. Jos svajonė yra tapti Karuta karaliene, t. y. geriausia žaidėja pasaulyje. Jinai turi labai greitą reakciją bei labai gerą klausą. To yra per akis, kad nugalėti vidutiniško lygio žaidėjus, tačiau žaidžiant prieš profesionalus to neužtenka. Žaidime taip pat svarbu ištvermė, emocinis stabilumas, galimybės atlaikyti aplinkinių spaudimą.

Taichi Mashima yra Mizusawa Karuta Club prezidentas, kuriuo tapo ne savo noru, bet Chihaya dėka. Vaikinas neturi nei greitos reakcijos, nei geros klausos, tačiau vis tiek daug treniruojasi ir stengiasi neatsilikti nuo Chihaya. Taichi yra geriausias mokyklos mokinys, bei tikras gražuolis, kuris patinka visoms merginoms. Jo mama yra labai griežta ir stipriai spaudžia vaikiną siekti geriausių rezultatų. Ji taip pat pataria dalyvauti tik tose rungtyse, kur jis gali laimėti bei mesti Karuta klubą. Taichi lyg ir yra įsimylėjęs Chihaya, tačiau nieko dėl to nedaro, nes supranta, jog mergina įsimylėjusi Arata, kas dažnai sugriauna jo emocinę pusiausvyrą ir trukdo pasiekti geresnių rezultatų žaidime.

Arata Wataya yra labiau antraeilis nei pagrindinis personažas. Jis būdamas vaikas įkvėpė Chihaya žaisti karuta. Deja, vėliau jų keliai išsiskyrė. Arata senelis tapo 7 kartus karuta žaidimo meistru ir išmokė visų triukų savo anūką. Po senelio mirties Arata apleido žaidimą, tačiau įkvėptas Chihaya atkaklumo bando sugrįžti į sportą.

Mizusawa Karuta Club pirmais metais be Taichi ir Chihaya taip pat prisijungia dar trys nariai. Yūsei Nishida – vaikystėje žaidė prieš Arata ir užėmęs antrą vietą žaidimą, kurį laiką iškeitė į tenisą, bet paskatintas Chihaya sugrįžo. Jis yra tikrai neblogas žaidėjas. Kanade Ōe yra mergina, kurią labiau domina klasikinė japonų aprangą ir eilėraščių interpretacijos, nei sportinis Karuta žaidimas. Tsutomu Komano yra antrasis geriausias mokyklos mokinys, prie klubo prisijungė, įtikintas, jog žaidimas palengvins mokymąsi, bet jo rezultatai po prisijungimo iš tiesų pablogėjo.

Šis serialas man primena All out. Jame daug pozityvios energijos bei sportinės dramos. Dramine prasme, tai vienas iš geriausiai sukonstruotų serialų, bent jau pirmo sezono pirma pusė. Turbūt reiktų perspėti, jog seriale yra daug ašarų.

Serijos ilgis: 24 min.

Sezonų skaičius: 2

Epizodų skaičius: 50 + OVA

Kūrimo metai: 2011 – 2013

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)