Animacija. Chowder

Kai kurie multikai niekada neatsidurs mano rekomenduojamų pažiūrėti serialų sąrašo viršuje, tačiau kaip kritikas jaučiu pareigą juos aptarti.

Šis serialas ypatingas tuo, kad jame yra labai daug paslėptos prasmės ir dviprasmybių. Galbūt, jei mano gimtoji kalba būtų anglų, viskas atrodytų paprasta ir lengvai pastebima, tačiau dabar esu tikras, jog maždaug pusės dalykų tiesiog nesugebu pastebėti.

Pagrindinis veikėjas yra Chowder. Jis violetinis katės – meškiuko – triušio hibridas, kuris mokosi virimo meno pas šefą Mung Daal. Chowder svajoja tapti geriausiu šefu, tačiau jis nuolatos alkanas bei nesugeba ilgam sutelkti dėmesio, todėl nuolatos ką nors padaro ne to: suvalgo patiekalą, paduoda ne tą ingredientą ar kitais būdais sukelia problemų savo mokytojui. Chowder taip pat yra jūros gėrybių troškinys patiekiamas su pienu. Kas nors tokį patiekalą ragavote?

Mung Daal – senas, mėlynas kavinės savininkas. Jis sako: “aš turiu ūsus vadinasi esu geras šefas”. Mung Daal taip pat yra indiškas patiekalas, kurio pagaminimo subtilybių aš nesuprantu.

Shnitzel – akmeninis monstras, kuris visuomet sako tik vieną frazę „Radda“. Jis atlieka pagalbinius darbus virtuvėje: plauna grindis, neša/kilnoja sunkius daiktus ir t.t. Schnitzel yra mėsos gabalas apvoliotas džiūvėsiuose ir keptas dideliame kiekyje aliejaus, jo galima paragauti ir Lietuvoje.

Truffles yra Mung Daal žmona, kuri dažniausiai atlieka padavėjos – kasininkės vaidmenį bei tvarko visus verslo reikalus. Virtuvėje jinai pasirodo retai, bet dažniausiai su trenksmu. Truffle yra grybas, kuris virtuvėje vartojamas kaip labai brangus prieskonis.

Gazpacho – mamutas, keistų produktų pardavėjas ūkininkų turgelyje. Pas jį ateina apsipirkti visi šefai prieš gamindami bet kokį patiekalą. Chowder tuo tarpu pas pardavėją ateina klausti patarimų įvairiais gyvenimo klausimais. Pardavėjas gyvena po savo mamos padu, kuri nei viename epizode taip ir nepasirodo. Gazpacho yra šalta ispanų daržovių sriuba.

Ms. Endive yra labai apkūni konkuruojanti šefė. Ji dažnai tampa pagrindiniu antagonistu bei įsitraukia į romantinius santykius su Shnitzel. Endive taip pat yra kažkokia daržovė. Kas tai per daiktas lietuviškai?

Panini yra rožinis katės ir triušio hibridas, kuris mokosi virimo meno pas Ms. Endive. Ji yra įsimylėjusi Chowder ir apie tai primena kiekviena pasitaikiusia proga, todėl Chowder nuolatos laksto šaukdamas „aš nesu tavo vaikinas“. Panini taip pat yra kažkoks sumuštinis.

Beveik kiekviename epizode Chowder gamina kokį nors patiekalą, kuris savaime suprantama niekuo nėra panašus į realybę pavyzdžiui sprogstantys burgeriai. Šiame seriale derinama pieštoji ir lėlių animacija. Lėlių animacija dažniausiai papasakoja kokį nors trumpą anekdotą serialo pabaigoje. Serialo pradžioje, kai dainuojama intro daina, vaizdas orkaitėje visuomet būna kitoks.

Dar įdomus momentas, jog, kai veikėjas juda, tarkim, pakelia rankas drabužio tekstūra tarsi lieka sustingusi, todėl gaunasi labai keistas efektas.

Šis serialas laimėjo šešias Annie, vieną Primetime Emmy nominacijas, taip pat buvo nominuotas dar dviem Emmy.

Serijos ilgis: 22 min, epizodą sudaro dvi istorijos

Sezonų skaičius: 3

Epizodų skaičius: 49

Kūrimo metai: 2007 – 2010

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)