Animacija. Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Kas nori man paaiškinti, kodėl anime kūrėjai taip mėgsta robotų kovas?

Šis serialas turi tris dalykus, kurie man nepatinka: robotus, moksleivius ir moterų plaukimo komandą. Vis dėl to jis mane užkabino.

Code Geass – tai specialios galios, kurias turi tam tikri žmonės. Kokią galią žmogus gauna priklauso nuo jo asmenybės, charakterio. Seriale paminėtos galios: kūno keitimas, ateities matymas, meilė, atmintis ištrynimas, laiko sustabdymas.

Serialo veiksmas vyksta alternatyvioje visatoje, kur egzistuoja tik trys valstybės: Britannia, Kinijos federacija, Europos Sąjunga. Istorija prasideda po to kai Britannia nukariauja Japoniją ir pervadina ją į Zone 11. Britannia greitai panaikina visų japonų teises ir ima diskriminuoti kaip ir savo kitas numeruotas zonas.

Lelouch Lamperouge yra Britannia princas gyvenantis su sese Zone 11. Jis slepia savo tikrąją tapatybę ir eina į vietinę mokyklą. Vaikinas yra neįtikėtinai protingas ir mėgsta žaisti šachmatais, tiesa pasakius, šiame seriale neįtikėtinai daug žmonių mėgsta šachmatus.

Lelouch atsitiktinai pateka į kovą tarp sukilėlių ir Britannia armijos, armija nenori palikti bereikalingų liudininkų, kaip jinai susidoroja vietiniais, todėl nori pašalinti ir vaikiną. Jį atsitiktinai išgelbėja mergina C2. Lelouch sudaro kontraktą (galima sakyti, jog su velniu) ir už tai gauna Geass galią. Savo galia jis gali įsakyti žmogui padaryti bet kokį dalyką, tačiau vienam žmogui savo galią jis gali panaudoti tik vieną kartą.

Lelouch nori atkeršyti už motinos žmogžudystę ir išlaisvinti Japoniją. Norėdamas išsaugoti savo tapatybę jis užsideda kaukę, pasivadina Zero ir ima vadovauti Japonijos pasipriešinimui.

Suzaku Kururugi yra geriausias Lelouch draugas ir buvusio Japonijos ministro pirmininko sūnus. Vaikinas taip pat nori išlaisvinti Japoniją, tačiau tam pasirenka kitą kelią. Suzaku svajoja nuo paprasto kareivio užkopti iki pirmojo Britannia riterio, tuomet tapęs riteriu gauti valdyti Japoniją kaip autonominę zoną.

Pagrindinis konfliktas nuolatos sukasi aplink Japoniją, tiek vienoje, tiek kitoje kariaujančioje pusėje yra labai daug žmonių ir visų jų pristatyti tiesiog neįmanoma, karo eigoje jie keičia puses. Tiesiog norėjau parodyti kur vyksta, mano nuomone pagrindinis konfliktas – tarp dviejų draugų, siekiančių to pačio tikslo, tačiau skirtingomis priemonėmis.

Beje, vos nepamiršau svarbiausio dalyko, kovai naudojami Knightmare robotai. Kiekvieną robotą valdo vienas pilotas, robotai turi visą eilę ginklų, pradedant nuo raketų, kulkosvaidžių, kardus ir, savaime suprantama, skydus. Nenoriu pameluoti, bet rodos serialas prasideda nuo penktos kartos robotų, o serialo eigoje einama net iki devintos.

Kaip žiūrovas, aš negaliu pasakyti, jog šitą serialą žiūrėti yra malonus jausmas. Daugybė žmonių žūsta, geri, teigiami, malonūs personažai tampa karo aukomis, blogi niekšeliai išgyvena ir daro dar daugiau niekšybių. Negaliu simpatizuoti Lelouch, nes jo tikslų siekimo kelias reikalauja daugybės aukų. Negaliu simpatizuoti ir Suzaku, nes Britannia kilmingieji nuolatos kartoja, jog žmonės nėra lygūs ir diskriminacija teisingas gyvenimo būdas.

Kaip scenaristas turiu pasakyti, jog tai geriausias serialas, kokį esu matęs ir jį privaloma pažiūrėti visiems, kurie nori patys tapti scenaristais arba rašytojais. Šiame seriale drama keičia komedija, įtemptas scenas keičia kvailionės mokykloje, mūšio laukus ir lavonus keičia vaizdai iš moterų plaukimo komandos dušinės. Jeigu kas nors pamėgintų nupiešti šito scenarijaus grafiką – tai būtų sinusoidė. Sinusoidė yra tobulas būdas perteikti siužetą. Jeigu nuolatos laikysi žiūrovą ant įtampos jis pavargs, todėl reikia nuolatos keisti tempą, tai įtempiant, tai prajuokinant.

Seriale mane trikdė tik vienas dalykas: Britannia piliečiai labai lengvai sugeba atskirti save nuo japonų. Realybėje, mes gana lengvai atskirtume europietį nuo japono, pagal siauresnis akis, odos spalvą, ar net gi aprangą, jeigu tai ne juodas kostiumas. Tačiau šiame seriale man visi veikėjai yra vienodi. Ta prasme, aš žinau kas yra kas, bet pasakyti, jog jie priklauso skirtingoms etninėms grupės aš negalėčiau.

Serijos ilgis: 24 min.

Sezonų skaičius: 2

Epizodų skaičius: 50

Kūrimo metai: 2006-2008

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę