Animacija. Moribito: Guardian of the Spirit

Ką pasakytumėte apie pasaką su Japonijos tradicinių prieskoniu?

Moribito yra dvylikos knygų fantastinis ciklas iš kurių tik dvi buvo išverstos į anglų kalbą. O pirmoji knyga buvo paversta šiuo serialu. Moribito - tai nuostabi, širdį sušildanti pasaka, nors visiškai neatitinka tradicinio mano pasirenkamų serialų skonio, mane labai sužavėjo, nesuprantu, kodėl niekas nesiėmė animuoti likusių šios istorijos dalių.

Princo Chagum kūne kiaušinį padėjo vandens demonas, todėl jo tėvas norėdamas išgelbėti savo šeimą ir valstybę nuo prakeiksmo užsakė vaiko žmogžudystę. Tačiau princo motina nori išgelbėti savo vaiką bet kokia kaina ir pasamdo Balsa saugoti Chagum gyvybę. Taip prasideda judviejų kelionė po nuostabų ir pavojingą pasaulį.

Balsa nėra eilinė moteris. Ji treniruotas karys kovojantis ietimi. Tačiau net gi būdama geriausia, geresnė nei daugelis vyrų kovotojų, kovų metu jinai stengiasi nežudyti priešininkų.

Balsa nieko nepasiektų be savo draugų, kurie gydo jos žaizdas ir padeda pasislėpti nuo Imperatoriaus karių. Keisčiausi moters santykiai yra su Tanda. Tanda yra kalnuose gyvenantis žolininkas, jos draugas nuo vaikystės. Tanda nekartą parodo, jog yra įsimylėjęs Balsa, tačiau ši į tai niekaip nereaguoja.

Senolė šamanė Torogai neįtikėtinai išmintinga, galinti pasikalbėti su dvasiomis apsiima išsiaiškinti ką daryti su vandens demono kiaušiniu. Paaiškėja, kad vandens dvasia kiaušinį padeda kas šimtą metų, o kiaušinio išsiritimo metu, jo nešiotojas žusta. Kaip išgelbėti berniuką?

Serijos ilgis: 25 min.

Sezonų skaičius: 1

Epizodų skaičius: 26

Kūrimo metai: 2007

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę