Animacija. Ergo proxy

Tai yra pats keisčiausias anime kokį žiūrėjau.

Veiksmas vyksta praėjus tūkstančiui metų po ekologinės katastrofos ištikusios visą planetą. Gyventi galima tik specialiuose miestuose įrengtuose po kupolais. Kiekvienas miestietis turi jam skirtą robotą – AutoReiv, be kurio niekur negali eiti.

Istorija prasideda Romdeau mieste. Įvykdoma keletas žiaurių žmogžudysčių ir AutoReiv'ai yra užkrečiami Cogito virusu. Bylą tirti ima Re-L Mayer kartu su savo partneriu AutoReiv Iggy. Visų nusikaltimų centre atsiduria paprastas imigrantas Vincent Law, kurio vienintelis noras tapti paklusniu pilnateisiu Romdeau miesto piliečiu.

Galbūt jau atkreipėte dėmesį į veikėjų vardus. Šiame seriale gausu užuominų į įvairius mitus, filosofinių diskusijų. Aš sakau, kad tai keisčiausias anime kokį žiūrėjau, nes iš pradžių veiksmas vyksta normaliai kaip ir bet kuriame kitame seriale, tačiau pist ir viena serija iškrenta iš konteksto. Pavyzdžiui vienu metu Vincentas atsiduria žaidime panašiame į „Milijonierius“, kur atsakinėdamas į klausimus gali laimėti pinigų. Kaip jis ten atsidūrė nėra paaiškinama. Tokių epizodų, kur nesupranti kas atsitiko, o tiesiog turi priimti tai kas vyksta yra ir daugiau.

Dabar truputi spoileris, papasakosiu kaip istorija vystosi toliau. Baisiai atrodantis žudikas ima vytis Vincent, jam kažkaip pavyksta išsigelbėti, tačiau jis neturi supratimo kodėl buvo užpultas. Vincent norėdamas atgauti atmintį nusprendžia keliauti į savo gimtąjį miestą – Mosk. Kartu su juo keliauja ir Re-L, Iggy bei vaikiškas robotas Pino.

Serijos ilgis: 25 min.

Sezonų skaičius: 1

Epizodų skaičius: 23

Kūrimo metai: 2006

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)