Animacija. Psycho-Pass

Ar norėtumėte gyventi pasaulyje, kuriame galima akimirksniu nustatyti žmogaus emocijas ir ketinimus?

Būtent tokį pasaulį siūlo šis anime. Veiksmas vyksta 2113 metais. Žmogaus psichinė būsena matuojama pasitelkiant specialią technologiją, o to matavimo rezultatas yra išreiškiamas spalva ir vadinamas Psycho-pass. Psycho-pass tarp kitų parametrų yra ir nusikalstamumo koeficientas. Kai žmogaus koeficientas artėja prie kritinio jam siūlomos įvairios terapijos. Kai jis viršija žmogus uždaromas iš psichiatrinę ligoninę. Kai jis viršija labai stipriai, žmogus tiesiog sunaikinamas.

Psycho-pass įvertinimus gali teikti po visą miestą išdėliotos valstybinės kameros arba policininkų ginklai vadinami Dominator.

Istorija prasideda, kai naujokė policininkė Akane Tsunemori atvyksta į nusikaltimo vietą. Paprastai nusikaltimą tiria du policininkai ir jiems padeda keturi vykdytojai. Vykdytojais vadinami žmonės, kurių nusikalstamumo koeficientas viršijo leistiną normą, kad galėtų gyventi normalų gyvenimą, tačiau vietoj to, kad uždarytų juos į beprotnamį, jiems suteikiamas šansas padėti policininkams. Vykdytojų gyvenimas yra stipriai suvaržytas ir jie negali niekur eiti be juos lydinčio policininko.

Iš pirmo žvilgsnio grupė policininkų tiria žiaurių atsitiktinių nusikaltimų virtinę, tačiau Shinya Kogami tvirtina, jog už visų nusikaltimų slypi tas pats blogio genijus. Iš pradžių niekas nenori juo patikėti, tačiau tuomet pradeda lysti netiesioginiai įrodymai, kad jis gali būti teisus.

Vienas iš filmo epizodų rodo kaip vyras užpuola moterį ir negyvai ją užmuša. Žmonės ilgai gyvenę saugioje visuomenėje nežino kaip reaguoti į tokį elgesį, todėl apstoja ratu ir savo telefonais tiesiog filmuoja įvykį, tačiau niekas nesivargina nei padėti, nei kviesti policiją.

Tai yra pats geriausias siužetas, kokį tik esu matęs anime seriale. Serialo laikas nėra švaistomas veltui ir įtraukiama į veiksmą nuo pat pirmos minutės ir nepaleidžiama iki paskutinės serijos. Antras sezonas turėtų pasirodyti 2014 rudens antroje pusėje, o 2015 žadamas net gi filmas. Tai mane neramina, atsižvelgti į tai kaip baigėsi serialas, tiesiog neįmanoma padaryti geriau. Aš labai bijau, kad antras sezonas bus visiškas pravalas palyginus su pirmuoju.

Dabar apie blogus dalykus. Žiūrėdamas šį serialą aš supratau kaip nekenčiu klasikinio anime stiliaus. Akys didesnės nei traktoriaus žibintai, veidas toks lygus kokios Kauno gatvės niekada nebus, o šukuosenos atrodo taip lyg dailininkas ketino piešti ananasus ir paskutiniu momentu persigalvojo.

Manyčiau, jog šis serialas turėtų patikti Ghost in the Shell fanams. Nors abu siūlo skirtingus pasaulius, tačiau panašumu irgi galima rasti.

Serijos ilgis: 23 min.

Sezonų skaičius: 1

Epizodų skaičius: 22

Kūrimo metai: 2012-?

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę