Animacija. Darker than Black

Kai kalbame apie superherojus, tiesiog negalime nepaminėti šito serialo.

Amerikietiškiems superherojams su didele galia ateina didelė atsakomybė, kitaip sakant sąžinė arba niekas. Pavyzdžiui Supermenas gali viską ir turi tik vieną silpnybę, norit pasinaudoti ta silpnybe reikia būti superblogiečiu. Mes puikiai žinome, jog istoriją rašo nugalėtojai ir propaganda valdo. Kadangi Supermenas visuomet laimi, kyla logiškas klausimas: galbūt tikrasis gerietis yra Leksas Liutoras? O visi žmonės gyvena su išplautomis smegenimis valdomi tirono Supermeno?

Tai buvo lyrinis nukrypimas, o dabar pažvelkime į serialą Darker than Black.

Šiame seriale kartu su galiomis, kurios vadinamos kontraktu, veikėjai gauna ir bausmes. Pavyzdžiui: galimybė - kontroliuoti žmones, bausmė – valgyti žiedlapius; galimybė – sukurti vakuumą, bausmė – gerti vaikų kraują; galimybė – teleportacija, bausmė – pabučiuoti ką nors; galimybė – supergreitis, bausmė – valgyti burgerius; galimybė - garso rezonansas, bausmė – ką nors suvalgyti ir išvemti; galimybė – nuotoliniai sprogimai, bausmė – gerti karštą pieną; galimybė – užšaldyti vandenį, bausmė – rūkymas; galimybė – vabalų valdymas, bausmė – savo plaukų pešiojimas. Kiekvieną kartą pasinaudojęs savo galia veikėjas privalo įvykdyti bausmę.

Prieš dešimt metų Pietų Amerikoje atsirado paslaptinga erdvinė anomalija pavadinta „Dangaus vartais“, netrukus Tokijuje atsirado analogiška anomalija pavadinta „Pragaro vartais“. Kartu su šiomis anomalijomis danguje išnyko tikros žvaigždės ir buvo pakeistos netikromis. Kiekviena žvaigždė atitinka tam tikrą kontraktą, vykdytojui mirus – žvaigždė užgęsta.

Savaime suprantama, jog žmonių turinčių ypatingų galių ramybėje nepalieka vyriausybės ir kitos įtakingos organizacijos.

Pagrindinis veikėjas Hei gyvena dviguba gyvenimą: viešai jis yra studentas Li Shenshun (nors nei karto per visą serialą į universitetą nėjo) privačiai jis yra vykdytojas galintis manipuliuoti elektra. Po kiekvieno savo galių panaudojimo jis puola gausiai valgyti, kas labai stebina visus restorano lankytojus ir virėjus. Hei nori surasti savo seserį, kuri slaptos misijos į Pietų Ameriką metu dingo „Dangaus vartuose“.

Yin dar vadinama „lėle“ sugeba liesdama vandenį sekti ar surasti bet kokį žmogų. Lėlės neturi emocijų ir pačios nesugeba priimti sprendimų.

Mao yra vykdytojas katės kūne ir galima sakyti Hei partneris. Jis dažnai nukreipia kitų dėmesį suteikdamas laiko ir pranašumo reikalingo Hei.

Huang prižiūri Yin ir duoda užduotis Hei. Jis atstovauja paslaptingai organizacijai vadinamai Sindikatu.

Kadangi vykdytojų veikla dažnai pažeidžia įstatymus, o kartais pasibaigia ir jų pačių ar kitų žmonių žūtimis, negalima apsieiti ir be policijos. Misaki Kirihara yra specialaus dalinio sukurto specialiai tirti vykdytojų nusikaltimus vadė.

Nors mane stipriai sužavėjo pats pasaulis ir idėja, jog su galiomis turi ateiti bausmė, pati istorija man nepatiko. Istorija man pasirodė per daug muilo opera, aišku, nereikia suprasti, jog tai yra meksikietiška myliu-nemyliu, bet gana arti.

Šis serialas sulaukė dviejų tęsinių Gemini of the Meteor (2009 metai 12 epizodų) ir (Gaiden 2010 metai 4 epizodai).

Serijos ilgis: 24 min.

Sezonų skaičius: 1

Epizodų skaičius: 25

Kūrimo metai: 2007

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)