Animacija. Dimension W

Kas atsitiktų, jeigu pasaulis turėtų neišsenkamas energijos atsargas?

Netolimoje ateityje 2036 metais atrandama ketvirtoji dimensija W. Kompanija New Tesla sukuria priemones, kuriu pagalba yra siurbiama energija iš W dimensijos ir tiekiama žmonėms. Dažniausiai jinai tiekiama batareikų vadinamų coils pavidalu.

Istorijos veiksmas vyksta 2072 metais. Be legalių batareikų egzistuoja ir nelegalios batareikos, kurios turi daugybę privalumų: yra galingesnės, pigesnės, o svarbiausia neseka naudotojų ir nesiunčia informacijos New Tesla kompanijai. Aišku, New Tesla yra nepatenkinta tuo ir samdo premijų medžiotojus konfiskuoti nelegalias batareikas.

Kyouma Mabuchi yra vienas iš daugybės premijų medžiotojų, tačiau jis yra išskirtinis. Turbūt vienintelis žmogus, kuris niekur, niekada nenaudoja batareikų. Jo automobilis yra senas ir varomas kuru. Jo ginklai yra mėtomi spygliai.

Mira Yurizaki yra robotas, kuris galėtų atrodyti kaip tikra mergaitė neatskiriama nuo žmogaus, jeigu ne keista uodega. Mira tampa Kyouma partneriu nelegalių batareikų medžioklėje.

Loser – vagis, kuris savo nusikaltimus paverčia šou, tačiau nieko nepavagia ar bent jau taip mano publika. Jis naudoja batareikas savo kojose, kad greičiau bėgų, savo rankose, kad stipriau smūgiuotų, taip pat kamerose, kad transliuotų savo šou žiūrovams.

Kaip jau nekartą teko pastebėti, dabar daugelis anime yra tarsi dalinami į dvi dalis: pirmoji pasaulio ir veikėjų pristatymas, antroji įvykis. Pirmose šešiose serijose susipažinsime su Kyouma, Loser, bei New Tesla darbuotojais, pamatysim kaip jie dirba gausim užuominas į jų praeitį bei nusikaltimus, kuriuos slepia. Antroje pusėje visi persikels į Velykų salą, kurioje bus atskleista tiesa apie Kyouma praeitį ir kodėl jis nekenčia batareikų, kodėl Loser dėvi kauke ir organizavo tas vagystes.

Vienas dalykas, kuris man kliuvo žiūrint šį anime, tai aš nemanau, jog pasaulis t. y. valstybės sutiktų, jog viena įmonė turėtų neribotą monopoliją ant viso pasaulio energijos.

Antras dalykas, tai kodėl negali nuotykis prasidėti nuo pirmo epizodo ir tęstis iki galo? Rašytojai tai sugeba, kodėl manga/anime kūrėjai to nesugeba? Pasaulis tikrai yra įdomus, tačiau istorija, kuri atskleidžia kas yra kas neypatingai... Man rodos, jog tame pasaulyje galima būtų sukurti daugiau įdomių istorijų su tais pačiais personažais arba kitais. Jeigu nelegalių batareikų pardavėjai būtų ne šiaip eiliniai nusikaltėliai, bet žmonės norintys sužlugdyti monopoliją, jau turim įdomų konfliktą.

Bet kokiu atveju, šią vasarą lyg ir nenusimato nieko įdomesnio, ką būtų galima pažiūrėti.

Serijos ilgis: 24 min.

Epizodų skaičius: 12+OVA

Kūrimo metai: 2016

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę