Animacija. Knights of Sidonia

Kartais pasaulis būna įdomesnis už pačią istoriją.

Leiskit aš jums pristatysiu pasaulį šiek tiek pasoilindamas pačią istoriją.

Prieš tūkstantį metų Žemę užpuolė ir sunaikino išvaizdą keičiantys ateiviai – monstrai vadinami Gauna. Daugybė laivų pakilo į kosmosą norėdami išgelbėti žmoniją. Sidonia yra vienas iš tų laivų ir galbūt paskutinė žmonijos gyvenvietė. Įdomus dalykas, kad net 25% laivo sudaro dirbtinė jūra.

Tūkstantį metų keliaujant pasikeitė daugybė dalykų. Dabar egzistuoja trys lytis: vyrai, moterys ir trečioji. Trečioji lytis nėra nei vyras, nei moteris, tačiau vėliau gali tapti vienu iš jų susidarius tinkamoms sąlygoms. Žmonėms nereikia daug maisto, nes visi jie gali fotosintetinti. Kai kurie komandos nariai pavyzdžiui kapitonė yra nemirtingi, tačiau ši informacija nuo visuomenės slepiama. Man iš pradžių erzino, kad daugybė veikėjų atrodo identiškai, bet kai visi yra vienas kito klonai, tuo piktintis nereikėtų.

Istorija prasideda tuo momentu, kai po ilgo ramybės periodo, Sidonia užpuola Gauna. Gynybai naudojami laivai – robotai Gardes. Norint nužudyti Gauna reikia perdurti jos branduolį, tuomet Gauna desintegruojasi. Gauna branduolį gali perdurti tik Kabizashi – ieties antgalis padarytas iš labai reto ir keisto metalo. Visi jaunuoliai yra treniruojami tapti Gardes pilotais, tačiau jais tampa tik patys geriausi. Tiesa, mūšio su Gauna išgyvenimo šansai nėra dideli, todėl galiausiai visi, kas treniruojasi tampa ir pilotais.

Pagrindinis istorijos personažas Nagate Tanikaze. Nagate ilgą laiką gyveno su savo seneliu apleistose Sidonia koridoriuose. Senelis vaiką vertė treniruotis simuliatoriuje kovas prieš Gauna kiekvieną laisvą minutę. Seneliui mirus ir pritrūkus maisto Nagate išlenda į tikrąjį pasaulį ir iš karto būna paskiriamas į pilotus. Savaime suprantama, jo pirmasis pasirodymas nėra sėkmingas, tačiau greitai jis tampa geriausiu pilotu.

Iš pradžių Nagate niekas nepriima į savo draugus kaip keistuolio ir atskalūno, tačiau jam tapus sėkmingu pilotu, jį įsimyli visos panos. Nagate turbūt vienintelis žmogus, kuris negali fotosintetinti.

Izana Shinatose yra trečiosios lyties atstovė. Izana tampa pirmuoju ir turbūt ištikimiausiu Nagate draugu, nuo tos akimirkos kai jis patenka į pasaulį ir būna šalia laimėje ir nelaimėje.

Yuhata Midorikawa sužinojusi apie Nagate sėkmę nusprendžia neatstoti nuo jo ir priversti vaikiną ją įsimylėti, tačiau Nagate visų jos pastangų nepastebi.

Captain Kobayashi – nemirtinga laivo kapitonė, kuri viešumoje pasirodo tik su kauke, Nagate yra vienas iš nedaugelių žmonių, kurie matė jos tikrą veidą.

Lala Hiyama – meška. Labai keistai atrodo, kai visi gyventojai yra žmonės, o tarp jų viena kalbanti meška.

Antrąjį šio serialo sezoną išskirtinėmis teisėmis įsigijo Netflix.

Šis serialas pastatytas pagal to paties pavadinimo mangą. Negaliu kritikuoti mangos, nes neaišku kiek serialas perkėlė iš jos, o kiek nukirpo dėl laiko stokos ar kitų priežasčių, tačiau serialo istorija vietomis tikrai buksuoja ir palieka daugybę neatsakytų klausimų. Tačiau visas tas klaidas aš galiu atleisti, nes gyvenimas pavaizduotas šitame kosminiame laive mane tikrai žavi.

Serijos ilgis: 24 min.

Sezonų skaičius: 2

Epizodų skaičius: 24

Kūrimo metai: 2014 – 2015

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę