Animacija. Last Exile

Nedaug anime serialų užkabina nuo pirmos serijos taip, kad negali atsitraukti.

Pirmiausiai mane sudomino pasaulis. Tai tarsi steampunk, tačiau vietoj garų naudojama „Claudia“. Pasaulio išsivystymo lygis yra pasiekęs maždaug devyniolikto amžiaus Europą. Prester planetoje gyvena dvi kovojančios tautos Anatoray ir Disith, juos skiria pavojingų oro srautų regionas vadinamas Grand Stream. Kad karas vyktų sąžiningai kovojančias puses prižiūri Gildija, kuri taip pat tiekia technologijas ir kurą abiem pusėms.

Kadangi telefonų ar panašių technologijų nėra, tai svarbūs pranešimai yra pristatomi mažais dviviečiais lėktuvais vadinamais vanship. Misijos vertinamos dešimties žvaigždučių skalėje. Viena žvaigždutė – pati lengviausia. Pagrindiniai personažai Claus Valca ir Lavie Head, dirbantys kurjeriais Anatoray šalyje, paprastai renkasi trijų žvaigždučių misijas.

Claus ir Lavie nuo mažens augo kartu. Jų abiejų tėvai buvo geriausi draugai ir žuvo vykdydami dešimties žvaigždučių misiją. Nuo to momento vaikai pradėjo mokytis skraidyti lėktuvu, kad galėtų įveikti Grand Stream savo tėvų atminimui.

Seriale taip pat yra ir antro tipo lėktuvai: didžiuliai, labiau primenantys laivus plaukiojančius dangumi, nei lėktuvus, kuriuos įpratę matyti mes. Tais didžiuliais lėktuvais šalys kariauja viena prieš kitą.

Viena dieną Claus ir Lavie pasižada pristatyti mergaitę Alvis E. Hamilton į paslaptingą laivą vadinama Silvana, kurioje pilotai ir pasilieka, kad galėtų pasirūpinti savo naująją drauge.

Pasaulyje vanduo yra skirstomas pagal rūšis ir aukščiausią rūšį gali gerti tik patys turtingiausi. Prastuomenė gauna gerti žemesnio lygio vandenį. Nesu tikras ar teisingai supratau, bet rodos „Claudia“ taip pat naudojama kaip ir piniginis vienetas.

Iš mano pristatymo gali pasirodyti, jog yra tik viena istorija, tačiau iš tiesų istorijų yra daugiau ir labai susipynusių: Silvanos kapitono Alexander Row, Silvanos vicekapitonės Sophia Forrester, Silvanos vanship pilotės Tatiana Wisla, muškietininko Mullin Shetland, gildijos nario Dio Eraclea.

Tiesa, serialo pabaiga man pasirodė biški ištęsta ir šiek tiek nuvylė. Kita vertus, su tiek personažų vargu ar galima sugalvoti pabaigą, kuri patiktų visiems.

Serialas susilaukė tokio didelio populiarumo, kad buvo sukurtas tęsinys Last Exile: Fam The Silver Wing, kuris mano nuomone visiškai neprilygsta originalui. Šiais metais taip pat turėtų pasirodyti Last Exile filmas.

Serijos ilgis: 24 min.

Epizodų skaičius: 26

Kūrimo metai: 2003

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)