Animacija. Made in Abyss

Man patinka serialai su originaliais pasauliais. Leiskite jums pristatyti geriausią 2017 metų anime.

Pradėkime nuo originalaus pasaulio. Orth miestas yra įsikūręs Beoluska jūros saloje. Orth miestas įsikūrė aplink keistą bedugnę. Iš pradžių buvo tik bedugnė saloje, tačiau, kai žmonės sužinojo apie bedugnę, daugybė nuotykių ieškotojų patraukė čia ir taip atsirado miestas. Bedugnė yra suskirstyta į šešis lygius, bent jau tiek informacijos kol kas pavyko surinkti tyrinėtojams. Kiekvienas lygis skiriasi savo fauna ir flora bei randamais artefaktais. Į kuo žemesnį lygį nusileidi tuo sunkiau grįžti. Tai vadinama bedugnės prakeiksmu. Kol leidiesi žemyn ar būni tame pačiame lygyje, nieko blogo nejauti, bet kai tik bandai pakilti vienu lygiu aukščiau užpuola bedugnės prakeiksmas.

Kadangi norint nusileisti į skirtingus lygius reikia skirtingos ištvermės ir patirties, tyrinėtojai yra skirtomis pagal švilpukų spalvas. Raudona spalva yra pati žemiausiai, šio švilpuko turėjai gali nusileisti tik į pirmą bedugnės lygį. Kitos spalvos pagal eiliškumą yra mėlyna, juoda, balta. Baltų švilpukų turėtojų yra neįtikėtinai mažai ir jie turi, pavadinkim tai, papildomas magiškas galias, kurios kiekvieną švilpuko turėtoją paverčia unikaliu.

Pagrindinė serialo veikėja yra dvylikos metų mergaitė Riko, raudono švilpuko savininkė. Mergaitės mama Liza balto švilpuko savininkė dingo bedugnėje prieš dešimt metų, todėl Riko svajoja tapti baltuoju švilpuku ir surasti bedugnėje savo mamą.

Riko gyvena vaikų namuose. Vaikų namai verčia vaikus rinkti bedugnės relikvijas, kurios vėliau parduodamos, o pinigai naudojami vaikams išlaikyti. Pirmame epizode Riko ieškodama relikvijų netikėtai randa berniuką-robotą, kuriam suteikia Reg vardą. Reg yra praradęs atminti, bet iš trumpų prisiminimų nuotrupų galima spėti, jog jis užkopė iš bedugnės į viršų. Jo taip pat neveikia bedugnės prakeiksmas.

Visai netrukus Riko gauna mamos laišką (ar bent jau mano, kad tas laiškas nuo mamos) ir spjovusi į viską kartu su Reg leidžiasi į bedugnę ieškoti Lizos.

Iš pirmo žvilgsnio pagalvotum, kad serialas kur pagrindiniai veikėjai yra maži vaikai bus lengvas, šiltas ir malonus, bet serialas, man netikėtai, pasuka į tamsesnę pusę. Kai kalbu apie tamsesnę pusę, aš neturi omenyje keiksmažodžių ar taškymosi kraujais į kairę ir į dešinę. Serialas iškelia tokius klausimus: ar nupjautum draugui ranką, kad išgelbėtum jam gyvybę? Ar nužudytum žmogų, jeigu jis yra tik daržovė (eutanazija)? Ne tokius vaizdus aš linkęs rinktis, kai noriu tiesiog atsipalaiduoti.

Dėmesio: nedidelis spoileris. Serialas baigiasi tuo, kad veikėjai nusprendžia keliauti toliau t. y. kaip ir nesibaigia. Jeigu bus kitas serialo sezonas – šaunu, jeigu ne – tai didžiausias metų nusivylimas. Bet kokiu atveju, kiek suprantu, manga pagal kurią šis serialas buvo sukurtas vis dar eina.

Serijos ilgis: 25 min.

Sezonų skaičius: 1

Epizodų skaičius: 13

Kūrimo metai: 2017 - ?

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę