Animacija. Nabari no Ou

Nors pirmas epizodas nieko įspūdingo nežada, tai yra anime turintis vieną iš geriausių scenarijų per paskutinis penkis mano žiūrėjimo metus.

Būkim sąžiningi, statistinis anime nepasižymi stipriu scenarijumi, todėl šitas tikrai žiba. Šio serialo veikėjai yra susiję vieni su kitais labiau nei meksikietiškos muilo operos personažai. Veikėjų praeitis motyvuoja jų dabartinius sprendimus (kiek kartų girdėjote tokią frazę, kai kalbama apie anime?). Seriale bus dramatiškų momentų ir netikėtų vingių, aišku, tai nereiškia, kad man viskas patinka, bet aš vis tiek turiu pripažinti, jog scenarijus yra labai stiprus.

Veiksmas vyksta maždaug šiuolaikinėje Japonijoje. Prisitaikę prie pokyčių šiuolaikinėje visuomenėje egzistuoja penki nindzių klanai. Vieni gyvena pasislėpę nuo visuomenės, kiti yra tapę įmonėmis. Vieni dideli ir klestintis, kitus sudaro vos keli nariai. Nidzės sužino, kad atsirado Shinra Banshou - labai galinga, pilna žinių knyga. Kiekvienas nori ją gauti siekdamas savų tikslų.

Miharu Rokujou – keturiolikos metų berniukas yra labiausiai apatiškas personažas anime istorijoje. Jam niekas neįdomu, jis nieko nenori, jis neturi draugų, jis nori tik gyventi savo gyvenimą netrukdomas. Bet jo norams nėra lemta išsipildyti, nes Shinra Banshou yra berniuko viduje, taigi, visi kas tik netingi bando pavogti berniuką. Banten klanas, kurio teritorijoje Miharu lanko mokykla, imasi berniuko saugojimo/gynimo rolės.

Serialo eigoje Miharu pasikeičia, susiranda draugų.

Seriale yra tikrai daug personažų ir visų nepristatysiu, tačiau pabandysiu pristatyti bent jau pagrindinius.

Yoite – šešiolikos metų berniukas iš Kairoushuu klano. Yoite yra Kira technikos praktikuotojas. Kira vadinamos technikos, kurios po truputi atima naudotojo gyvybės jėga, kiekvienas klanas turi savo Kira. Yoite gali per atstumą sulaužyti žmogaus kaulus bei jį nužudyti.

Kitas Kira technikos praktikuotojo pavyzdys būtų Yae Oda. Jinai yra Togakushi klano lyderė ir jos galia yra skaityti kitų žmonių mintis. Tačiau tai nėra tokia paprasta technika kaip atrodo. Kai Yae pabandė skaityti Yoite mintis, tai sukelė panika vaikinui ir jis ėmė žudyti viską kas pasitaiko po ranka tuo pačiu vos nenužudydamas ir Yae.

Dar vienas labai svarbus asmuo yra Tojuro Hattori, 59 metų Kairoushuu klano lyderis. Jis daugelio akyse yra išmintingas, sumanus politikas. Tojuro į savo klaną priima visus atstumtuosius, suteikia jiems antrą šansą ir rūpinasi jais, manais reikalaudamas tik vieno dalyko – ištikimybės. Visi kas išduoda Tojuro būna nužudomi.

Tojuro nori gauti Shinra Banshou tam, kad panaikintų viso pasaulio žmonių skausmus. Tai atrodo kaip labai kilnus tikslas, tačiau ne visi nindzės sutinka su tokia nuomone. Kadangi Kairoushuu klanas yra didžiausias ir stipriausias, tai galim sakyti, jog Tojuro ir yra viso veiksmo priežastis.

Personažų yra gerokai daugiau nei aš išvardinau ir su jais susipažinsite žiūrėdami serialą.

Kiek suprantu anime ir manga šiek tiek skiriasi, todėl jeigu patiks anime, galite paskaityti ir mangą bei gauti kitokią pabaigą.

Serijos ilgis: 24 min.

Epizodų skaičius: 26

Kūrimo metai: 2008

Nuorodos:

Wikipedia

IMDB

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)