Animacija. One piece

Norite iššūkio? Peržiūrėkite šį, vieną iš daugiausiai serijų turintį, anime.

Pagrindinis veikėjas yra niolikmetis Monkey D. Luffy, kuris svajoja tapti piratų karaliumi. Kad įgyvendintų savo svajonę vaikintas turi gauti one piece. Tačiau jis nėra paprastas vaikinas, vaikystėje prarijo velnio vaisių ir dabar jis yra guminis žmogus t. y. jo rankos, kojos visas kūnas gali tampytis kiek tik nori, jo negali peršauti kulkos.

Egzistuoja daugybė skirtingų velnio vaisių, suteikiančių skirtingų galių, tiesa pasakius, neteko sutikti dviejų veikėjų turinčių tas pačias galias. Man asmeniškai viena iš labiausiai patinkančių galių yra Captain Smoker leidžiančių bet kada pavirsti dūmais, praktiškai esi nemirtingas. Tačiau velnio vaisiai ne tik suteikia galių bet ir prakeiksmą – žmonės prariję velnio vaisių negali plaukti. Pagalvotum, jog joks normalus piratas nevalgytų tokio dalyko, nes visas jo gyvenimas yra virš vandens, tačiau seriale visi piratai yra prariję kokį nors vaisių.

Iš pradžių Luffy yra vienas ir neturi net laivo, tačiau keliaudamas jis renka savo grupę pavadintą šiaudinės kepurės piratai. Kiekvieną prie grupės prisijungusį jaunuolį galima vadinti geriausiu kokioje nors srityje.

Luffy yra visiškas debilas, iš pradžių tai būna žiauriai juokinga, bet vėliau pradeda erzinti. Pagalvotum, jog laikui bėgant žmonės protingėja, tik ne Luffy, atrodo, kad jo intelekto koeficientas kaip tik krenta.

Seriale yra daugybė dalykų, kurie man patinka. Visų pirma Transporder snails tai tokios šlykščiai atrodančios sraigės, kurias naudoja kaip telefoną. Piratai turi keliauti GrandLine, kuri nepaklusta įprastiems gamtoms dėsniams, todėl kiekvienoje saloje yra vis kitokia fauna, flora, žmonės ir problemos. Ši idėja yra tokia nereali, kad serialą teoriškai galima tęsti nors ir šimtą metų ir vis pateikti ką nors naujo bei nenusibosti žmonėms.

Trūksta motyvacijos? Pažiūrėkite šį serialą, paklausykite ką kalba Luffy ir jo komandos nariai apie svajones, tikslus, komandą. Seriale yra netikėtinai daug pozityvios energijos. Kartais atrodo, jog klausaisi kokio nors sėkmės mokytojo.

Seriale yra daugybė WTF momentų, pvz. žmonės gali išgyventi keturiasdešimt dienų nevalgę. Vieno veikėjo supergalia yra sugerti vandenį, tačiau jo silpnybė taip pat yra vanduo...

Kaip jau minėjau anksčiau Luffy keliauja jūromis, padeda sutiktiems žmonės spręsti problemas, kovoja su piratais ir Marines. Marines yra jūreiviai, kurie turėtų ginti paprastus žmones, nuo piratų, tačiau dažnai jie elgiasi dar blogiau nei piratai.

Kiekvieną sekanti Luffy kova užtrunka maždaug du kartus ilgiau nei prieš tai buvusi. Visų pirma galingesnis priešininkas, todėl reikia daugiau energijos sunaudoti jam nugalėti, o antra padidėjusi komanda ir reikia parodyti kiekvieno nario kovą su atitinkamu blogiečiu. Kovos kažkodėl dažniausiai vyksta vienas prieš vieną.

Kalbant apie kovas čia man irgi užkliuvo. Nors kiekvieną kartą atsiranda vis stipresnis priešininkas, turintis vis įspūdingesnes galias, tačiau neatrodytų, jog pats Luffy tobulėja. Iš mano aprašytų multikų tobulėjimo procesas labai akivaizdus yra Inazuma Elven, kur treniruotėms žmonės sugaišta daugiau laiko nei varžyboms. Tačiau šitame seriale atrodo, jog Luffy naudoja tuos pačius kelis smūgius ir galiausiai šiaip ne taip laimi.

Kaip įprasta Japonijoje šis anime yra kuriamas pagal Mangą. Sakyčiau manga yra skirta šiek tiek vyresnei auditoriai, daugiau keiksmažodžių, kanibalizmas, gėjų problemos ir kiti dalykai apie kuriuos anime nekalbama. Pvz kriminalinėje organizacijoje Baroque work nariai vietoj vardų turi slapyvardžius vyrai numerius, moterys gražius vardus kaip Šeštadienis, tačiau Numeris Du neturi partnerio ir jo elgesys atrodo gana keistas, tačiau anime nėra paaiškina kodėl jis toks, o manga pasako, kad jis yra gėjus, todėl jam nereikia partnerės.

Vienose serijoje beveik visas turinys originalus (tokių mažai), kitose yra gausu prisiminimų (filerių) ir originalus turinys sudaro mažiau nei pusė serijos. Bet pikčiausia yra tai, kai prisiminimas yra vos prieš dvi, tris minutes rodyto įvykio. Kadangi gausiu filerių, tai aš pastebėjau, jog man geriausia išeina žiūrėti, kai pasileidžiu serialą fone ir einu daryti kokį nors mechaninį darbą, kuriam nereikia smegenų pvz. skusti bulves ar programuoti ir pasižiūriu į ekraną tik tuomet, kai sprendžiant iš garsų vyksta kas nors įdomaus. Tokiu būdu rekomenduoju žiūrėti ir jums.

Serijos ilgis: 24 min.

Epizodų skaičius: 669

Kūrimo metai: 1999 - ?

Nuorodos:

Wikipedia

Brukštelk žinutę